Polecane posty

isentor    81

per Profesor to nawet kazali nam w liceum do nauczycieli po mgr mówić więc to że mówią to albo z niewiedzy albo podlizać się chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
13 minut temu, Wicherek napisał:

Słyszę ze mówią do Niej teraz Pani Profesor !

Byś na nią tak spróbował krzyknąć hehe, mówić sobie mogą. Całkiem niedawno przeprowadziła habilitacją doktorską, a teraz że pracuję na stanowisku profesorskim to ma dodatkowo tytuł Profesora UPP. Wtedy np na prezentacji i innnych może się przedstawiać jako dr hab. xxxx profesor UPP 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Wicherek napisał:

Dnia 27.01.2021 o 23:22, masa24 napisał:

No super preparatem był na fuzarioze. Włącz trochę myślenia 

Profesor Zuzanna Sawińska robiła z nim badania i opublikowała że był b . dobry w mieszaninach  z metkonazolem , tebukonazolem ,prochlorazem

Ktoś sponsorował te "badania" i napewno jednym z sponsorów był Sumi Agro 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
21 minut temu, Bartek933 napisał:

Byś na nią tak spróbował krzyknąć hehe, mówić sobie mogą. Całkiem niedawno przeprowadziła habilitacją doktorską, a teraz że pracuję na stanowisku profesorskim to ma dodatkowo tytuł Profesora UPP. Wtedy np na prezentacji i innnych może się przedstawiać jako dr hab. xxxx profesor UPP 

Ale wciąż prof. nie jest tytułem naukowym tylko uczelnianym 😶

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

substancja czynna z topsinu nie zwalcza grzybów z rodzaju fuzarium ,powoduje tylko to że nie wytwarzają one praktycznie wcale DON ów stąd poziom mykotoksyn w ziarnie jest kilkukrotnie mniejszy ,niemniej był dosyć drogi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
18 godzin temu, mysza103 napisał:

Minimum 360 prochlorazu i 200 tebu , a jak monokultura to pełne dawki 450 prochloraz i 250 tebu . Taniej się nie da .

A co taniego na T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

tebu tylko jako dodatek na kłos tebukonazol nie działa prawie w ogóle na septoriozę, do prochlorazu dodać by trzeba epoksykonazolu i coś na mączniaka ale to wyszło by drogo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

propikonazol (związek z grupy triazoli) – 125 g/l (12,8%)   ,fenpropidyna (związek z grupy morfolin) – 450 g/l (45,9%).

Coś na podstawę i na T 1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Propikonazol wycofany przecież, po drugie on nie działał na podstawę praktycznie wcale. :D 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

 

1 godzinę temu, lassie napisał:

tebu tylko jako dodatek na kłos tebukonazol nie działa prawie w ogóle na septoriozę, do prochlorazu dodać by trzeba epoksykonazolu i coś na mączniaka ale to wyszło by drogo 

O czym ty piszesz , TEBU w porównaniu choćby do protiokonazolu ,  rdze zwalcza lepiej , fuzarioze tak samo  , a w połączeniu z prochlorazem zwalcza  septorioze na pewno na nie gorszym poziomie . Gdy by tak było jak piszesz , że działa tylko na kłos jako dodatek to nie byłby stosowany w mieszaninach robionych przez producentów polecanych na T1 i na T2 . Ogólnie prawie z 60% mieszanin jak nie więcej ma w swoim składzie tebukonazol . Masz tabelkę , którą już kiedyś wstawiałem i sam oceń czy tebu działa tylko na kłos i to w mieszaninie .


Ocena aktywności wybranych substancji czynnych fungicydów dla wybranychchorób pszenicy według HGCANajwyższa aktywność: +++...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
28 minut temu, galan99 napisał:

propikonazol (związek z grupy triazoli) – 125 g/l (12,8%)   ,fenpropidyna (związek z grupy morfolin) – 450 g/l (45,9%).

Coś na podstawę i na T 1 .

Znowu zaczynasz . Co ten Twój wpis wnosi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

czyli wg tej tabelki już wiem co na t1 będę dawał w tym roku. Sprawa rozwiązana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

prochloraz 75 % skuteczności na septoriozę ,dobre ciekawa ta tabelka ja też widziałem takich już wiele i w żadnej takiego cudu nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Wstaw choć jedną gdzie prochloraz nie ma działania na septorioze , albo tebu ma działanie tylko na kłos .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Andpol napisał:

18 godzin temu, mysza103 napisał:

Minimum 360 prochlorazu i 200 tebu , a jak monokultura to pełne dawki 450 prochloraz i 250 tebu . Taniej się nie da .

A co taniego na T2?

Strobiluryna 125g + tebu 125g = tarcza lan 0.5ll + azoksar 0.5l koszt ok 73zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

 

51 minut temu, dzikiWschód napisał:

Strobiluryna 125g + tebu 125g = tarcza lan 0.5ll + azoksar 0.5l koszt ok 73zl

Tylko w zaleceniach jest tarcza łan 0,8 + azoksar 0,6 , a to już pewnie zakręci się w okolicach 100 , to ja wole dać to co zazwyczaj daje T2 idzie ala soligor ( input - 0,3 l + tebu 0,6 + jeszcze na wzmocnienie 0,3 l  tazer , cenowo w tamtym roku wyszło mi bodajże 106 zł . A ktoś tu pisał że jest jakiś zamiennik input to pewnie było by taniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
1 godzinę temu, fezoi napisał:

Znowu zaczynasz . Co ten Twój wpis wnosi ? 

To taki mądry jesteś .

Tern 750 EC   Skoro ktoś opracował to powiedz mu że jest głupcem wiesz lepiej .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
3 godziny temu, galan99 napisał:

propikonazol (związek z grupy triazoli) – 125 g/l (12,8%)   ,fenpropidyna (związek z grupy morfolin) – 450 g/l (45,9%).

Coś na podstawę i na T 1 .

 

52 minuty temu, galan99 napisał:

To taki mądry jesteś .

Tern 750 EC   Skoro ktoś opracował to powiedz mu że jest głupcem wiesz lepiej .

Tern zawiera 750g/l fenpropidyny, więc opinia o tym, że twoje wpisy nic nie wnoszą jest jak najbardziej słuszna.

Ponadto takimi informacjami możesz początkujących rolników czytających ten temat wprowadzić w błąd.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

Co będzie lepszym rozwiązaniem na T2 w pszenicy ozimej: 1l/ha kier 450 (azoksystrobina 200 g/l difenokonazol 125 g/l tebukonazol  125 g/l ) czy 0,6 l /ha dubler mega( tiofanat metylowy – 310 g/l epoksykonazol 187 g/l )?

Edytowano przez lukszat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

a moze coś dorzucić do tego epoksykonazolu i też będzie ok ? np chlorotalonil 500-750 

Edytowano przez lukszat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Pisali wyżej 125g Azoksystrobiny 

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
co myślicie o Delaro na T1 na etykiecie zalecane od drugiego kolanka a składowo pasuje na T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj