Polecane posty

masa24    2348
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Chyba trzeba w kajecie pewne kontakty odkurzyć. 

Z Ukrainy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jeszcze trochę to trzeba będzie sprzedać wszystko i zmienić branże . Czeka nas teraz strategia od pola do stolu i ograniczanie chemii . Niedługi każdy będzie hodował herbapol na polu czy tego chce czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tomek90 napisał:

Jak to na wylocie 🤔

W tym roku kończą się rejestracje dla tebu, protio, cypro, tetrakazolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
9 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Nie lubię gościa odkąd poleca soligor w t 1 a swoje wypociny nazywa wykładami . Ostatnio kazał w tym tyg wyśiewac npk pod zboża jare . Widać ze gadka handlowca a nie rolnika praktyka. Ale co fakt to fakt. Zbliża sie wycofanie fajnych uniwersalnych tanich środków. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Co myślicie na T1 w pszenicy cyprodynil 525g + prochloraz 225g + fenpropidyna 375g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Spokojnie dali byśmy radę jak wszędzie była by taka polityka redukowania użycia SOR, ale z tego co mi się wydaje tak jest tylko w UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
11 godzin temu, ervyn napisał:

Co myślicie na T1 w pszenicy cyprodynil 525g + prochloraz 225g + fenpropidyna 375g

Zamiast prochlorazu  daj triazol , najtaniej wyjdzie tebukonazol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
14 minut temu, fezoi napisał:

Zamiast prochlorazu  daj triazol , najtaniej wyjdzie tebukonazol .

ile tebu? 150 g wystarczy?

Edytowano przez ervyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
1 godzinę temu, fezoi napisał:

150-200g

A jaka jest przewaga tebukonazolu nad prochlorazem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Tu nie chodzi o przewagę , prochloraz jest zbliżony działaniem do cyprodynilu i łączenie ich w 1 zabiegu to trochę nieracjonalne , zwłaszcza gdy nie ma dobrej ochrony na septoriozę i rdze . Triazol idzie tutaj na septoriozę i rdzę . Polecam przejrzeć blog Kolegi Losktos 

 

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20
5 minut temu, fezoi napisał:

Tu nie chodzi o przewagę , prochloraz jest zbliżony działaniem do cyprodynilu i łączenie ich w 1 zabiegu to trochę nieracjonalne , zwłaszcza gdy nie ma ochrony na septoriozę . Triazol idzie tutaj na septoriozę i rdzę . Polecam przejrzeć blog Kolegi Losktos 

 

No i o taką odpowiedź mi chodziło, bardzo dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Nie cytuj , jeśli odpowiadasz bezpośrednio pod danym postem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

Jaki wairant ochorny na T1 w zycie hybrydowym przyjac proponujecie i w pszenicy ozimej?? Zboza zaprawione systivia wiec nie wiem sam jak podejsc do T1 teraz .Mysle nad prochlorazem solo w zycie w pelnej dawce a moze proponujecie cos obciac i dołozyc do tego?Plon w jaki celuje to min 6-8T w zaleznosci od opadów. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Oparcie ochrony na żyto przy założeniu 8t plonu na jednej s.cz. przy T1 to moim zdaniem głupota 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067
17 godzin temu, masa24 napisał:

Nie lubię gościa odkąd poleca soligor w t 1 a swoje wypociny nazywa wykładami . Ostatnio kazał w tym tyg wyśiewac npk pod zboża jare . Widać ze gadka handlowca a nie rolnika praktyka. Ale co fakt to fakt. Zbliża sie wycofanie fajnych uniwersalnych tanich środków. 

A ja bardzo go lubię i cieszę się z każdego odcinka , Jego wykłady polecam wszystkim znajomym !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wykłady to daje profesor lub doktor a nie chlystek który nie potrafi się wysłowić . Trochę szacunku do tytułów naukowych 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

masa po co oglądasz kolesia którego nie lubisz? jesteś masochista czy gadasz na niego a potem korzystasz z jego rad?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj