Polecane posty

szymonidas9    38
34 minuty temu, masa24 napisał:

Wykłady to daje profesor lub doktor a nie chlystek który nie potrafi się wysłowić . Trochę szacunku do tytułów naukowych 

Z całym szacunkiem, ale często ich wiedza jest tylko TEORETYCZNA i jedyne czym się mogą pochwalić to wlasnie tytuł naukowy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

masz racje, moj profesor z przedmiotu "uprawa roli" pokazywal nam folie na rzutniku a tam stary kultywator na metalowych kołach i kopaczkę konna do ziemniaków a było to jakieś 8 lat temu!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Koleś dużo wie, można to traktować jako uzupełnienie swojej wiedzy, nie trzeba się z wszystkim zgadzać ale niech mówi, jest to potrzebne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141
isentor napisał:

Oparcie ochrony na żyto przy założeniu 8t plonu na jednej s.cz. przy T1 to moim zdaniem głupota 

to jaki sklad proponujesz na T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oglądałem go na początku i nawet mi się spodobał ale z czasem coraz mniej rzeczy do zastosowania u mnie zalecał. To dużo rad dla dużych, co mają odpowiedni sprzęt a nie dla małorolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tommmek napisał:

Koleś dużo wie, można to traktować jako uzupełnienie swojej wiedzy, nie trzeba się z wszystkim zgadzać ale niech mówi, jest to potrzebne.

Tyle to akurat powinien wiedzieć każdy zajmujący się uprawą roślin..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

W takim razie szanuję jeżeli wiesz o wszystkim o czym mówi Cezary. Gość ma wiedzę połączoną z praktyką i w bardzo przystępny sposób stara się ją przekazać innym. Do jednych ta formuła przemawia do innych nie, ale nie można mu odmówić wiedzy. Myślę że wielu rolnikom pomógł, wielu uświadomił, niektórzy dzięki niemu mogli sobie coś przypomnieć. Jeżeli do kogoś to nie przemawia to niech po prostu tego nie ogląda. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statham7    9

Ciekawe  jaką faktycznie wiedzę mają ci  co krytykują ?  bo na forum  to można każdego  skrytykować .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

czy stosował ktoś cyprodynil w przenżycie ? w ulotce nie ma nic o pszenzycie A chciałbym go zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
statham7 napisał:

Ciekawe  jaką faktycznie wiedzę mają ci  co krytykują ?  bo na forum  to można każdego  skrytykować .

Wiedzę, opierającą się na ponad 20 letniej praktyce w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

A skąd pewność że Cezary ma mniejszą wiedzę? Myślę że to co on robi jest dobre więc nie ma sensu uszczkiwać mu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja go nie krytykuję, wiedzę ma w porównaniu ze mną ogromną, ale większość to nie do zastosowania przy moim areale i sprzęcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
isentor napisał:

A skąd pewność że Cezary ma mniejszą wiedzę? Myślę że to co on robi jest dobre więc nie ma sensu uszczkiwać mu.

Wcale nie twierdzę że gość ma małą wiedzę (nie wiem, nie oglądałem żadnego jego filmu). Stwierdziłem tylko, że każdy kto zajmuje się uprawą podstawowych roślin rolniczych, powinien posiadać conajmniej taką samą wiedzę jak ten gość 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Myślę że nie do końca masz rację. Każdy kto zajmuje się uprawą podstawowych roślin rolniczych powinien mieć przynajmniej przeciętną wiedzę. Gość ma imo ponad przeciętną. Daje Ci gotowe rozwiązania w zależności od Twojego budżetu (np. chemia) + garść pomocnych wskazówek które możesz użyć lub nie. 

Ponadto, jak możesz ocenić wiedzę tego gościa nie wiedząc jaka ona faktyczna jest (nie obejrzałeś żadnego filmu). To jak mówienie komuś że ma wysoką odmianę pszenicy nie wiedząc jaka to odmiana.

Edytowano przez isentor
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

I to jest niestety przykra prawda o naszym rolnictwie . Forumowicze rolnicy zachwyceni wiedza gościa który na t1 poleca soligor, każe jechać z npk już teraz , koniecznie po niedzieli( czyli już w tym tyg każdy powinien lecieć mimo roztopów) czy sieje pszenice jara w obsadzie 300 , czy mówi kiedy kupować nawozy. Może to jakiś autorytet dla 15 letnich chłopaczków bo praktycy powinni wiedzieć dużo więcej. Gość mówi jak handlowiec a nie rolnik i zdradził się właśnie tym soligorem, bo żaden rolnik z głowa na karku nie poleca tego na t1 z kosztem 160 zł, jedynie handlowiec 

duzo cudów poleca , np stosowanie zaksanu i ze duża różnica w porównaniu do innych saletr 

Edytowano przez masa24
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

To nie oglądaj :D Nie widzę problemu. Mi osobiście podoba się to co on mówi w filmach i w porównaniu do słomków jokerów i innych jego wiedza jest dużo większa a kanał prowadzony dużo bardziej profesjonalnie. Jak ktoś chce to wyciągnie coś dla siebie

Edytowano przez isentor
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Oglądać można ale większość robi z niego jakiegoś guru rolnictwa  a gość wysłowić się nie potrafi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Chciałbym Ciebie usłyszeć podczas rozmowy. Nie chodzi o robienie z kogoś guru, ale jeżeli typ pomaga, uświadamia tych którzy nie wiedzą to chyba robi dobrą robotę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Z dobrego serca tego nie robi. Albo jest handlowcem albo czeka na kontakty takich jak ty i będzie doił za tzw prowadzenie uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Ale jest to ogólnie dostępne i każdy może z tego skorzystać, więc jest to chyba spoko. Jak można być aż tak kontra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z72    3

Niektóre rady pana Cezarego są dość kontrowersyjne, wręcz nieracjonalne. Pamiętam co się działo po odcinku z wycofywanymi ŚOR, kiedy to zachęcał do robienia zapasów na kilka lat, wszyscy wtedy rzucili się na epoksykonazol w sklepach internetowych, a te wykorzystując okazję wywindowały znacząco cenę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
3 godziny temu, masa24 napisał:

Wykłady to daje profesor lub doktor a nie chlystek który nie potrafi się wysłowić . Trochę szacunku do tytułów naukowych 

Co do zasady to wykład może prowadzić każdy jeśli ma możliwość i odbiorców. Tytuł naukowy jest potrzebny jak chcesz prowadzić zawodowo zajęcia w szkolnictwie wyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Cóż. Pamiętam czasy jak w liceum kazali sobie mówić per Profesor ludzie ledwo a czasami nawet nie po magistrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
3 godziny temu, dzikiWschód napisał:

masz racje, moj profesor z przedmiotu "uprawa roli" pokazywal nam folie na rzutniku a tam stary kultywator na metalowych kołach i kopaczkę konna do ziemniaków a było to jakieś 8 lat temu!

Na jakiej uczelni ?

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj