Polecane posty

Tomek90    2265

Myślałem że te delaro ma jeszcze biksafen 😆

Po co wogole te azoksy tam?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Variano to takie delaro/fandango z biksafenem, ale w nim już inne ilości protiokonazolu i strobiluryny. Jedyne co można było dać do zredukowanej dawki Delaro to chlorotalonil, ale on już wycofany. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Po namyśle co ciekawego zastosować chyba będę celował na lepszych polach (przedplony zbożowe) w takie rozwiązanie:

T1: Fenpropidyna 300g/ha + protiokonazol 125-150g/ha 

T2: Priaxor 1l/ha

T3: najtańszy tebukonazol 125-150g/ha.

Wygląda, że uda mi się ochronę zamknąć poniżej 350zł/ha.

 

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Podobno robili badania i tebukonazol tebukonazolowi nie równy. Jakościowo chyba Orius albo Tebu najlepsze. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Od kliku stron czytam, że na T3 tebukonazol daje radę, a napisałem najtańszy bo aktualnie nie mam pojęcia który produkt zawierający tę substancję czynną będzie w momencie zakupu miał najniższą cenę.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
57 minut temu, misio3p napisał:

Po namyśle co ciekawego zastosować chyba będę celował na lepszych polach (przedplony zbożowe) w takie rozwiązanie:

T1: Fenpropidyna 300g/ha + protiokonazol 125-150g/ha 

T2: Priaxor 1l/ha

T3: najtańszy tebukonazol 125-150g/ha.

Wygląda, że uda mi się ochronę zamknąć poniżej 350zł/ha.

 

Chyba pójdę w podobna taktykę tylko pójdzie chyba t2/3 po 0,7

I na części pójdzie okrojony delaro z ceflufenamidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
8 godzin temu, drobny napisał:

Tego nie wiem

Maja wdrażać nowe fungi a co do epoksy to będzie cięzko,czekamy na rolno ogrodniczy który ma odpalić safir poczatkiem lutego

W Polsce sprzedaż produktów zawierających epoksykonazol będzie możliwa do 1 marca 2021 r., a zużycie zapasów do 1 marca 2022 r. – mówi w rozmowie z portalem agrofoto.pl Marcin Mucha z Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy stosowanie antywylegacza z fungicydami obniża skuteczność tych preparatów? W moim ODRze na poletkach doświadczalnych zauważyłem ,że antywylegacze były stosowane solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
23 godziny temu, loquito napisał:

Podobno w formulacji EW ma opinię najlepszego. 

Dokładnie. 

 

Zboża przed Śniegiem żółtawe, a jak zszedł w niedzielę to jakby zielone bardziej 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, rex15 napisał:

przeciez wiekszosc robi T1 fungi + moddus/medax, do tego mikro

Też tak robie pytanie czy to ma jakiś wpływ na działanie? Fosfor zborem też mieszałem a podobno nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

panowie mam taki plan na t1 w pszenicy i pszenżycie ozimym w monokulturze:

0,4 l/ha andros (300g fenpropidyny) + 0,6 kg/ha Unixu (450 g/ha cyprodynilu) i do tego np. 150 gram tebu 

Koszt około 195 zł

Co o tym myślicie ? 

może macie jakieś lepsze propozycje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

 

22 minuty temu, Badek15 napisał:

panowie mam taki plan na t1 w pszenicy i pszenżycie ozimym w monokulturze:

0,4 l/ha andros (300g fenpropidyny) + 0,6 kg/ha Unixu (450 g/ha cyprodynilu) i do tego np. 150 gram tebu 

Koszt około 195 zł

Co o tym myślicie ? 

może macie jakieś lepsze propozycje ? 

Ja bym obniżył Unix do 0,5kg i tebukonazol 125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
25 minut temu, SAUTER napisał:

Też tak robie pytanie czy to ma jakiś wpływ na działanie? Fosfor zborem też mieszałem a podobno nie można

Ja do tego dorzucam jeszcze owadobójcze których też podobno nie można 😈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
isentor napisał:

 

22 minuty temu, Badek15 napisał:

panowie mam taki plan na t1 w pszenicy i pszenżycie ozimym w monokulturze:

0,4 l/ha andros (300g fenpropidyny) + 0,6 kg/ha Unixu (450 g/ha cyprodynilu) i do tego np. 150 gram tebu 

Koszt około 195 zł

Co o tym myślicie ? 

może macie jakieś lepsze propozycje ? 

Ja bym obniżył Unix do 0,5kg i tebukonazol 125g

obniżyć dawkę cyprodynilu w monokulturze? A jak z septoriozą w takim zestawieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega w zeszłym roku miał problem z dostępnością prochlorazu i z preparatami Bayer'a, to wszystkim wciskał cyprodynil + cyflufenamid. Ale żeby nie odstraszać klientów ceną, to wymyślił sobie że 0,5 kg Unixu w zupełności wystarczy 😋 Znajomy dwa pola dalej odemnie, miał Wilejkę po kuku kiszonkowej, T1 jak wyżej.. Pszenica była piękna, ale po wykłoszeniu kładła się bez wiatru i bez ulew, źdźbło czarne 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

wywal tebu i zamiast tego daj epoksykonazol jeżeli tylko możesz zakupić do 31.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Ostatnio gdzieś czytałem że wg standardów CC cross compliance, nie można nabywać śor gdy nie ma takiej potrzeby (na zapas) tylko jak wystąpi np mączniak w pszenicy to dopiero kupuje się fungicyd, więc w czasie kontroli lepiej nie wspominać kiedy się to nabyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541
18 minut temu, mraukot napisał:

Kolega w zeszłym roku miał problem z dostępnością prochlorazu i z preparatami Bayer'a, to wszystkim wciskał cyprodynil + cyflufenamid. Ale żeby nie odstraszać klientów ceną, to wymyślił sobie że 0,5 kg Unixu w zupełności wystarczy 😋 Znajomy dwa pola dalej odemnie, miał Wilejkę po kuku kiszonkowej, T1 jak wyżej.. Pszenica była piękna, ale po wykłoszeniu kładła się bez wiatru i bez ulew, źdźbło czarne 😐

może tak być, ale dorzucić do tego min 100g protiokonazolu i podstawa ochroniona tylko koszta robią się ok 240 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jeszcze trochę i wymyślicie zabiegi za 300 zł, środki BASF,BAYER wam drogie a wymyślacie mikstury jeszcze droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

a zrobisz skuteczny zabieg t1 za 150 zł ? wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

granicy 200 zł/ha nie chciałbym przekroczyć ? 

47 minut temu, mraukot napisał:

Kolega w zeszłym roku miał problem z dostępnością prochlorazu i z preparatami Bayer'a, to wszystkim wciskał cyprodynil + cyflufenamid. Ale żeby nie odstraszać klientów ceną, to wymyślił sobie że 0,5 kg Unixu w zupełności wystarczy 😋 Znajomy dwa pola dalej odemnie, miał Wilejkę po kuku kiszonkowej, T1 jak wyżej.. Pszenica była piękna, ale po wykłoszeniu kładła się bez wiatru i bez ulew, źdźbło czarne 😐

skład t1 u tego kolegi to cyprodynil + cyflufenamid ? czy cyprodynil + fenpropidyna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1541

to co masz w planach ? i jak Ci ogólnie pszenica sypie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj