Polecane posty

masa24    2348

cholera tomasz zachwalales ten procam, ze stosujesz ten proleaf bo amino bo adiuwant.  juz chcialem probowac a ty teraz za innymi produktami sie rozgladasz:)

i odwieczne pytanie , jak teraz chelat z sola porownac:)

i w pakiecie jest nhca delta.  musi byc kozak srodek :D

dobra faktycznie wyleczyliscie mnie z tego pakietu.    Zrobie  dobre 3 zabiegi za 450- brutto, dokupie mikro albo nawet ten proleaf z adiuwantem i starczy wynalazkow

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

@masa24 ja biorę Proleaf max napewno tylko ktoś pisał gdzieś w temacie o tej yarze i sromek chyba też kiedyś coś gadał. Raz mi zabrakło Proleaf, dokupiłem intermagu plonvit zboża taki zielony to zalepiło filtry a mieszane w tej samej kolejności. Nie chcę innego micro jak proleaf chyba że Adob solo. 

 

Weź na 10ha improvera czy calcorium zobacz czy będzie efekt ale to biostymulatory czy aminokwasy jakieś z fca takie rzeczy to w warunkach stresowych. Jak masz gleby na szanse 8t w górę to może i warto - niewiem. 

 

34 minuty temu, loquito napisał:

75zł brutto
Prochloraz poniżej 300zł/5l dobrze dostępny. 
@Tomek90 odnośnie tego proline z UK on ma 275g protiokonazolu, więc dać 160g protiokonazolu + np. morfolinę/cyflufenamid na mącznika i powinno starczyć i to w rozsądnych pieniądzach. 

Dlatego dziwi mnie ten input z taką cena, ta spiroksamina też chyba nie rewelacja z mączniakiem bo z tego co pamiętam chyba coś tam działa. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

a pier**le .  dobrze czasem glosno pomyslec.  3 dobre zabiegi na grzyba, dam  proleaf bo chce dolozyc adiuwant, daje 100 kg kizerytu na zboza na probe i dosc wynalazkow. 

adiuwant i kizeryt na pszenice , to moje nowosci na ten sezon i dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpie by Plonvit zalepił filtry, jak to czysta woda, tylko barwiona na zielono 😋 podobnie zresztą jak większość produktów tej firmy.. Ale w zeszłym roku podobno wprowadzili nowy wynalazek zawierający wanad 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Najlepszy  jest intermagowski nawóz donasienny, wody prawie nie trzeba dolewać, taki rzadki. 😎

@mraukot, Bardowski miał prawie 90 ton buraka dzięki krzemowi!!! :P

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

No wybacz nic innego nie mogło zalepić, albo inna kolejność mieszania??  Gryzie się z prochlorazem moze nie wiem. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

W takim razie Nutripack zjada te yare składem. Wszystkiego może poza MgO więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44
1 godzinę temu, loquito napisał:

Kto daje odżywki i stymulatory to daje, wg mniej dać 80g miedzi, 150g manganu i 100g cynku do 1 kolanka to wszystko

 Chce spróbować z chelatami intermagu bo według mnie te wszystkie inne odzywki typu plonwit itp. to mi się wydaje że szkoda kasy i czasu Jest sens dodawać do tego trochę boru? 

Edytowano przez tom54321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
2 godziny temu, loquito napisał:

😁 Nie jak zwykły  triazol tylko 
- Revysol® wiąże się średnio 100-krotnie mocniej z patogenem
- Bądź niezależny od pogody – działa już od 5 st. C

  • - Skutecznie chroni przed septoriozą nawet do 50 dni
    Więc chyba naprawę warto 😊

https://www.revylucja.net/  Jak Dudek Jerzy reklamuje , to warto kupić 😉.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

A taka sprawa czy zmarzniete srodki (zamarznięte), pryskając wiosna nie będa powodować jakis przypalen czy cos w tym stylu? Czy poprostu działanie bd słabsze lub wgl nie bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

O ile je się nie rozwrstwia i je rozmierzasz to praktycznie nie będą działać to jak z wszystkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Jak pisze Syngenta 

Cytat

Przemrożone płyny często się rozwarstwiają i wytrąca się w nich nierozpuszczalny osad, który dyskwalifikuje preparaty do aplikacji z użyciem opryskiwaczy. Dlatego do przechowywania preparatów płynnych najlepiej wykorzystywać pomieszczenia, w których w czasie zimy utrzymuje się temperatura powyżej 5 stopni Celsjusza, czyli minimalnie zapobiegająca tworzeniu się nadmiernej wilgoci. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek15    11

Co powiecie na T2 Duett Ultra 0,6L 112g epoksykonazol, 186g tiofanat metylu + do tego 80g azoksystrobina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Kolejny dzień analizy:D  Pakiet zboza standard cena  16 500 na 30 ha. Za punkty dostajemy 10 litrow inputu.   Mamy 25 l inputu, 20 l fandango , 4 l halny, 15 l tenore oraz 6 kg buzz ultra.  Pakiet wykorzystujemy na 25 ha , dokupujemy czysty protiokonazol i prochloraz.  T1 input 1 l + halny 0,15 ,  T 2 fandango 0,8 l + protiokonazol 100 g ,  t3 tebu 150 + prochloraz 300 g.  Do tego 3 l proleaf, cynkophos oraz azot dolistny delta i cos na insekty.  Odjalem wartosc rzeczy ktora zostala ( pakiet na 30 a robimy go na 20 ) zeby bylo latwiej odjalem cala wartosc tenore a dodalem koszt prochlorazu oraz protiokonazolu. Wyszlo mi   660 zl brutto.   Chyba cena warta wyprobowania lacznie z tymi roznymi bzdetami. Dodam ze plony u mnie w tamtym roku bez tych bzdetow  7- 7,5. moze warto sprobowac czy cos podciagnie w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, JanKrzysztof napisał:

Najlepszy  jest intermagowski nawóz donasienny, wody prawie nie trzeba dolewać, taki rzadki.

 

A skad ta pewność panie robercikj100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Stosujecie kwasek cytrynowy przy zabiegach fungicydowych? Ponoć modus sam w sobie zakwasza wodę ale jak lecicie tylko grzyb + mikro? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Nie wszyscy stosują modus kiedyś tak było teraz medax lepszy bo zimne wiosny ,modus na poprawki dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
58 minut temu, masa24 napisał:

Kolejny dzień analizy:D  Pakiet zboza standard cena  16 500 na 30 ha. Za punkty dostajemy 10 litrow inputu.   Mamy 25 l inputu, 20 l fandango , 4 l halny, 15 l tenore oraz 6 kg buzz ultra.  Pakiet wykorzystujemy na 25 ha , dokupujemy czysty protiokonazol i prochloraz.  T1 input 1 l + halny 0,15 ,  T 2 fandango 0,8 l + protiokonazol 100 g ,  t3 tebu 150 + prochloraz 300 g.  Do tego 3 l proleaf, cynkophos oraz azot dolistny delta i cos na insekty.  Odjalem wartosc rzeczy ktora zostala ( pakiet na 30 a robimy go na 20 ) zeby bylo latwiej odjalem cala wartosc tenore a dodalem koszt prochlorazu oraz protiokonazolu. Wyszlo mi   660 zl brutto.   Chyba cena warta wyprobowania lacznie z tymi roznymi bzdetami. Dodam ze plony u mnie w tamtym roku bez tych bzdetow  7- 7,5. moze warto sprobowac czy cos podciagnie w gore

Na T2 aż 180g protiokonazolu? Spokojnie ok. 120g powinno starczyć. Tylko strobiluryny mało bo 80g i to nie azoksystrobiny czy piraklostrobiny bo te dwie to chyba mają najwyższa skuteczność jeśli chodzi o zabezpieczenie rośliny. 
Wiem wiem, chęć kupienia pakietu wraz z otrzymaniem tych punktów i za te punkty środków i żeby to wszystko zgrać i w miarę rozsądnie wykorzytać to taka układanka, że jak się coś chce zmienić to zaraz się ten plan sypie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

To ogólnie kiepsko to widzisz?😊

Chęć jak chęć , tylko wydaje mi się nawet ok taka cena przy takich kombinacjach . Z dołożeniem input i prochlorazu i protio za 660 brutto. Z insektycydem, proleaf 3 l gdzie i tak miałem to stosować . Wychodzi jakies 60 brutto ze dokładam gdzie być może bym tego nie dołożył ale za to będą 2 zabiegi dolistne azotem , cynk z fosforem i jakiś biostymulator. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Mi cynku tego nigdy nie proponował 😁, może temu że sam w swoim gospodarstwie nie stosuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj