Polecane posty

Tomek90    2265

Normalna od paru lat prochloraz juwel ccc moddus mikro. Ja po grzybówkach nigdy nie myje, czasami ponad 100l cieczy z T1 pszenicy idzie na platek. Herbicydy staram się tak ułożyć zabiegi żeby potem grzybową albo rsm wypłukać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
17 godzin temu, Badek15 napisał:

A co dorzucić do protiokonazolu na t2 żeby było okej nawet gdy się opóźni zabieg ? i w jakich proporcjach ?

Zależy ile się opóźni zabieg i jaki to ma być zabieg. Jeżeli pytasz o T2/T3 można dodać wiele. Jeśli strobiluryna to nie więcej jak 100 g, może być też tebukonazol, metkonazol.

14 godzin temu, Tomek90 napisał:

Tam gdzie tanio 😆  rsm rolpol ostatnio, fosforan i sól transport znajomy import 

 

Protiokonazol łapie maczniaka interwencyjnie?? 🤔

Średnio. Według angielskich testów bierze mączniaka w miarę ok (jak inne triazole). Według Niemców brak działania. Pewnie i jedni i drudzy mają trochę racji i prawda leży po środku. Także działanie średnie

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
losktos napisał:

17 godzin temu, Badek15 napisał: A co dorzucić do protiokonazolu na t2 żeby było okej nawet gdy się opóźni zabieg ? i w jakich proporcjach ? Zależy ile się opóźni zabieg i jaki to ma być zabieg. Jeżeli pytasz o T2/T3 można dodać wiele. Jeśli strobiluryna to nie więcej jak 100 g, może być też tebukonazol, metkonazol. myślałem o cyprokonazolu A czy to prawda że triazole tak przypalają zboża? ktoś tu tak sugerował na forum żeby dodać do protio coś innego niż triazol bo razem mogą przypalić?


Badek15 napisał:

losktos napisał: 17 godzin temu, Badek15 napisał: A co dorzucić do protiokonazolu na t2 żeby było okej nawet gdy się opóźni zabieg ? i w jakich proporcjach ? Zależy ile się opóźni zabieg i jaki to ma być zabieg. Jeżeli pytasz o T2/T3 można dodać wiele. Jeśli strobiluryna to nie więcej jak 100 g, może być też tebukonazol, metkonazol.

myślałem o cyprokonazolu A czy to prawda że triazole tak przypalają zboża? ktoś tu tak sugerował na forum żeby dodać do protio coś innego niż triazol bo razem mogą przypalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
1 godzinę temu, Badek15 napisał:

myślałem o cyprokonazolu A czy to prawda że triazole tak przypalają zboża? ktoś tu tak sugerował na forum żeby dodać do protio coś innego niż triazol bo razem mogą przypalić?

 

Przesadzają, triazole poprzypalają jak dodasz regulator wzrostu i trafisz na warunki stresowe typu przymrozek lub temperatury w okolicach 0 w nocy. 

Cytat

Zna ktoś już cenę tego pakietu "duet na start" od basf ?

Z ciekawości wpisałem co to jest:

https://www.agro.basf.pl/pl/produkty/kategorie-produktow/Fungicyd/Duet-na-Start.html

I zacząłem przeglądać te ich tabelki "próby polowe" z których wynika, że 0,8l Inputu jest równie skuteczne na mączniaka i łamliwość co 1l Duettu StarxD 

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Fajny ma skład ten duet na start ciekawe jaka będzie cena na ha 220-250zł ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
29 minut temu, drobny napisał:

Fajny ma skład ten duet na start ciekawe jaka będzie cena na ha 220-250zł ? :D

Powinien być tańszy od Revyflexa , BASF pozycjonuje dueta jako rozwiązanie budżetowe (ekonomiczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
47 minut temu, fezoi napisał:

Powinien być tańszy od Revyflexa , BASF pozycjonuje dueta jako rozwiązanie budżetowe (ekonomiczne).

Ta dla "bambrow" z klasą ziemi 1-2 to może i ekonomiczne bedzie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
1 minutę temu, drobny napisał:

Jutubery kupią i cyk 10t/ha xD

Dla jutuberów to za reklame dadzą za połdarmo a później jutubery będą mowić że to pakiet ekonomiczny na każdą kieszeń 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Jakby zagwarantowała któraś firma że będzie 8t to mogę ładować to co dają 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38
2 godziny temu, fezoi napisał:

Powinien być tańszy od Revyflexa , BASF pozycjonuje dueta jako rozwiązanie budżetowe (ekonomiczne).

Taka byla informacja na seminariach upraw owych, czyli pewnie w okolicach 180? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1309

Co powiecie na T1 w pszenicy Unix 0,8kg+0,5l Delaro .Jest pszenica po pszenicy i muszę dobrze opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie lepiej Boogie solo? Będzie podobnie cenowo, a składowo ciekawiej. Podając 0,5 delaro sporo zostaje obcięta dawka protiokonazolu, Unix pomoże tylko na podstawę a reszta wypadnie słabo. Wyjdzie niecałe 90 g a to trochę mało


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Jaka minimalna dawkę boogie wypadałoby zastosować? Pszenica po pszenicy. Zostało mi tak 1,2lna ha wystarczy czy słabo? 

,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

No i moja koncepcja track na t1 w dobrej cenie poszła w pizdu. Oznajmili ze jednak nie będzie i w zamian zaproponowali mi safir😀oj chyba procam zostanie przeproszony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Nie będzie bo jest wycofany ze względu na epoksykonazol, a oferują ci go solo?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj