Polecane posty

Lukas210    22

Panowie wczoraj opryskałem lancetem a jutro chce jechac zyto na skracanie ccc 2 l/ha czy mozna tak zrobic bo doradca mowil ze trzeba odczekac conajmniej 3 dni pomiedzy tymi zabiegami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dobrze mówi, dla bezpieczeństwa lepiej odczekać 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie w jeczmieniu jarym robie tylko T1 i chce aby na jeczmien i na pszenzyto jako T2 dac te same opryski mysle dac litr na ha tarcza łan i nie wiem co by do tego dozucic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
10 godzin temu, Przem00 napisał:

mocno kroicie dawkę z tym 1l/ha.. hm a nie lepiej dac np. azoskrobine (amistar lub acanto) 0,6l + propikkonazol i cyprokonazol (menara) 0,4l a epoksy (soprano) zostawic na t3? na t2 wtedy wyjdzie niewiele drozszy zabieg bez okrajania dawek. co o tym myslicie? albo soprano dać na t2 a menare na t3

Ale basf zaleca stosowanie 0,7l do 1l na ha Priaxora. 1l smiało można dawać solo skoro na ich poletkach również dobrze zadziałał solo w dawce 0,7l na ha. Po co mieliby kłamać. Jakby chcieli  dużo go sprzedawać to by powiedzieli żeby stosować minimum 1l na ha. Troche sobie w kolano strzeliłem bo mogłem zamówić taniej po 690 zł 5l ale już było po fakcie i kupiłem za 743 zł ale i tak pewnie taniej niż np w moich okolicznych sklepach. Za tilt turbo chcą 128 zł a ja kupiłem za 110 zł oczywiscie brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
3 godziny temu, andrzej1988 napisał:

Ale basf zaleca stosowanie 0,7l do 1l na ha Priaxora. 1l smiało można dawać solo skoro na ich poletkach również dobrze zadziałał solo w dawce 0,7l na ha. Po co mieliby kłamać. Jakby chcieli  dużo go sprzedawać to by powiedzieli żeby stosować minimum 1l na ha. Troche sobie w kolano strzeliłem bo mogłem zamówić taniej po 690 zł 5l ale już było po fakcie i kupiłem za 743 zł ale i tak pewnie taniej niż np w moich okolicznych sklepach. Za tilt turbo chcą 128 zł a ja kupiłem za 110 zł oczywiscie brutto.

No chyba ze tak. ja patrzylem na etykietę a tam byl duzy rozrzut z dawką zalecana od 0,75 do 1,5l i stąd małe zdziwienie. a tilta w tym roku dalo sie dostać za okolo 101 zl jak się dobrze szukało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
9 godzin temu, pawelo430 napisał:

Co sądzicie na T1 Tilt Turbo + Unix 0,6 + 0,6 czy lepszym rozwiązaniem będzie Capalo 1.5 l

wolałbym 1,5l capalo na pewno w ogóle lepiej sobie poradzi (po 1,5l capalo zboże było czyste do flagi czego nie mogę powiedzieć np o 0,7 tilt+0,7 prochloraz), jedynie co to unix na podstawę kosi 

P.S jedna z firm proponuje 0,5 delaro +0,5 prochloraz+0,15 fenopropidyna koszt 110 netto - ciekawa opcja

property 180 ktoś używał? Jaka cena? Dobrze działa na mączniaka? Jaka dawka? Czy to prawda, że wspomaga też działanie na inne choroby typu septorioza?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Tilta za 99 niecałe mozna kupic ja wziołem 20l za 1940 pany co do tej tarczy łan dolozyc na jeczmien jako jedyny zabieg i na t2 w pszenzycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
44 minuty temu, Lukas210 napisał:

Tilta za 99 niecałe mozna kupic ja wziołem 20l za 1940 pany co do tej tarczy łan dolozyc na jeczmien jako jedyny zabieg i na t2 w pszenzycie?

u kogo ten tilt  netto brutto ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Wykonałem oprysk pszenżyta  gdy pojawiły się pierwsze oznaki mączniaka Wirtuozolem 520ec  w dawce 1,1l/ha było to trzy dni temu i mam pytanie czy on działa wyniszczająco czy tylko zapobiegawczo bo wydaje mi się ze  oprysk  nic nie działa i nie wiem czy czymś   ( np. mondakiem) poprawiać zabieg czy czekać cierpliwie i może t2 pszyspieszyć i jakieś sugestie czym go wykonać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wirtuoz dobrze zabezpiecza, a nie zwalcza mączniaka. Właściwym wyborem w tym przypadku byłby Tilt turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

akurat takie resztki opryskow mam i nic innego  a pogoda dobra na pryskanie.   

A sam topsin na t1 w dawce 1.4L to dobre rozwiązanie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Bo troche się boję pszenica piękna i niechciałbym jej przypalić.Niewiem czy jutro nie zrobie skracania a za jakieś 2 dni grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
6 minut temu, hardkor113 napisał:

Tilt turbo+promax+stabilan+cuadro+rosasol.

Można mieszać?

W zeszłym roku 0,4 medax top+0,15-0,2 modusa+0,5 CCC 725SL+0,8tilt turbo+0,8prochlorazu bez odżywki i mocznika - efektów ubocznych brak ;) 
Medax TOP miałem resztki i chciałem się go pozbyć.

Tam gdzie mi zbrakło medax top to dodałem do tego co powyżej agrochelaty z agrosieci lub mocznik - efektów ubocznych brak.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj