Polecane posty

robi57362    2363
falcon nie jest warty swojej ceny czy to na t1 czy t2 a do tego na t2 końcówki pszenicy mi i nie tylko popalil a pryskane bylo w idealnych warunkach

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

I Panowie na T1 w pszenżycie Twingo Artea będzie dobra? czy może jednak Tilt wczoraj zauważyłem pierwsze oznaki mączniaka 😐

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamtime18    1
17 godzin temu, PITER88 napisał:

 

A nie słyszałeś że nie można łączyć Dr Greena  z prochlorazem ???

Nic Ci się nie ścięło / zważyło ????

Mój przedstawiciel bardzo na to uczulał i mówił że z żadnym prochlorazem ani z żadnym tebukonazolem w wysokim stężeniu ( np. 500 SC ) nie wolno mieszać.

Zważenie obojetnie jakiego środka  lub nawet odzywki zalezy w duzej mierze  od wody, im woda bardziej twardsza i ma  wiecej kamienia tym predzej wystepuje ścienie sie srodków dlatego niektorzy stosuja zmiekczacze do wody 

Edytowano przez dreamtime18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Dnia 18.04.2018 o 10:32, andrzej1988 napisał:

Co będzie mocniejsze na T2. Wiem że to jeszcze z miesiac czasu ale planuje już zrobić zakup:

1. 0,8l Epoksy + 0.4l Tazer + 1l Gwarant

2. 1l Priaxor

Ceny podobne.

Gdzieś ktoś pisał że można zmieszać 0.6 eposky + 0,75l Priaxor i efekt bedzie lepszy a cena podobna a interesuje mnie jak te środek spiszę się solo w dawce 1 l na ha. Mam 5 ha pszenicy i akurat 5 litrowa bańka by mi starczyła. Koszt na 1 ha wyszedłby niecałe 150 zł.

też myśle na T2 dać priaxor + epoksykonazol, a stosował ktoś duett ultra na t2 ? a może jeszcze coś innego polecicie ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

No ciekawe jak by wypadł Priaxor 1L w porównaniu z Epoksykonazol 0,5 ÷ 0,6L + Priaxor 0,75 ÷0,8L. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

W tamtym roku stosowałem w pszenicy T2/T3 duet ultra 0,6l/ha + tazer 0,4l/ha, i ładnie sobie poradził,pszeniczka była długo zielona, w tym roku bedzie to samo 
 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja już zamówiłem 5 litrów  Priaxor. Po litrze na 1 ha wyjdzie. Co będzie to będzie ale napewno źle nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie na T2 dobrze sprawdził się w tamtym roku Safir+Acanto ale w tym sezonie na części ozimin chce spróbować Tocata Duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

kolego @losktos a co powiesz o tym priaxorze + eppoksykonazol ? warto w to iść ? a moze duet ultra ? moze cos podpowiesz w sprawie t2 na pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamtime18    1
8 minut temu, ciastek12 napisał:

Mozna do ccc+protegu dodać grzybówke? Faza pierwszego kolanka w pszenicy.

do ccc mozesz dac grzybówke, wczesniej mogłes dac z herbicydem , pryskasz na rozkrzewienie? to maks do 1 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
3 minuty temu, Uziu92 napisał:

kolego @losktos a co powiesz o tym priaxorze + eppoksykonazol ? warto w to iść ? a moze duet ultra ? moze cos podpowiesz w sprawie t2 na pszenice.

Priaxor + epoks dobra opcja, gdyby jeszcze w priaxorze było trochę więcej fluksapyroksadu byłoby idealnie, wtedy można by zejść nawet do 0,5. Tak jak teraz to mniej jak 0,7 bym nie schodzil


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

tak chce dać właśnie, pojdzie to na dobre działki gdzie zborze las, na słabsze szukam coś tańszego. wiec pewnie pojdzie epoksy + gwarant albo duet ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ogólnie ten Priaxor drogo nie wychodzi. Solo około 140-150 zł w dawce 1 l na ha. Warto spróbować. Za te pieniądze można zrobić 0,8 epoksy + 0,4 tazer + 1l gwarant ale chyba Priaxor bedzie lepszy albo na tym samym poziomie ale napewno nie na gorszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

mocno kroicie dawkę z tym 1l/ha.. hm a nie lepiej dac np. azoskrobine (amistar lub acanto) 0,6l + propikkonazol i cyprokonazol (menara) 0,4l a epoksy (soprano) zostawic na t3? na t2 wtedy wyjdzie niewiele drozszy zabieg bez okrajania dawek. co o tym myslicie? albo soprano dać na t2 a menare na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Pikoksystrobina będzie 2019 wycofana. Amistar kosztuje za dużo, lepiej zamiennik. Skuteczność wyższa będzie w przypadku sdhi+epoksykonazol. Także nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj