Polecane posty

bratpit    29
Dnia 4/4/2018 o 19:47, piotr30piotr napisał:

W Niemczech często mieszają protiokonazol z epoksykonazolem  . . epoksykonazol dobrze działa na DTR i lepiej zwalcza rdze niż protiokonazol . Obie te substancje fajnie  się uzupełniają . 

Ciekawe  bo wedle tych ćwiczeń polowych w tabelce to epoksy /poz 2/  jest najsłabsze na DTR, a naj to właśnie protiokonazol.

Dodatki SDHI i Strobi COmet też wiele tu nie zdziałają.

Co do rdzy zaś to pełna zgoda.

A do mieszanin ze wskazaniem na DTR lepiej dodać  niedoceniane propiko niż samo epoksy :) zwłaszcza do T2 i T3 bo DTR rozwija się w cieple błyskawicznie. 

 

Przetestowałem to w zeszłym roku na hondii tam gdzie na T2 nie było propico strasznie i w szybkim tempie liście poplamiło.

 

20180411-204859.png

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

chciałem zboża ozime zrobić  takimi środkami  na t1 profinity 0,4 promax 0,8  tarcza łan 0,6 czy będzie to dobry zabieg czy może coś zmienić chce zrobić pszenice pszenżyto żyto i jęczmień ozimy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 10.04.2018 o 11:48, AdrianKasperkiewicz napisał:

Co lepsze na t1 w pszenicy ozimej Tilt turbo + prochlazar czy też np. wirtuoz 520 sc.

na t1 tilt turbo + prochloraz (mirage) fenpropidyna dziala najbardziej wyniszczająco na mączniaka i dobrze od niego chroni a w mirage masz większe stężenie prochlorazu na 1l. wyjdzie ci niedrogi a dobry zabieg. proquinazid z wirtuoza zapobiega maczniakowi ale go niezbyt wyniszcza. tebukonazol zostawilbym raczej na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Planuję taką oto uśrednioną ochronę na wszystkie swoje pola aby nie tasować zbyt dużej ilości środków:

T1 - Tilt Turbo 0.8l + Promax 1l

T2/T3 - Tocata Duo 1l

Odmiany to: żyto hybrydowe KWS Serafino, pszenżyto ozime Meloman i Borowik, pszenica ozima Pilgrim, pszenżyto jare Dublet. Wszędzie planuję dać identyczną ochronę, dobre rozwiązanie? Jeśli tak to zamawiam już komplet środków.

Jedynie większy nacisk mógłbym kłaść na Pilgrima. Podczas targów w Płońsku w czerwcu ubiegłego roku zauważyłem na tej odmianie dość spore porażenie DTR-ką i wygląda mi ona na dość podatną na choroby, bo inne odmiany w porównaniu do tej wyglądały zdrowo.

Celuję w plony max 6t każdego z tych zbóż, oprócz jarego pszenżyta którego nie spodziewam się więcej niż 4t (posiany niejako z musu).

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

T1 prochloraz+ fenpropidyna+ propikonazol- w jakich dawkach na Arkadie zastosowac? a na Aleksandra moge z czegos zejsc albo odpuscic np fenpropidyne? badz cos zmienic na tego Aleksandra? oczekuje wysokich plonow( (9t+)- wszystko jest jak narazie dopiete, tylko ochrona mnie martwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli miałbym celowac w plon 9+ to wybrałbym również środek z górnej półki któryś z :  Capalo, Boogie, Delaro, Unix+Tilt . Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Panowie  jak będzie lepiej bo planuje jutro rozlac rsm i na tym samym polu zrobić t1 czym wyruszyć najpierw 

Czy rsm nie będzie miał złego skutku jeżeli najpierw zrobię t1, bo mam po nim trochę przypalen 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekaz    0

którą opcje wybrać?

T1 prochloraz+ fenpropidyna czy  T1 prochloraz+ fenpropidyna+ propikonazol  

-czy dodawanie propikonazolu jest potrzebne bo nie wiem po co?  

T2/T3 epoxykonazol 1,0l czy T2 epoxykonazol0,5l+tebukonazol0,5l

-chodzi mi o to czy epoxykonazol sam będzie skuteczny bo gdzieś czytałem że fenpropidyna poprawia rozprowadzanie epoxykonazolu w roślinie ale w T2 taka mieszanka chyba bezcelowa , może tebukonazol spełni taką rolę,nie wiem...kiedyś dodawałem azoskrobinę, ale chcę zrezygnować, bo podobno przereklamowany, słaba skuteczność i dość drogo.  

-więcej zabiegów nie przwiduję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja z tym roku na t1 ładuje fenpropidyne i prochloraz bez propikonazolu skoro  i tak ma znikome działanie , dylemat mam przy t2 w tamtym sezonie szła tocata duo i chlorotalonil i pszenice ładne zdrowe . Ale teraz mam jeszcze pomysł na t2 azoksystrobina + epoksykonazol + chrolotolanil , dodam że odmiany to arkadia belissa, jara harenda i pszenżyto meloman. Podpowie ktoś którą opcja była by lepsza?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a podrzuciłby ktoś sensowną ochronę na jęczmień jary?

Bo w zeszłym roku było tego tego tylko 1,5ha i poszło to co mi zostało z pszenicy ozimej i jarej czyli:
na t1
duet starr 334 - 1l/ha + prochloraz 0,8
na t2 poszło:
tilt turbo 0,8 + epoxy 0,8

teraz będzie 6ha i nie chce wchodzić w zbędne koszta.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie coś mi mocno zaatakowało pszenzyto, czym to prysnąć? planowałem samym tilt turbo 1L  jest jakiś czarny owad na liściach nie duzo ale jest czym atakowac? IMG_20180417_163832.thumb.jpg.54306b7f7561de49432919e908ea4c81.jpgIMG_20180417_163357.thumb.jpg.6283f0cbd286d7e9a60c204d6b5c75da.jpgIMG_20180417_163317.thumb.jpg.c9f5233795e2a7cae68415dafbb90b1b.jpg

IMG_20180417_163443.jpg

IMG_20180417_163640.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Najtaniej i skutecznie CyperKill 500 w dawce 0,05L/ha, a tak ogólnie to  pyretroidy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10
2 minuty temu, loquito napisał:

Najtaniej i skutecznie CyperKill 500 w dawce 0,05L/ha, a tak ogólnie to  pyretroidy.  

to na zmiany w lisciach czy na te owady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Podłużne rozcięcia na liściach to efekt żerowania tych insektówi tym środkiem zabijesz te insekty żeby dalej nie żarły liści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Co będzie mocniejsze na T2. Wiem że to jeszcze z miesiac czasu ale planuje już zrobić zakup:

1. 0,8l Epoksy + 0.4l Tazer + 1l Gwarant

2. 1l Priaxor

Ceny podobne.

Gdzieś ktoś pisał że można zmieszać 0.6 eposky + 0,75l Priaxor i efekt bedzie lepszy a cena podobna a interesuje mnie jak te środek spiszę się solo w dawce 1 l na ha. Mam 5 ha pszenicy i akurat 5 litrowa bańka by mi starczyła. Koszt na 1 ha wyszedłby niecałe 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25
11 godzin temu, andrzej1988 napisał:

Co będzie mocniejsze na T2. Wiem że to jeszcze z miesiac czasu ale planuje już zrobić zakup:

1. 0,8l Epoksy + 0.4l Tazer + 1l Gwarant

2. 1l Priaxor

Ceny podobne.

Gdzieś ktoś pisał że można zmieszać 0.6 eposky + 0,75l Priaxor i efekt bedzie lepszy a cena podobna a interesuje mnie jak te środek spiszę się solo w dawce 1 l na ha. Mam 5 ha pszenicy i akurat 5 litrowa bańka by mi starczyła. Koszt na 1 ha wyszedłby niecałe 150 zł.

Priaxor w dawce 1L ma bardzo dobre działanie, ale głównie zapobiegawcze, nie możesz spóźnić zabiegu, wystarczy 0,5 epoksy + 0,75 Priaxor i masz bardzo fajny kompletny zabieg z działaniem interwencyjnym i zapobiegawczym

my dziś zaczęliśmy T1

pszenice - Boogie - 1,25l/ha + dr green zboża 2kg+dr green start 1kg+siarczan magnezu 5kg

pszenżyto i jęczmień - duett star 1l + mondatak 0,8l + dr green zboża 2kg+dr green start 1kg+siarczan magnezu 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITER88    33
1 godzinę temu, karol19 napisał:

Priaxor w dawce 1L ma bardzo dobre działanie, ale głównie zapobiegawcze, nie możesz spóźnić zabiegu, wystarczy 0,5 epoksy + 0,75 Priaxor i masz bardzo fajny kompletny zabieg z działaniem interwencyjnym i zapobiegawczym

my dziś zaczęliśmy T1

pszenice - Boogie - 1,25l/ha + dr green zboża 2kg+dr green start 1kg+siarczan magnezu 5kg

pszenżyto i jęczmień - duett star 1l + mondatak 0,8l + dr green zboża 2kg+dr green start 1kg+siarczan magnezu 5kg

 

A nie słyszałeś że nie można łączyć Dr Greena  z prochlorazem ???

Nic Ci się nie ścięło / zważyło ????

Mój przedstawiciel bardzo na to uczulał i mówił że z żadnym prochlorazem ani z żadnym tebukonazolem w wysokim stężeniu ( np. 500 SC ) nie wolno mieszać.

Edytowano przez PITER88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    469

Już tyle razy łączyłem Dr.Green z prochloraz i nic złego sie nie działło . 
Co lepsze na T2  ? 
Tazer 0,5l + Artea 0,6l 
Olympus 1,5l + Safir 1l 
Tocata Duo 1l 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj