Polecane posty

Artis    51

adrianoo luna bardzo droga, sądzę, że po truskawkach ci zostało albo jakiś sadowniczych, nie lepiej jakiś klasyk epoksykonazol, azoksystrobina, chlorotalonil?

kostek Soligor sam w sobie super nie jest jeszcze go okroić z dawki do tego drogi jak na swój skład tebukonazol, spiroksamina na t2 słabo pasują i malo protio. Zobacz na prolinemax cena ok 140zł masz 160g protiokonazolu 300g spirkamsaminy choć na t2 to trochę zbędne ale jeśli już to dasz w dawce 0,5l to masz owiele lepiej niż 0,7 soligoru. Lub opcje jak wyżej, jeszcze jest do dyspozycji priaxor z domieszką epoksykonazolu. Jestem zdania lepiej 2-3 substancje a dobre dawki niż po troch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

tzn.Priaxor+Epoksykonazol  bez Tazera?  w jakich dawkach

Edytowano przez KOSTEK12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

priaxor 0,7-0,8 + 0,5 epoksy to masz 1,5l adexaru czyli już konkretnie

fluksapyroksad (xemium) występuje solo w środku o nazwie sercadis (300g s.a /1l) stosowany w jabłkach (dobra alternatywa dla systivy żeby samemu zaprawić)

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ochrona na pszenżyto ozime nawożenie na max 5-6 ton,co myślicie, może nie z najwzyszej połki ale chyba wystarczy.

t1   1l Mirage+0,4 Andros   prochloraz+fenpropidyna

t2  0,7L Tebu+0,7L Safir    tebukonazol+epoksykonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

w t1 zejdź z dawką mirage do 0,6-0,8l dodaj chociaż 0,3-0,5 propikonazol a jak się to 0,3 fenopropimorf ew. zostaw androsa jak jest

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Artis napisał:

w t1 zejdź z dawką mirage do 0,6-0,8l dodaj chociaż 0,3-0,5 propikonazol a jak się to 0,3 fenopropimorf ew. zostaw androsa jak jest

akurat Bumpera 250 EC będe miał to dorzuce trochę propikonazolu i bede miał 0,7L Mirage+0,4 Bumper+0,4L Andros koszt wyjdzie wtedy 120-130zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

ja robię pszenice 0,8 prochloraz +0,5 propiko +0,3 fenopropimorf 84zł netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Artis napisał:

ja robię pszenice 0,8 prochloraz +0,5 propiko +0,3 fenopropimorf 84zł netto 

To za dobrą cenę środki kupujesz jak tak tanio ci wychodzi ,ale zawsze na tym vacie nalatuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik8888    6
4 minuty temu, tomekZ058 napisał:

może być ale pasowało by dorzucić trochę tebukonazolu

a jakie dawki zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciektaski    8

A co myślicie o tej ochronie w pszenicy Arkadii i Hondii ( przedplon kukurydza i mieszanka zbożowa jara)

T1: 0,8l Tilt Turbo + 1l Atak

T2: 0,6l Amistar + 0,4l Artea

T3: 0,7l Tebu + o,7; Rubric (epoksy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
54 minuty temu, Maciektaski napisał:

A co myślicie o tej ochronie w pszenicy Arkadii i Hondii ( przedplon kukurydza i mieszanka zbożowa jara)

T1: 0,8l Tilt Turbo + 1l Atak

T2: 0,6l Amistar + 0,4l Artea

T3: 0,7l Tebu + o,7; Rubric (epoksy)

t1 pokusiłbym się o 1,5l capalo , postaraj się zorganizować bon rabatowy ze strony basfu

t2 tak jak kolega mówił azoksystrobina zamienniki kosztują około 100-120zł/l w dawce 0,4-0,5+0,8 epoksykonazolu, obserować arkadie czy moczniaka nie ma przy t2, jesli jest dorzucić fenopropidyne lub fenopromimorf ale pierwsze lepsze bo mocniej wyniszcza

t3  można zjechać z dawkami do 0,5l w obu 

p.s w t2 dodatkowomożna się pokusić o chlorotalonil (gwarant bądź zamienniki) 1l/ha

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.04.2018 o 21:57, Artis napisał:

ja robię pszenice 0,8 prochloraz +0,5 propiko +0,3 fenopropimorf 84zł netto 

tanio ci wychodzi a dodajesz do takiegu zabiegu fungi np: siarczan magnezu czy mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

jeśli już się zdecyduje to na siarczan magnezu 5kg/ha bo mam opryskiwacz ustawiony na 5ha to jeden worek 25kg daje , boje się czymkolwiek dokarmiać bo nie moje wjechać z odchwaszczaniem obecnie od 3 dni w gotowości jestem albo temp albo wiatry. Zawsze jechalem fungi, odzywka typu yara vita zboże skracanie i perytroid, trochę dużo ale jakoś to szło, mocznika nigdy nie dodawałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artis napisał:

jeśli już się zdecyduje to na siarczan magnezu 5kg/ha bo mam opryskiwacz ustawiony na 5ha to jeden worek 25kg daje , boje się czymkolwiek dokarmiać bo nie moje wjechać z odchwaszczaniem obecnie od 3 dni w gotowości jestem albo temp albo wiatry. Zawsze jechalem fungi, odzywka typu yara vita zboże skracanie i perytroid, trochę dużo ale jakoś to szło, mocznika nigdy nie dodawałem 

Ja w tym roku pierwszy raz bede jechal z fungicydami i sprobuje dodac siarczanu,odnośnie moczniku to niektorzy twierdza ze polepsza on dzialanie fungi ale na ten temat niech ktos sie wypowie jak stosowal u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mocznik gdy podajemy to rozszerza aparaty szparkowe przez co oprysk jest lepiej wchłaniany. Ja raczej do każdego zabiegu fungi będę dawał około 12.5kg na 300l wody na 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kamilc017 napisał:

Mocznik gdy podajemy to rozszerza aparaty szparkowe przez co oprysk jest lepiej wchłaniany. Ja raczej do każdego zabiegu fungi będę dawał około 12.5kg na 300l wody na 1ha.

bardzo możliwe ,mocznik z fungi to tak jakby taki adiuwant ,ale gdzies czytalem ze mocznik nie lubi sie z niektorymi morfolinami i trazolami i ze trzeba ostroznie mieszac bo moga byc przypalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
Dnia 8.04.2018 o 17:08, Artis napisał:

t1 pokusiłbym się o 1,5l capalo , postaraj się zorganizować bon rabatowy ze strony basfu

t2 tak jak kolega mówił azoksystrobina zamienniki kosztują około 100-120zł/l w dawce 0,4-0,5+0,8 epoksykonazolu, obserować arkadie czy moczniaka nie ma przy t2, jesli jest dorzucić fenopropidyne lub fenopromimorf ale pierwsze lepsze bo mocniej wyniszcza

t3  można zjechać z dawkami do 0,5l w obu 

p.s w t2 dodatkowomożna się pokusić o chlorotalonil (gwarant bądź zamienniki) 1l/ha

Zgadzam sie, lepsze byłoby Capalo, ewentualnie w podobnych pieniądzach wyjdzie Wirtuoz. Reszta ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
10 godzin temu, AdrianKasperkiewicz napisał:

Co lepsze na t1 w pszenicy ozimej Tilt turbo + prochlazar czy też np. wirtuoz 520 sc.

Podobne pieniądze, oba warianty maja 3 różne grupy chemiczne. Ja jednak wybrałbym Wirtuoza, osobiście widzę lepsze efekty po gotowych mieszaninach niz po samodzielnym łączeniu substancji. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj