Polecane posty

Przem00    13
3 godziny temu, darsonspire napisał:

Mogę zrobić mieszankę artea 330 z falkonem na t1/t2 bo zostało mi z zeszłego roku, czy lepiej zrobić osobno? 

moim zdaniem oddzielnie, ew. możesz dodac do artei amiastar lub jego zamiennik (acanto) dla lepszego dzialania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

T2 w pszenżycie:

Epoksykonazol - 100g/ha

Pikoksystrobina (Acanto) - 125g/ha

Chlorotalonil (Gwarant)- 250g/ha

+

Bi58 

Dobry zestaw i dawki substancji głównie chcę się upewnić o Gwarant?

 

Chciałem wypróbować Olimpus ale nie mogę go u nas dostać i w sklepie proponowali Fandango ale chyba ten zestaw będzie bardziej optymalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
5 godzin temu, Przem00 napisał:

a w jaki plon celujesz? ja planuje dać elatus era 1l na najlepsze pola z pszenicą bo ponoć najdlużej dziala z sdhi, na inne celuję w amistar/acanto 0,6l + menara 0,4l. jak będzie trzeba to na t3 epoksy lub tebu.

długość działania substancji jest zależna w dużej mierze od dawki

28643265_1298666200235367_907993641_o.thumb.jpg.20d1a148ebbab02144ebb0575660a58b.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hardkor113 napisał:

Co polecacie na t2 w pszenicy ozimej?Sam duett Ultra wystarczy czy coś innego?

Ja w tamtym roku dałem 0.6l duet ultra i 0.5l Tazer na t2/t3 i byłem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Panowie, co roku skracam 1l antywylegacz + 0,3 l Modus. Zawsze na 2 kolanko poprawiłem antywylegaczem. W tym roku skracanie było zrobione idealnie w fazie pierwszego kolanka. Nie chcę powtarzać ccc, między innymi ze względu na suszenia... Co o tym sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie zauważyłem niepokojący objaw w pszenżycie niektóre wyższe źdzbła (obstawiam że to żyto) nawet nie rozwineły liścia flagowego a już pokazuje się kłos co jest grane??  chyba lece zaraz z T2 choć liść flagowy jeszcze nie wyskoczył w całości bo T1 opuźniałem ze wzgledu na dobry stan roślin ( brak mączniaka i niewielka septorioza choć jej nie byłem pewien czy to jest to) i nieznaczne ilości choć są to te pofałdowane liście dzieki za pomoc

IMG_20180501_184112[1].jpg

IMG_20180501_184109[1].jpg

IMG_20180501_184120[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Te pofałdowane liście (raczej zwinięte w trąbkę) to prawdopodobnie niedobór miedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0

Nigdy nie pryskalem na grzyba w pszenżycie i ostatnio będąc w sklepie z środkami ochrony roślin poprosiłem też o coś na grzyba. Pani w sklepie podsunęła mi Falcon mówiąc że jest to dobre na grzyba. Kupiłem ale z tego co czytam to chyba nie był mój najlepszy zakup. Co robić? Na chwasty opryskane w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Takim ludziom powinno odbierać się ziemię xD kupujesz i nie wiesz co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andkru21    0
Napisano (edytowany)

Jak masz coś mądrego do powiedzenia to napisz bo mądrego warto posłuchać/poczytać...

We wszystkich tematach jesteś taki bystry?😉

Edytowano przez andkru21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Jaki środek polecicie na grzyba w pszenżycie ozimym aby wszystko załatwić w jednym zabiegu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
6 godzin temu, the1mati1 napisał:

Jaki środek polecicie na grzyba w pszenżycie ozimym aby wszystko załatwić w jednym zabiegu? 

Wirtuoz jest ok ewentualnie cos złozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Techmaster    0

A co polecicie na opóźnione T1 ?

Pszenica ma już drugie kolanko. Ogólnie wygląda dobrze, korzeń zdrowy, dolne liście zaczynają żółknąć i końcówki też zaczynają powoli dlatego chciałbym nadrobić i mądrze zabezpieczyć, ale tez nie wyrzucić niepotrzebnie grosza.

Do tego dochodzi słabe pszenżytko, które choruje i rośnie na słabej ziemii, było ratowane Tropicote - nawet pomogło, zboże stało się zielone, a było już pożółke przy czym kolor nie jest intensywny. Teraz atakuje grzyb. 

Uprawa intensywna, ale z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie co polecicie na jeczmien na chwasty mam duzy problem z  chabrem zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jaka ochronę stosujecie w pszenicy jarej oraz jęczmieniu jarym? Ja planuje na t1 1l duet starr a w t2/3 0,8 revellar + 0,8 epoksy. Ma to sens ? Czy może za mocna mieszanka jak celuje w 5 ton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Panowie mam problem z pszenżytem otóż robią się na nim białe kropki i pod liściem pood skórką wkradł się jakiś robak.Wytępie to Arteą czy coś innego polecicie.Około  tyg temu poszedł tilt i ładnie sobie poradził z mącznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj