Polecane posty

Artis    51

należy dołożyć fenopropidyn w koncentracji 750 dawka 0,2-0,3 powinna dać radę. Inna opcja input a najlepiej zamiennik prolinemax 0,5l + strobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
nie ma znaczenia że do tych chorych liści oprysk nie dojdzie? te środki które planuje na T2 nic nie pomogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Techmaster    0
Napisano (edytowany)

Tydzień temu pryskane Duett Ultra 0,6l/ha+ Tazer o,25l/ha, a dziś takie kwiatki wszędzie tam gdzie pszenżyto/ pszenica jest gęstsza. Planuje jutro zadziałać w temacie Kendo w ilości 0,2l/ha tam gdzie mniej mączniaka - pszenicai pszenżyto, a eksperymentalnie dam 1l/ha Soligora na jednym kawałaku gdzie jest najbardziej porażone pszenżyto żeby sprawdzić bo bardzo mocno zachwalają ten Soligor, ale cena odstrasza w porównaniu do Kendo.

Pierwsze dwie fotki to pszenżyto, dzierżawa pierwszy rok, pH leży i kwiczy ok. 4.

Trzecia i czwarta fotka przedstawia pszenicę. 

Doradźcie czy będzie to dobre rozwiązanie czy może lepiej inaczej zadziałać. W pszenżycie mam już napięty budżet bo sporo było inwestycji żeby ogarnąć te dzierżawy pod względem pH i przyswajalności -  nie zapowaiada się zbyt dobry plon, więc nie chce niepotrzebnie inwestować. Chciałbym oszczędzić, ale nie zadziadować.

20180511_140319.jpg

20180511_145148.jpg

20180511_142205.jpg

20180511_142415.jpg

Edytowano przez Techmaster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
to ja mam Maczniaka tyko na jednym listku ,najbardziej schowanym i tak co 1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

30 Kwietnia opryskalem pszenzyto T1,kiedy pryskac t2? Pszenzyto na niektórych dzialkach zaczyna sie klosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Ale dlaczego obniżasz dawkę epoksykonazolu oraz ekonomiczniej wyjdzie raczej zamiennik Amistaru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

adrianooo1234 napisał: A co lepsze na T2 tocata duo 0,8l/ha czy safir 0,5l/ha + 0,5l/ha amistar? 0,8 l/ha Tocaty daje po 100 g. epoksykonazolu i krezoksymu metyl. Zastanawiam się akurat nad opcją Tazer 0,6 l. + 0,8 l. Safir, co daje 150 g azoksystrobiny + 100 g epoksy. W porównaniu do 0,8 l Tocaty, w tym przypadku mamy 50% więcej strobiluryny, czyli 10 - 14 dni dłuższe działanie.. Koszt 0,8 Tocaty to ok. 100 zł, koszt Tazera + Safir (0,6 + 0,8) ok. 130 zł. Techmaster napisał: Tydzień temu pryskane Duett Ultra 0,6l/ha+ Tazer o,25l/ha, a dziś takie kwiatki wszędzie tam gdzie pszenżyto/ pszenica jest gęstsza. Planuje jutro zadziałać w temacie Kendo w ilości 0,2l/ha tam gdzie mniej mączniaka - pszenicai pszenżyto, a eksperymentalnie dam 1l/ha Soligora na jednym kawałaku gdzie jest najbardziej porażone pszenżyto żeby sprawdzić bo bardzo mocno zachwalają ten Soligor, ale cena odstrasza w porównaniu do Kendo. Pierwsze dwie fotki to pszenżyto, dzierżawa pierwszy rok, pH leży i kwiczy ok. 4. Trzecia i czwarta fotka przedstawia pszenicę.  Doradźcie czy będzie to dobre rozwiązanie czy może lepiej inaczej zadziałać. W pszenżycie mam już napięty budżet bo sporo było inwestycji żeby ogarnąć te dzierżawy pod względem pH i przyswajalności -  nie zapowaiada się zbyt dobry plon, więc nie chce niepotrzebnie inwestować. Chciałbym oszczędzić, ale nie zadziadować.     Soligor zachwalać może jedynie sprzedawca, który ma go na magazynie i jakoś próbuje to wyprzedać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Techmaster    0

Czytałem i słyszałem właśnie takie opinie o Soligorze. Dla porównania z Kendo opryskałem jeden hektar dla przekonania żeby wyrobić własne zdanie na doświadczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam, czy takie połączenie jest ok na pszenżyto ozime T2/3

1. MANERA 410 EC 0,4l + KORAZZO 250 SC 0,6l (zamiennik AMISTAR 250 SC) czy dać

2. MANERA 0,5l + KORAZZO 0,5l

Czy nie będzie problemów bo KORAZZO niema rejestracji na pszenżyto ozime.

Dodać jeszcze miedź, cynk, mangan, siarczan magnezu czy już zapuźno,

wczoraj spadło 5,5mm, powiat lublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co powiecie na t2 w pszenicy z agrolku inovor 0,5/ha + tebukonazol 0,5l/ha ?
 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Ktoś doradzi? Pszenżyto T1 corbel 0,6l propico 0,5l jak do tej pory zdrowe jednak przespałem T2 i wyszło już pół kłosa Opryskać będzie się dało wedle prognoz najwcześniej piątek/sobota Na T2 planowane 0,8 safir + 0,5 makler (zamiennik amistar) Dodać coś do tego i zrobić T2/T3? czy może wykonać spóźnione T2 i później jeszcze T3? Celuje w plon 7t+ Oraz co polecacie na T3 w pszenicy myślałem nad 1l tebu lub 0,5 tebu + (0,7)? Topsin co sądzicie? Co będzie najlepiej dać na skrzypionkę? Myślę nad Danadim czy może coś tańszego? Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w pszenicy tebu + topsin może być, co do pszenżyta możesz pozostać na T2/T3 i dorzuć 0,5 l tebukonazolu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

losktos. Co powiesz o takiej ochronie w pszenicy T2/T3 Safir 125sc 0,5l/ha i Priaxor 0,9l/ha ? 
 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dobry wybór, z tym że podciągnąłbym safir do 0,6


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

trzy triazole do tego niezbyt mocne. Pewniejsza opcja strobiluryna+epoksy lub epoksy+chlorotalonil, ja robię pierwsza opcję 0,5+0,75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Ja jadę pełna dawka epoksykonazolu, potem na kwitnienie 200g tebukonazolu B| susza nie ma co szaleć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tomek a jak ze zdrowotnością do tej pory? U mnie póki co czysto, od wczoraj sporo pada, plan był na T2/T3 ale nie wiem czy na tym pozostane


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Zdrowotność zależy od zagęszczenia łanu, może to dziwne ale gdzie gęściejszy to 5 liści zielonych się trafia. Gdzie słabszy, słabsze rośliny to nie ciekawie. 

Na pierwszy zabieg prochloraz 0.6 +juwel 0.6 - po rapsie. 

U mnie dziś pierwszy opad od 45 dni także o plon ciężko bo odrzuciło sporo pędów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

5 liści zielonych to po co Ci ten badziew. Usechły to może i lepiej. Przynajmniej 2 liści zielonych do końca krótka gruba słoma i pełne kłosy dorodnego ziarna wystarczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj