Polecane posty

the1mati1    64

Artemis w dawce 1,5l/ha będzie dobrym wyborem na zastosowanie w tej fazie w pszenżycie? NIe było robione T1, chce wykonać tyko jeden zabieg na grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

podpowiedzcie czy dużo stracę dając zamiast titlt turbo duett starr. Bo zabieg goni duett mam u siebie a tilt ma być na poniedziałek (miał być z końcem kwietnia).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
6 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

podpowiedzcie czy dużo stracę dając zamiast titlt turbo duett starr. Bo zabieg goni duett mam u siebie a tilt ma być na poniedziałek (miał być z końcem kwietnia).

Jeżeli masz dużo mączniaka na liściach to dałbym tilta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

co sądzicie o takich zabiegach na T2 w pszenicy ozimej Safir 0,8-1l/ha+Amistar 0,5l/ha lub Menara 0,5l+Amistar 0,5l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

zboże jest dość czyste, poszło skracanie z prochlorazem bo nie chciałem czekać na tilt bo różnie z pogodą a dziś że jeszcze nie dojechał i teraz kminię jak to rozegrać bo albo dziś wieczorem/jutro granstarem w jarych i jak zostanie czasu to myślę pocisnąć może duett starem z odżywką w ozimej (płn warmia i tutaj naprawdę długo było zimno i zboża stały).

Z drugiej strony to tylko 2-3 dni.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Techmaster    0

Ja na opóźnione T1 w pszenicy i pszenżycie wybieram się z Duettem Ultra 0,6l/ha + Tazer 0,25l/ha. Nie wiem do końca jak z tym Tazerem. Pszenica odpukać jest całkiem ładna nie licząc, jednie dolne liście zaatakowane. Za to pszenżyto lipa, mozaika, septorioza, mączniak i nie wiem czy tam nie dać Tazera, a pszenicę tylko Duettem. Co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
51 minut temu, tomekZ058 napisał:

co sądzicie o takich zabiegach na T2 w pszenicy ozimej Safir 0,8-1l/ha+Amistar 0,5l/ha lub Menara 0,5l+Amistar 0,5l/ha ?

Ja lece menara + zamiennik amistara(makler) wszystko po 0.5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Hondia na T1 poszło propikonazol 140 gr, fenpropimorf 360 gr, prochloraz 250 gr. Coby tu zastosować na T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

bylo juz pisane o substancjach w tilcie  i w duecie. tilt lepszy jak pojawia sie np maczniak, a duet lepiej zapobiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
Jęczmień ozimy jest w początku kłoszenia, można mu podać jeszcze coś na grzyba i usztywnienie? planuje 0,5 menary +0,5cerone, na pierwsze kolanko poszło tilt turbo0,8 +promax 0,8+coadro 0,5,, dodam że na Zamojszczyznie ogromna susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
20 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

zboże jest dość czyste, poszło skracanie z prochlorazem bo nie chciałem czekać na tilt bo różnie z pogodą a dziś że jeszcze nie dojechał i teraz kminię jak to rozegrać bo albo dziś wieczorem/jutro granstarem w jarych i jak zostanie czasu to myślę pocisnąć może duett starem z odżywką w ozimej (płn warmia i tutaj naprawdę długo było zimno i zboża stały).

Z drugiej strony to tylko 2-3 dni.

nie ma się nad czym zastanawiać, tilt lepiej wyniszcza mączniaka gorzej chroni liście czyt. septorioza. Duett dużo lepszy jeśli nie ma epidemii mączniaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

o,5 artea ,1l gwarant i 05 tazera na pszenzyto na flagowy bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co będzie lepsze na pszenice T2/3 duel ultra 0,6l/ha+tazer (zamiennik amistar) czy menara 0,5l/ha+tazer 0,5l/ha, T1 było duet star 1l/ha + mondatak 0,8l/ha, odmiana hondia i julius ?
 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, luki08 napisał:

o,5 artea ,1l gwarant i 05 tazera na pszenzyto na flagowy bedzie dobrze?

Biorąc pod uwagę że masz 4 różne subst. czynne to na pewno będzie bardzo dobry zabieg. Kwestia jaki plon zakładasz, bo jak wszystko masz dopięte to myślę że warto wyłożyć te 150-160 zł.
Po dłuższym zastanowieniu wybrałem sam epoksykonazol w pełnej dawce 1 litr (ok 75-80 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Celuje w maksymalny realny plon na mojej ziemi ok 8t w zeszłym roku rotondo oddalo 7.5t ,a w tym mam melomana tylko ze ta susza :(, przekropi raz na 2 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku mam Rotondo i narazie wygląda dobrze, wody póki co nie brakowało. 
Na jakiej ziemi u Ciebie oddało te 7,5t i w skrócie jaka agrotechnika jeśli można wiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

na t 1 poszedł tilt turbo 0.8l + mondatak 0.8 l  ,  teraz na t2  idzie tocata duo  1 l ,   czy na t3 tebu  będzie ok czy coś innego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

Witam,uprawa pszenica jara na T1 pójdzie Tilt 0,8+Promax 0,8l/ha,na T2 planuje Sokół 0,6l/ha co do niego dorzucić, mało jest środków z rejestracją w jarkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

U mnie 4 klasa , nawożenia dokładnie nie pamiętam ale staram się dawać około 80-100 kg czystego składnika PK spałem sól potasowa i polidap na jesień pod korzeń,  wiosną 2x rsm 32 po 200l ,t1 duett star+promax, t2 falcon , skracanie medax max,  do tego chyba 2x odżywki dr green  (zboża i uniwersalny ) ,tylko w zeszłym roku wody nie brakowało 

Oczywiście nasiona kwalifikowane siew około 180 kg na ha, staram się siac raczej wcześnie niż opóźnić termin siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

można, wyjdzie takie coś ala yamato+gwarant. Kupiłeś już to? Ile panujesz dać na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie na jeczmien jary chce dac 10kg siarczanu i 3 kg odzywki plonvit opty ogolnie u mnie susza zaczyna wystepowac i nie wiem czy wlasnie teraz opryskac jak te rosliny sa w stresie suszy czy lepiej po deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

Mam kupione 5l Priaxora na 5 ha. Za jakiś ponad tydzień pasuje zrobić T2 i na tym planuje zakończyć. Zastanawiam się czy nie dodać jeszcze 0,6l Tebukonazolu czyli 0,6l Tebu + 1l Priaxor. To już bardziej by szło pod fuzarioze to Tebu. Koszt by wyszedł 173 zł brutto na ha

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
dałem na T1 mondatak 1l około 18.IV na moje Rotondo i widzę że pojawia się maczniak. Jest dosyć gęste i wybujale więc nie ma szans aby oprysk doszedł na liście przy ziemi T2 epoksykonazol + azoksystrobina zatrzyma maczniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj