Polecane posty

masa24    2348

No solo , 560 zł za 5 . Tylko nie wiem co ja nim zrobię w t1 pojedynczo😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
Dnia 15.01.2021 o 19:04, hardkor113 napisał:

Kojarzy ktoś ile kosztuje proleft max z procamu?Tak orientacyjnie

Proleaf Max 4.0 to koszt plus minus 20 zł w tej chwili. Przynajmniej u mnie

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

A stosowaliście ten Proleaf Max? Warto czy polecacie coś innego? W 2020 miałem dr greeena i jakichś mega efektów nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
33 minuty temu, masa24 napisał:

No solo , 560 zł za 5 . Tylko nie wiem co ja nim zrobię w t1 pojedynczo😀

Boskalidu szukaj albo cyprondil. 

26 minut temu, STIG13 napisał:

Proleaf Max 4.0 to koszt plus minus 20 zł w tej chwili. Przynajmniej u mnie

U mnie to samo na jesień, kiedyś było 16 przed tą nową formuła 4.0 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
Dnia 15.01.2021 o 20:54, Michal014d napisał:

Ta dla "bambrow" z klasą ziemi 1-2 to może i ekonomiczne bedzie 😁

Prawda jest taka że inwestycja w zabiegi fungicydowe nie w każdym roku się zwraca,jeśli pogoda dopisze to mamy sporą nadwyżkę finansową a jeśli nie to wychodzimy na zero albo jestesmy pod kreską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906
1 godzinę temu, kondziu123 napisał:

A stosowaliście ten Proleaf Max? Warto czy polecacie coś innego? W 2020 miałem dr greeena i jakichś mega efektów nie było

Od kilku lat uzywamy. W Proleaf masz dwa surfaktanty w cenie i antypiane. Zawsze bardzo dobrze się miesza przez jego neutralne pH. T0 to plus nawóz z dużą koncentracją fosforu, T1 może być sam a na T2 używam cynkophosu.

54 minuty temu, masa24 napisał:

Polecę inputem 1 l albo 1.2 i tyle

Do litra inputu możesz dodać 0,15 proqinazidu

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Na który zabieg w pszenicy lepiej dać Tocata Duo (125g epoxy i 125 krezoksym metylu) T1 czy T2 i ew. z czym pomieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81
6 godzin temu, kondziu123 napisał:

A stosowaliście ten Proleaf Max? Warto czy polecacie coś innego? W 2020 miałem dr greeena i jakichś mega efektów nie było

Wrzucaj Agravitę, dobry nawóz. Nutripack na 2 zabiegi masz teraz w niecałych 60zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308
23 godziny temu, losktos napisał:

Nie lepiej Boogie solo? Będzie podobnie cenowo, a składowo ciekawiej. Podając 0,5 delaro sporo zostaje obcięta dawka protiokonazolu, Unix pomoże tylko na podstawę a reszta wypadnie słabo. Wyjdzie niecałe 90 g a to trochę mało

Dawka 1,5l jak rozumiem , a na T2 mam zamiar dać  Osirisa 1l+ Amistar 0,6l. W tym roku fajnie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, isentor napisał:

Wrzucaj Agravitę, dobry nawóz. Nutripack na 2 zabiegi masz teraz w niecałych 60zł

W tym nutripacku jest między innymi Agravita Activ 48 NPK 8-20-20 w dawce 0,5kg/ha i Agravita Activ 70 NPK 10-52-8 w dawce 0,5kg/ha, po co to, przecież to są gramy makroskładników, które raczej powinny być dostarczane w kilogramach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

odżywka to jest do włosów ;)

Makroskładniki czasami i w ilościach niby małych ale dostarczonych dolistnie robią różnicę. Np wczesną wiosną jak rusza wegetacja wjeżdżając z nawozem o wysokiej koncentracji fosforu dajesz roślinie zastrzyk energetyczny. Takiego red bulla ;) Pobudzasz ją do aktywacji korzeni i do rozwoju. Aplikacja dolistna jest kilka razy bardziej skuteczna od doglebowej. Nie służy zapewnieniu składników a raczej stymulacji. Proleaf to nawóz robiony przez Adob. Pełny chelat

Edytowano przez STIG13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

ALE niektóre to są naprawdę w gramach, kilka składników i wszystkiego raptem 100-150 gram, najtaniej pomieszać pojedyncze mikroskładniki te co są potrzebne i w odpowiedniej ilości ,wtedy kosztuje niewiele i ma sen ekonomiczny

Edytowano przez miwigos
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    906

Zależy od produktu. Niektóre nawozy dolistne nie wiele mają z tym wspólnego. Opakowanie ładne a w środku prawie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Jakim środkiem zaprawić jęczmień jary (oprócz kinto i sistivy) ?? może być Maxim Power ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Sedaksan podobno jest lepszy od Fluksapyroksad także spokojnie mozna zaprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Może być jak najbardziej, sedaksan powinien zrobić robotę. Nad Systivą się jednak zastanów chociażby na próbę, przy zimnej wiośnie może dać przewagę Twojemu jęczmieniowi, szczególnie jak siejesz np. na IV klasie. 100 ml na 100 kg ziarna Systivy, Maksim + 1 zabieg nalistny i powinno być dobrze.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

A co myślicie o aminokwasach ? skoro damy micro A jest susza to nie wiele nam pomoże bo roślina by wytworzyć aminokwasy musi mieć wodę A dając aminokwasy dajemy gotowe papu, co o tym myślicie? mam na myśli dac połowę dawki micro i uzupełnić ja połowę dawki aminokwasów, koszt ten sam, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj