kondziu123

Members
 • Ilość treści

  185
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

3 obserwujących

O kondziu123

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podlaskie
 • Zainteresowania
  Maszyny rolnicze elektronika i technika rolnicza

Ostatnio na profilu byli

4050 wyświetleń profilu
 1. Mam problem na jednym kawałku z chwastnicą, pryskałem elumisem w dawce 1.5l i po deszczu powschodziły nowe rośliny. Pytanie czy mogę poprawić to jeszcze raz elumisem? Wiem, że nie powinno się dwa razy tym samym lecieć ale zostało mi środka, bardziej boję się o zbyt duże stężenie mezotrionu w glebie
 2. Dzięki, tak mi się wydawało że 200g max. A dodawał ktoś RSMs do dolistnego? Zwykły rsm28 to wiem że można a czy ten z siarką też można śmiało dać?
 3. Orientuje się ktoś ile cynku i boru kukurydza jest w stanie jednorazowo pobrać z oprysku dolistnego?
 4. Panowie doszła mi nowa dzierżawa, pytanie jak złożyć wniosek żeby nie obcięli mi tych kilku procent za całość powierzchni? Pisać nowy wniosek tylko na te nowe czy całość dopisać?
 5. Przy R2 stosujecie moddus czy medax? Mam pszenicę faza liścia flagowego czyli idealnie pod moddusa oraz pszenżyto które już praktycznie się wykłosiło- tu chyba skróci dokłosie bez negatywnych skutków?
 6. Czy będę pryskał jeszcze się zastanawiam, zobaczę jak będzie z robactwem bo chciałem też trochę z tym walczyć, w tamtym roku nie pryskałem na zieloną łuszczynę i miałem dużo porażenia i uszkodzeń przez robaki, fakt rzepak sypał średnio 3.8 tony to byłem zadowolony aczkolwiek jeżeli można coś zrobić lepiej to dlaczego by nie spróbować?
 7. Co lepiej radzi sobie z chorobami łuszczynowymi tebukonazol czy np difekonazol?
 8. Panowie temat nie pszenicy a mieszanki jarej owies, jęczmień, pszenica, cz to stosował ktoś z Was herbicyd Gold? Dawka max to 1.25l/ha natomiast mi wychodzi 1l i pytanie czy mogę do tego bezpiecznie dorzucić setkę staranne żeby skutecznie zwalczyć przytulię?
 9. Możliwe żeby Mospilan0.12 + Mavrik 0.2 nie zrzuciły chowacza? Czy to świeży nalot? w piątek i sobotę pryskałem na płatka plus szkodniki no i chowacza znowu jest od cholery
 10. Dodajecie rsm przy zabiegu na płatka? Mam jeszcze RSMs i zastanawiam się czy warto dać z 15-20l
 11. Można, do 3-4 liści nic nie będzie dzięki, już ogarnąłem temat, jednak mam działkę z perzem i tu trzeba dodać z 40g nikosulfuronu, pytanie czy 2.7litra lumaxu do tego wystarczy żeby chwasty padły?
 12. Co polecacie na płatka w ochronie jednozabiegowej? Mam na magazynie azoksystrobinę i tebu, to wystarczy czy dorzucić jeszcze np prochloraz? Jakie proporcje - 0.6 azoksystrobiny + 1l tebu wystarczy? Rzepak średni więc nie chce inwestować w pictora
 13. Czy lumax można stosować w fazie gdy kukurydza puszcza kiełek?
 14. Jak długie odstępy robicie pomiędzy herbicydem a t1+ r1? W sobotę robiłem axial komplet pak,a jutro mam plan lecieć z fungicydem, regulacją i lekką odżywką . Normalnie staram się robić tydzień przerwy ale muszę jechać w rzepak i wolał bym opryskiwacz mocniej przepłukać 😂
 15. Etykieta podaje, że fosmet można dać do fazy żółtego pąka bbch59
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj