Polecane posty

Gość   
Gość

RLA też bez deszczu, u mnie już oziminy przysychają gdzie ziemia lżejsza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360

master20002 napisał: Narzekasz na 9 mm, a u nas na podkarpaciu RPZ nawiało się, nagrzmiało, w koło chmury ciemne jak noc i może 2-3 mm spadły... Baryły ledwo zrosiło. a jak mam nie narzekać jak zapowiada sie kolejny rok suszy.odkad zacząłem liczyc opady to uswiadomilem sobie że cały h.j u mnie pada 15 mm to juz ulewa a jak tu pisza po 40 mm deszczu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

OOL podobnie teraz przez te 3 dni spadło może z 7 litrów Zboża na piachach  tracą kolor  Jak koledzy pisali na 3 dni starczy wilgoci.

3 dni temu na polach uprawnionych pod kuku jak zawialo to oczy trzeba było zamykać bo jak na Saharze

Edytowano przez jarecki82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Wczoraj kapło, dziś przed godziną ładnie kapło, 10 minutowy mocny deszcz.

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u mnie pszenica na glinie już padła i wiem ze są miejsca ze będzie po 100-200 źdźbeł wszystkie pędy boczne padnięte przynajmniej 500zł z ha na grzybówkach i skracaniu zostanie

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
Eee na glinie ci padla. to albo to taka glina jak ja ksiadz albo przez dwa miesiące u ciebie nie padalo i były upaly

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Ja tam wierzę że na glinie może uschnąć. Też mam taką góreczkę IIIa i jest tak wysuszona, że pszenżyto o połowę niższe i jasne. Po południu podwiędnięte. 

Na innym kawałku  na piaskowej górce około 20-30 arów to już siano mi się zrobiło. Tu i nawodnienie już nie pomoże. Dalej na razie trzyma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

pszenica siana po qq koniec października/początek listopada płytki korzeń i bye bye , + wegetacja ruszyła koniec marca po mrozach i od tego czasu poza 1 mżawka nie było nic

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 U was susza a ja pod qq nie mogę pola dokończyć BSU,  tzn.aż tak za mokro nie jest,ale co raz jakieś g.... na torf i glinę popaduje  i bez napędu ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ale żeby nie było że jest jakaś mega tragedia to rzepak i zboża siane w terminie wyglądają całkiem całkiem jak an takie opady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

ventusky pokazuje jakiś tam sensowny opad przyszły poniedziałek to jeszcze 10 dni ..., 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5347

punktowe burze moga być w całej Polsce jutro i poniedziałek po południu, ciekawe z kim zakoleguje sie deszcz ;) 

u mnie jest tak mokro , że polifoska na łace leży od ponad miesiąca nierozpuszczona całkowice, jak tak dalej bedzie to w listopadzie trzeba bedzie siac nawozy aby do wiosny sie rozpusciły 

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5347

taaaaa, juz w poprzednią niedziele rzuciłem i co, nakapało tyle co na jeden dzień starczyło


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale jednak . Teraz daj razy tyle co dałeś , żeby starczyło na tyle co Ci trzeba .9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5347

ta, ku*wa moze byka mam oddać :D 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powodzi chcesz ? Ogon i jedna noga wystarczy na tydzień .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, marulekk napisał:

punktowe burze moga być w całej Polsce jutro i poniedziałek po południu, ciekawe z kim zakoleguje sie deszcz ;) 

u mnie jest tak mokro , że polifoska na łace leży od ponad miesiąca nierozpuszczona całkowice, jak tak dalej bedzie to w listopadzie trzeba bedzie siac nawozy aby do wiosny sie rozpusciły 

punktowe tylko nie u nas na podkarpaciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Jak nie popada? - jak nie przyleje to popada wszystko z suszy:D

Meteo widzi coś dla mnie w skali 2 milimetrowej, czyli  bez szans. W zeszłym roku co trochę prognozowany opad punktowy do 30 mm na godzinę kończył się zerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
akurat w tym tyg meteo lepiej się u mnie sprawdziło jak ventuski, który widział 1 mm a spadło 8 czy 9, meteo widziało w poniedziałek ponad 20 a w tygodniu ponad 30 😀psu w dupe te prognozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj