Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

W ciągu 30 godzin spadło 45 litrów. Idealnie. Za czerwiec+lipiec 151 mm, sierpień do tej pory 58 mm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Widzę że zawierucha większą się robi w temacie niż w pogodzie. W nocy dokapało jeszcze 1,5L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie przez 24 godziny spadło 5 litrów. Sierpień jak narazie 12 litrów przy 53 lipca. Słabo widzę zasiewy rzepaków w okolicy...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze jutro i znowu ma być słonecznie . Się dokończy zbieranie siana . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u mnie to samo zanosiło się i zanosiło a popadało całe nic może z 15 mm, cześć rzepaku zasiałem przed tym opadem w sobotę i z nim powinno być ok gorzej z tym co teraz trzeba będzie orać i siać bo deszczu nie zapowiadają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Pół godziny temu przyszła mała ulewa tak z 10-15 minut i dolało 5,5L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5357

 właśnie aktualnie   z małej chmury duży deszcz  + mały grad


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

znow ulewa  , niech    tej  j**any deszcz  przestanie padac ;[  i  w koncu przyjdzie porzadna  susza  


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2651

@up Jak ci przyjdzie susza to zaczniesz płakać że sucho. U mnie też słoma pszenna leży prawie tydzień i nie idzie sprzątać bo cały czas coś pada choć nie mocno na tyle żeby popsuć robotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

 niech przyjdzie  ,  alktualnie  takie ulewy ze wielkopolska sie topi   ,  deszczu jest nadmiar   na miesiac ,   u nas jeszcze duzo zboza na polach  , drugi  pokos lak nie sciety    bo nie mozna bylo wjechac


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544

obszedłem raz na około w rzepaku i rzuciłem. Pole bezorkowo akurat ale ziemia po niedzielnych deszczach mocno nasiąknięta. Dzisiaj znowu 4mm i 10 min sporego gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

u mnie zach polski jeszcze 10 ha mam pszenżyta  stoi w wodzie , i codziennie coś k...wa  pada . ostatnie dni z dzisiejszym w ciągu dnia ładnie wieje ,słonko świeci  a na wieczór najdzie  chmura i po temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241

2 doby 34mm, sierpień ponad 50mm. Jednak mogłem wszedzie zbierać 3 pokos, tak tylko 6ha poszło


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dzisiaj nadają cały dzień opadów. Ja planuję jutro wyjechać. Dzisiaj sobie zaczepię siewnik, wyczyszczę filtry, zatankuję i poczekam do jutra :)

posiałem dzisiaj 6ha po pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1544

a nie padało u Ciebie ?

u mnie deszcz i grad koło 14.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Pomorskie, powiat Człuchowski, w ciągu 48 godzin 100 litrów... 30 hektarów żyta jeszcze stoi... słoma gnije na polu. Maskara...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062

Wczoraj po południu wlało 3,5L a pół godziny temu 8,5L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Pomorskie, powiat Człuchowski, w ciągu 48 godzin 100 litrów... 30 hektarów żyta jeszcze stoi... słoma gnije na polu. Maskara...

 

Dziś byłem w Chojnicach to też lało solidnie na ulicach bajora w Sępólnie to samo na polach wody ful .U mnie z nocy było 20 litrów w deszczomierzu .Kolega  mi dziś mówił ,że ma 20 ha pszenicy w wodzie a po tym tornadzie ,co trąbią w tv to wszystko leży i gnije ,tak zalało .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekfarma    2

Zboże rośnie na polu ,u mnie tylko 3 ha zostało  inni mają więcej ,na inne pola ciężko wjechać z uprawą a agencja kontroluje czy masz zasiane poplony do 20 sierpnia ,inaczej musisz złożyć wniosek poświadczony przez dwoje sasiadów że nie posiałeś ,czy min Jurgiel cokolwiek wie jak jest na polach w WLKP ,Pomorskim ,gdzie Kółka rolnicze ,czy Izby rolnicze ,człowiek jeszcze musi użerać się z urzędasami i papierkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Złóż wniosek do wojewody danego województwa aby ten wystąpił do Ministra rolnictwa żeby zmienić dla województw w których są klęski żywiołowe procedury zasiewów poplonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj