Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WOJTUNIO    73
26 minut temu, BartekSzulc napisał:

Witam. Poproszę o pomoc w doborze odmiany na 4-5 klasę. Zastanawiam się nad KWS Kosmos, Gloria, Zenek.

W biala podlaska niema zbytnio wyboru w centrali jest kosmos i quadriga. Poczytaj opisy. Zenek zimotrwalosc 6 najwyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
Dnia 30.08.2019 o 14:02, robi57362 napisał:

jakie macie odmiany na borowine? ja wybralem a wlasciwie nie mialem wyboru sandre dwurzedowa

Ja nie mam wyboru tylko sieje zenka. Z centrali już nie będę brał. U nas popadało trochę jak myślicie można już siać w koło soboty. Facet mówi, żeby u nas na pd Lubelszczyźnie do 12 września siać. 

Chociaż kurde, chyba za wcześnie jeszcze. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Nie wiem jak tam u Was, ale ja rezygnuję z tak wczesnego siewu, ostatnie lata to więcej szkód niż pożytku z takiego siania, będę siał na pewno po 15, jedną działkę muszę jeszcze zaorać, ale czekam na deszcz (na glinie beton)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja  sieję przeważnie do 15 września ale nie ma reguły i po 15 jęczmień się rodził. Lubelskie LHR.

Już jęczmień w workach czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam ,czy można siać jęczmień ozimy po jęczmieniu ozimym , w tym roku miałem Sandrę bylem zadowolony   teraz rosnie poplon z łubinu i owsa, czy duży będzie spadek plonowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
7 godzin temu, bartekac7 napisał:

Ja zazwyczaj dawałem sarox, ale wycofany chyba? 

Jeszcze gdzie niegdzie maja saroxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja w jęczmieniu do zaprawy stosuje Certicor + witaminki w płynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak z ciekawości po ile płaciliście za j.s z hyvido? Bo u mnie za Galileoo wyszło coś około 270zł. za j.s. Pierwszy raz będe siał jęczmień ozimy. Jakie zabiegi jesienią warto wykonać? I ile azotu stosujecie ? 2 czy 3dawki? I w jakich ilościach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja w tym roku orius univers plus primus. 

Też sieję pierwszy raz planuje to zrobić w tym tygodniu. Ja mam borowiny, to sprzedawca mówił, że od robaka i mszycy trzeba opryskac. Od chwastu chyba na wiosnę będę pryskać, bo kurde sucho. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Jesienią poza npk podstawa odchwaszczanie,od 3 lat u mnie na pewno coś na mszycę i zadarzyło mi się lecieć z grzbówką ale to przy wczesnym siewie,dlatego teraz troche opóźniam termin,wiosna z N lecę dwa razy no wiadomo w między czasie fungi,nawożenie dolistne i regulacja i to mi wystarczy na plony z kórych jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

No spoko tylko ja teraz nie opryskam żadnym glean ani nic w tym stylu, bo z jęczmienia nic nie zostanie jak borowina po siewie zaschnie. Przynajmniej tak mówią doradcy chyba, że macie inne doświadczenie? 

33 minuty temu, Mari82 napisał:

Jesienią poza npk podstawa odchwaszczanie,od 3 lat u mnie na pewno coś na mszycę i zadarzyło mi się lecieć z grzbówką ale to przy wczesnym siewie,dlatego teraz troche opóźniam termin,wiosna z N lecę dwa razy no wiadomo w między czasie fungi,nawożenie dolistne i regulacja i to mi wystarczy na plony z kórych jestem zadowolony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Zanim go zasiejesz i powschodzi a dodaj jeszcze czas w którym musi być zrobione odchwaszczanie warunki mogą się zmienić diametralnie a to z dobry ponad miesiąć,możesz wilgoci mieć opór,a wiem to z doświadczenia w ozimym wiosną przynajmniej u nas jest problem z odchwaszczaniem,a okienko umyka szybko on krzewi się mocno,w sumie już z jesieni jest rozkrzewiony i wiosną dużo chwastów zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
Dnia 30.08.2019 o 14:02, robi57362 napisał:

jakie macie odmiany na borowine? ja wybralem a wlasciwie nie mialem wyboru sandre dwurzedowa

Dobra odmiana, świetnie plonująca, ale wadliwych i słabych stanowisk to ona nie lubi.

W tym roku sieję jęczmień około 25 września. W zeszłym roku siałem 20 i mocno wyrósł, poprzednie lata jeszcze wcześniej i zawsze kończyło się przebojami na wiosnę, jak nie wirus to wymarznięcie. Na tą jesień oprócz herbicydu jeszcze w planach 1-2 insektycydy i fungicyd.

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
Dnia 8.09.2019 o 17:41, Mari82 napisał:

Zanim go zasiejesz i powschodzi a dodaj jeszcze czas w którym musi być zrobione odchwaszczanie warunki mogą się zmienić diametralnie a to z dobry ponad miesiąć,możesz wilgoci mieć opór,a wiem to z doświadczenia w ozimym wiosną przynajmniej u nas jest problem z odchwaszczaniem,a okienko umyka szybko on krzewi się mocno,w sumie już z jesieni jest rozkrzewiony i wiosną dużo chwastów zostaje.

Zależy jaki jest stan pola ja pryskałem na wiosnę i nie było problemu z chwastami. Oczywiście oprysk insektycydy na jesieni to podstawa a przy okazji można z chwastami powalczyć jak jest odpowiedni moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj