Skocz do zawartości

LukaszC5

Members
 • Zawartość

  284
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

21 Excellent

O LukaszC5

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Szczury - jak walczyć?

  Trutki w kostkach są odporne na wilgoć żak że można je zostawić gdzieś na zewnątrz i tylko przykryć przed deszczem?   https://www.odstraszanie.pl/galerie/1/1-kg-trutka-na-szczury-trutka-na-myszy-muribrom-kostka-na-wage-brodifacum-b-1kg-b_4553.jpg
 2. Dynia hokkaido

  Pewnie idzie na ziarno,tzn na pestki. W sklepach na opakowaniach z pestkami dyni jako kraj pochodzenia są głównie Węgry i Austria to pewnie znają się na tym.
 3. Co z tą Pol... Fabryką

  Przecież on ma Farmtracka na tych podzespołach co Ursusy (Chyba nawet dwa,nie pamiętam dokładnie).
 4. John Deere 5r czy Kubota 5m ?

  A jak wygląda dostępność części do Kuboty? W razie awarii człowiek nie będzie zdany tylko na serwis?
 5. Oryginalne części Ursus

  A co sądzicie o częściach Skropol?
 6. Koło I i IV biegu Ursus C-330

  Ludzie wsadzają jakieś THMy,Korusy,Crystale albo nawet nie wiadomo co  a potem marudzą że do Ursusów robią słabe części.
 7. Szlam ze stawu

  Obornik i gnojowica też są kwaśne i nie stosuje się ich z wapnem.
 8. Mycie i konserwacja kombajnów na zimę

  Co sądzicie o takim myciu kombajnu pod osłonami? Jakby po wszystkim włączyć kombajn na godzinę to chyba woda by wyschła z tych wrażliwych miejsc?   https://youtu.be/NQBwK_tYJUQ
 9. Rozsiewacz do wapna

  W tym roku zastanawiam się nad kupnem rozsiewacza do wapna ale tak sobie myślę że lepiej jest kupić rozrzutnik z odpowiednim adapterem. Rozsiewaczem to rozsieje tylko wapno i może jakiś nawóz a rozrzutnikiem mogę czasem porozwozić jakiś kurzak,osad z oczyszczalni,podłoże z pieczarek i co tam uda się załatwić. Taki rozrzutnik ma jakieś wady w porównaniu do rozsiewacza?
 10. Belarus 2022.4

  On ma WOM na taśmy czy normalny?
 11. Tomek90,typowo do ciężkiej roboty czyli obecne silniki JD tak jak te stare są oszczędne w ciężkiej pracy ale chleją przy lekkiej? Z doświadczenia wiem że tak jest przy starych bez common raila i właśnie przez to boję się kupić nowego Jelenia do lekkich prac.
 12. Teraz już coraz mniej firm produkuje wszystko samemu tylko składają. Oprócz europy wschodniej już tylko JD i CNH produkują sami i slniki i układy napędowe. Jak chcesz w miarę prosty ciągnik bez zbędnych bajerów to tak jak pisałem wcześniej zobacz Valtre na skrzyni Hitech. Jedyne wpadki jakie zaliczyła ta firma w ostatnich 10 latach to skrzynia Direct i wadliwe chłodnice które pękały ale chłodnicę już dawno poprawili. Tutaj masz jedną recenzję:   https://youtu.be/fDacbH5JbRs  
 13. Jak ma być coś prostego ale nie aż tak jak Belarus czy Ursus to w Valtrze N I T możesz wybrać przekładnie HiTech z lat 90 a silnikowo to to samo co MF.
 14. Kombajn na usługi. Co wybrać?

  BS Z110 są tanie pewnie przez to że jest kłopot z częściami do nich bo za dużo tych kombajnów nie wyprodukowali. Case to jest specyficzna maszyna bo ma rotor i na to trzeba zwrócić uwagę przed kupnem. PODOBNO rotor wymiata pod warunkiem że jest pełny czyli przy małych polach gdzie często się nawraca będzie słabo młócił i czyścił ale o to trzeba się spytać kogoś kto kosił takim kombajnem.    
 15. Ursus C-355

  A ile kosztuje remont skrzyni i mostu w C-360? Jedno kompletne sprzęgło do zachodniego ciągnika i już ile części można nakupić. Ale nie wiem czy taki silnik C-360 wytrzyma 100 tyś mtg. Często po kilku remontach trzeba zrobić jakieś osiowanie albo szlif bloku a po 100 tyś blok może być tak wychechłany że się nie nada do obróbki a czy da się kupić nowy to nie wiem. Chyba żaden porządny producent tego nie produkuje.
×