Polecane posty

GRZES1545    8985
59 minut temu, zetorki12 napisał:

Jaka klasa ziemi i czy na suszowe składałeś ?

Jeżeli prowadził uprawę na 10t a ukosił 7t to ma straty 30% przez suszę 😀

Edytowano przez GRZES1545
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

W tym roku pewnie już tak przyjemnie nie będzie jak w tamtym, w gminie powiedzieli mi że nie można kosić do przyjazdu komisji, to kelega wyżej może na tę uprawę już nic nie dostać😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poważnie z tym przyjazdem ? Jakoś nikt nic u nas . No ciekawe . Zdaje się że miesiąc na to mają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Tak mi powiedzieli, jak będzie pogoda niesprzyjająca to i tak będę kosił ale puki co minimum tydzień jeszcze ozime postoją u mnie. Teraz ładnie podlewa  to chociaż ziemniaki odżyją.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19724
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Poważnie z tym przyjazdem ? Jakoś nikt nic u nas . No ciekawe . Zdaje się że miesiąc na to mają .

Nic się nie zmieniło od zeszłego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Panowie, jęczmień ozimy (browarny) urośnie jak będzie miał przedplon roślinę motylkową? Konkretnie fasolę. Gdzieś widziałem artykuł, że podobno jęczmień ozimy browarny nie urośnie po roślinach motylkowych, aczkolwiek wole zapytać praktyków. Dodam, że nigdy nie siałem jęczmienia ozimego. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko83    7

No to u Was ładnie sypią  ozime.Ja w zeszłym tygodniu wykosilem jęczmień  (miałem glorie) to wyszło tak na oko bo nie wazone 4,5 tony z hektara i ziarno chude czyli dużo gorzej jak w zeszłym roku.Ale opady praktycznie były tylko w maju,teraz chodzą chmury ,a deszczu zero.Według IUNGU w mojej gminie nie ma suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W naszej gminie jęczmień oz. nie jest brany pod uwagę w suszowym. Swoją drogą Zenek oddał u mnie 8t/ha. Ehh gdyby nie ta susza z pewnością byłoby lepiej😜

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej gminie nie ma suszy ale za to by grad, było szacowanie szkód wczoraj. Pszenica 50% kukurydza 50% jęczmień ozimy 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie leci może ze 3t ha ziarno takie chude że w życiu takiego nie widziałem.... 

Słomy za to opór xD

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Umnie Zenek koło 7 ale trochę go deszcze sponiewierały tak mogłoby być więcej ale dobre i tyle mam Jeszce Saturn to o tonę więcej sypał stanowiska podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
gustaww napisał:

W mojej gminie nie ma suszy ale za to by grad, było szacowanie szkód wczoraj. Pszenica 50% kukurydza 50% jęczmień ozimy 100%.

A kto to szacował, komisja z gminy czy z upezpieczalni? Jeśli nie było suszy tylko grad to pomoc suszowa się nie należy.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

A jaka to gmina? Jeśli nie było suszy to w jakim celu powołano komisję? Od gradu jest ubezpieczenie a nie pomoc państwa. Jaka komisja szacuje 100% u nas od 1 marca spadło 65 l deszczu i nielicznym oceniają na ponad 70%. Susza jest w Wielkopolsce i Lubuskiem a cała Polska wyciąga rękę po pomoc.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
8 godzin temu, Jacek23 napisał:

A kto to szacował, komisja z gminy czy z upezpieczalni? Jeśli nie było suszy tylko grad to pomoc suszowa się nie należy.

Na wniosku o wyszacowanie strat przez komisję masz jak byk wyszczególnione co spowodowało straty,susza jest jednym z kilku powodów strat więc nie wiem o co ta Pieniawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Na moim wniosku takiego punktu nie ma. Pomoc suszowa jest od suszy a od gradu jest ubezpieczenie. A komisja jak widzi 100% strat w jęczmieniu ozimym a tylko 50% kukurydzy to coś nie tak. Przekręt widać oczywisty, bo jęczmień z pola zebrany lub za parę dni więc dowodów na to jaki był naprawdę nie ma i odpowiedzialności też. A kukurydza zostaje, i tu komisja więcej nie wpisze bo może być kontrola. Uważam, że pomoc państwa powinna trafić do tych co najbardziej ucierpieli a nie do nierostropnych co nie ubezpieczają upraw. A obraz suszy w mojej okolicy jest taki, że jeśli popada to większość kukurydzy zbierana będzie talerzówką.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

W każdej gminie jest inny.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no to nie ma co się dziwić że szacują nie tylko suszę,skoro wiesz że w każdej jest inny

może po prostu u Ciebie nic innego nie występuje;-)

Z 2 strony przejrzałem wnioski z ok 20 gmin i nigdzie nie ma tylko suszy

U mnie komisja była wczoraj,straty od 40-70%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

@kopin I dobrze, oby wam teraz wypłacili do tych strat przynajmniej tak jak u mnie w zeszłym roku, może to plonu nie zrekompensuję ale na pewno grosz się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak Ci wtedy pisałem o jęczmieniu żebyś nie orał ,mój był piękny,teraz straty wyszacowali na 70% a reszta to poślad i słoma,ta w tym roku obrodziła

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj