Polecane posty

kopin    3791

no i czego nie rozumiesz?

mi nie chcą zbóż od suszy ubezpieczyć bo tutaj na pewno uschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Ja dzisiaj zauważyłem że jęczmień który jest w fazie 2 liści na jednym polu wygląda jak żywy tzn szpilka stoi jak drut zaś gdzie indziej roślina ładna zielona ale już tak nie sterczy tylko jakaś taka oklapnieta ale za to liście grubsze, ktoś coś wie od czego to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14
3 godziny temu, suffeks napisał:

ubezpieczalnie nie chca mi ubezpieczyc jeczmienia ozimego od samego mrozu bo mowia ze za duze ryzyko dla nich

Ubezpiecz od zlego przezimowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
6 godzin temu, kopin napisał:

no i czego nie rozumiesz?

mi nie chcą zbóż od suszy ubezpieczyć bo tutaj na pewno uschnie

to niech krzykna taka cene zeby im sie oplacalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Pryskacie już od mszycy? za tydzień nadają po 18 stopni w moim regionie myśle prysnąć razem z zabiegiem na chwasty.Jęczmień obecnie w fazie 3 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

No ja dzisiaj pojechałem chwasty i robala przed południem a o 15 lało na max pewno szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
10 godzin temu, krilan06 napisał:

U mnie przymrozki, opryski muszą poczekać 

Moj na dopiero jeden lisc. Po nastepnej niedzieli nadaja slonce i cieplo moze cos wtedy choc chwastow jeszcze nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
1 godzinę temu, 1490 napisał:

Expert Met + Glean + Legato

A jakie ilosci?

2 godziny temu, silny84 napisał:

Activus+Toluron+Kinara+Dursban - 4 liście

Czyli trinity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Activus 0,75 Toluron 1 Kinara 0,15 Dursban 0,5

Skład podobny, ale wszystko kupione oddzielnie do do mieszania.

Koszt bez robaka 78zł.

Zapłacone, nie szacunkowe :D

Edytowano przez silny84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Panowie potrzebna porada. Zasiałem pierwszy raz jęczmień ozimy odmiany Bażant w ilości 190 kg na ha na 4b-5 klasie ziemi, stanowisko po kukurydzy na kiszonkę więc bardzo dobre. I teraz do sedna, chciałbym o niego zadbać jak najlepiej i pytanie brzmi jakie byście radzili opryski i nawożenie by był przyzwoity plon. Bo ja w tej uprawie zielony, z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
9 minut temu, kolo11 napisał:

Panowie potrzebna porada. Zasiałem pierwszy raz jęczmień ozimy odmiany Bażant w ilości 190 kg na ha na 4b-5 klasie ziemi, stanowisko po kukurydzy na kiszonkę więc bardzo dobre. I teraz do sedna, chciałbym o niego zadbać jak najlepiej i pytanie brzmi jakie byście radzili opryski i nawożenie by był przyzwoity plon. Bo ja w tej uprawie zielony, z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Nie wiem czy pomogę ale napiszę jak ja zamierzam prowadzić plantację - na jesień oprysk na chwasty expert met + coś na robaka, na wiosnę przed ruszeniem wegetacji 100kg/ha kizeryt, z ruszeniem wegetacji 150kg saletrosan 26, druga dawka N - saletra amon. 150kg/ha, trzecia dawka - saletra amon. 150kg/ha (chyba że zmienię proporcje, zależy od pogody). Na wiosnę poprawka na chwasty galaper, fungicydy t1 - capalo albo tilt turbo 0,7l+atak 0,7l, t2 jeszcze nie wiem, do tego pewnie jakieś skracanie i coś na skrzypionki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Właśnie obejrzałem sobie u Bronczka syngenta challenge. Chłopaki zamierzają posiać jęczmień ozimy Galileo na 5 i 6 klasie, rok temu było tam nieuregulowane ph (coś tam sypnęli wapna w zeszłym sezonie), potas i fosfor na niskim poziomie. Jedynie przedplon ratuje (łubin). Teraz nawalili gnojowicy, jakiś wieloskładnik 250kg/ha i salmag 100-120kg/ha (nie wiem po co). Zamierzają osiągnąć plon 7-8 ton z hektara. Dobre

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

W tym roku sam spróbowałem pierwszy raz w życiu jęczmienia ozimego, odrazu na pierwszy strzał poszedł galileoo chcę zobaczyć ile osiągnę na moich polach. Klasa w większości 3a trafia się 2, pH 7.0 fosfor średni, potas niski, magnez bardzo niski. Siany był 17września, będe robił żeby uzyskać jak największy plon ale musi nie zabraknąć wody. Stanowisko po pszenicy gdzie plon w tym roku wyniósł 8.9t/ha, także potencjał jest. Przez siewnie poszło na ściernisko 100kg mocznika i 280 polifoski 6, potem orka i siew, 4 października zastosowałem odchwaszczanie w postaci komplet 0.5l/ha + 8g gleanu. Teraz będę obserwował mszycę bo ma być ciepło. I nie wiem w tym roku czy ktoś stosuje aminokwasy albo coś jeszcze? Chętnie wysłucham tych którzy sieją jęczmień już jakiś czas. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
4 minuty temu, kamilc017 napisał:

W tym roku sam spróbowałem pierwszy raz w życiu jęczmienia ozimego, odrazu na pierwszy strzał poszedł galileoo chcę zobaczyć ile osiągnę na moich polach. Klasa w większości 3a trafia się 2, pH 7.0 fosfor średni, potas niski, magnez bardzo niski. Siany był 17września, będe robił żeby uzyskać jak największy plon ale musi nie zabraknąć wody. Stanowisko po pszenicy gdzie plon w tym roku wyniósł 8.9t/ha, także potencjał jest. Przez siewnie poszło na ściernisko 100kg mocznika i 280 polifoski 6, potem orka i siew, 4 października zastosowałem odchwaszczanie w postaci komplet 0.5l/ha + 8g gleanu. Teraz będę obserwował mszycę bo ma być ciepło. I nie wiem w tym roku czy ktoś stosuje aminokwasy albo coś jeszcze? Chętnie wysłucham tych którzy sieją jęczmień już jakiś czas. :)  

Ja sieję od 2012r, wcześniej ojciec siał kilkanaście lat. Aminokwasów nie będę stosował (stanowisko mam dobre). Najważniejsze pilnować mszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14
11 godzin temu, kamilc017 napisał:

W tym roku sam spróbowałem pierwszy raz w życiu jęczmienia ozimego, odrazu na pierwszy strzał poszedł galileoo chcę zobaczyć ile osiągnę na moich polach. Klasa w większości 3a trafia się 2, pH 7.0 fosfor średni, potas niski, magnez bardzo niski. Siany był 17września, będe robił żeby uzyskać jak największy plon ale musi nie zabraknąć wody. Stanowisko po pszenicy gdzie plon w tym roku wyniósł 8.9t/ha, także potencjał jest. Przez siewnie poszło na ściernisko 100kg mocznika i 280 polifoski 6, potem orka i siew, 4 października zastosowałem odchwaszczanie w postaci komplet 0.5l/ha + 8g gleanu. Teraz będę obserwował mszycę bo ma być ciepło. I nie wiem w tym roku czy ktoś stosuje aminokwasy albo coś jeszcze? Chętnie wysłucham tych którzy sieją jęczmień już jakiś czas. :)  

Odwazylem się na jęczmień  tak samo jak Ty. Także Galileo, stanowisko po trochu, gleba IVb ph5 i przed poprzednią zima poszło wapno weglanowe 4t/ha. Zalane gnojowica 15m3/ha i polfoska 150/ha. Zasiane 10 września i odchwaszczone tydzień temu w fazie 4lisci. W poniedziałek  dam mikro i smierdziucha. Zobaczymy co będzie. Północno-wschodnia Polska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj