Polecane posty

kopin    3791

u nas ci co posiali bezorkowo bo sucho.a jeszcze około 5 września BO CZAS, albo orzą  bo wszystko robale wpieprzyły albo pryskają i przesiewają place

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, kopin napisał:

u nas ci co posiali bezorkowo bo sucho.a jeszcze około 5 września BO CZAS, albo orzą  bo wszystko robale wpieprzyły albo pryskają i przesiewają place

 

Ale siali około 5 września?

U mnie takie coś na jęczmieniu. Kws Kosmos zasiany 24 września (orka była wykonana)

Resized_20191019_124915_5878.jpeg

Resized_20191019_125002_9883.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to tak jak napisałem 5-10  jak by im sie podogonie paliło wściekali sie żeby jak najwcześniej

zresztą cofnijcie się tutaj do początku września ile osób z forum szalało ,a teraz pytają czemu schnie ,co żre itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

No ja jak już pisałem siałem 24 września, a dwurzędówkę 21 tak więc wcale nie tak szybko. Zresztą jakoś na początku września pisałem że w przypadku jęczmienia wczesny siew może przynieść więcej złego niż dobrego. Co nie zmienia faktu, że też coś mi podgryza mój jęczmień. Ktoś może wie co to jest? Zdjęcia 2 posty wyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
20 godzin temu, ORZMO napisał:

To na zdjęciach to na pewno nie ploniarka. Raczej rolnica albo ślimaki.

Dursban pomogl na moj jeczmien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
8 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Dursban pomogl na moj jeczmien

A pryskałeś nocą? Miałeś takie objawy jak ja (zdjęcia kilka postów wyżej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
26 minut temu, krilan06 napisał:

A pryskałeś nocą? Miałeś takie objawy jak ja (zdjęcia kilka postów wyżej)?

Późnym popołudniem juz przy swiatlach. U mnie to tak wyglądało. Tam gdzie najbardziej zjadło dalem saletry troche ok 60 kg na ha zeby go troche podciagnac bo zaraz trzeba pryskac herbicydem kupiony juz flufenacet diflufenikan i metrybuzyna. I pewnie karate zone dodam na mszyce

20191012_091335.jpg

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

No ja mam trochę inne objawy. Wczoraj poszedł oprysk expert met i danadim. Jutro pojadę na pole zobaczyć co dalej robić. A co do tego dursbana to niektórzy piszą że pryskać nocą, a na etykiecie jest podane że temp powinna być powyżej 15 stopni i jak to połączyć o tej porze roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 minut temu, krilan06 napisał:

No ja mam trochę inne objawy. Wczoraj poszedł oprysk expert met i danadim. Jutro pojadę na pole zobaczyć co dalej robić. A co do tego dursbana to niektórzy piszą że pryskać nocą, a na etykiecie jest podane że temp powinna być powyżej 15 stopni i jak to połączyć o tej porze roku

A czy fosforoorganiczne mozna mieszac z herbicydem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
9 godzin temu, krilan06 napisał:

Z agrochemu powiedzieli mi, że mogę mieszać. Na razie nic negatywnego nie zauważyłem 

Chodzi mi o to czy nie osłabi działanie herbicydu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Z tego co mi wiadomo to nie powinno się mieszać sulfonylomoczników z insektycydami fosforoorganicznymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
10 minut temu, suffeks napisał:

jak zmieszasz dursban z roundupem to roundup prawie nie zadziala

Czego to dowodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

zastanawiam się po co chcesz pryskać na mszyce np skoro uprawę pryskasz żeby ją szlak trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
19 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

No to jak z tym mieszaniem herbicydu i insektydu? 

No tak jak pisałem - kilku ekspertów stwierdziło że spokojnie mogłem zmieszać experta z dimetoatem i wszystko powinno zadziałać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

A u mnie tak to nie ciekawie wygląda. Jęczmień siany 16 września. Po wschodach wyglądał ładnie. W ubiegłym tygodniu pryskalem pyrinexem plus mikro ale tego żółtego jak by jeszcze więcej było. 

IMG_20191021_114420106.jpg

IMG_20191022_091313910.jpg

IMG_20191022_092153597.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46
2 godziny temu, piotrek111111111 napisał:

Czym mogę opryskać teraz jęczmień ozimy na grzyba bo mocno zaatakowała plamistość siatkowa   jest w fazie 3 liści 

Zauważyłem że mam to samo... grzyb zaatakował jęczmień i jak mu teraz pomóc najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj