Polecane posty

TheJanekTV    61

Obawiam się właśnie że wymarznie. Lubię próbować nowych rzeczy i też korci mnie to spróbować, bo nigdy nie siałem jęczmienia tak wcześnie.

 

Czyli warto zaryzykować i wjechać jak najwcześniej w pole, jak tylko warunki pozwolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Kilka lat temu w obawie przed wiosennymi przymrozkami siałem jeczmien pod koniec kwietnia. Było wilgotno ciepło poschodził w kilka dni pięknie. 10maja wstaje rano -8 na termometrze. Trzy dni pozniej wszystko żółte zmarzło.5ha kwalifikatu poszlo w pizdu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

No niezbyt miła sytuacja. Ja zawsze tak siałem i do tej pory nie wymarzło ale przez ostatnie lata susza mu dopieka i jest kiepsko z nim, i myślę zasiać go wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Jęczmień kucyk zgodzi się w mieszance z owsem bingo? Miałem skarb i bingo i ładnie razem dojrzewał, ale krótka słoma. Bingo przetrzymany sypie się okropnie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hebiii2300    5

Planuje posiać mieszankę zbożową na potrzeby żywienia bydła mlecznego . 50 %owies ,30 %jęczmień ,20 %pszenica . Jakie odmiany polecacie . A propo nawożenia przedsiewnie ultra 8 ,albo poli 6 w ilości 200 kg plus mocznik 150 kg i potem przyatakuje jeszcze azotem ,tylko nie wiem jeszcze jaka dawka i kiedy dokładnie pewnie jak zwykle jakiś deszczyk i dopiero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Co radzicie zrobić pod jęczmień pH 4.9 zasobności niskie na jesień pod pług poszło około 3.5t ha wapna Bukowa próbka brana w styczniu posypać jeszcze granulowane teraz? 

Ziemia średnia 4 klasa 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

To wapno wątpię żeby zaczęło już działać. To jednak chłodniejsze dni i dość sucho było. Przy takim pH to będzie ciężko o dobry plon na jęczmień. Granulat nie wiem czy to już nie będzie za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Ile rozkrzewień ma u Was jęczmień ozimy, bo u mnie do dwunastu, jednym słowem mówiąc szczota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
Dnia 27.02.2019 o 20:14, rolnik31 napisał:

To wapno wątpię żeby zaczęło już działać. To jednak chłodniejsze dni i dość sucho było. Przy takim pH to będzie ciężko o dobry plon na jęczmień. Granulat nie wiem czy to już nie będzie za dużo. 

Granulat za dużo tzn ? Jak da jeszcze jakieś wapno to myślę że przy takim PH nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wapno poprostu zacznie się rozkładać i w pewnym momencie będzie dość wysokie pH ale patrząc na obecne nie powinno to się stać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

U mnie ma już 2 cm kiełek ten jęczmień siany 27 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

u mnie do 10 rozkrzewien siany 240 roślin.z azotem jeszcze czekam reszta ozimin juz dostala RSM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Ponawiam pytanie, zaprawia ktos jeczmien jary systiva i czy widzi jakies plusy na rzecz tego wzgledem T1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Mam jeszcze w piwnicy Torulex z przed 2  lat,,można już nim teraz jeczmien ozimy prysnąć na miotłę  jak tylko będzie pogoda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ja dzis posiałem jęczmień jary


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

łódzkie ktoś posiał jary ? zapowiadają jeszcze u mnie nawet śnieg. Owies posiałem ale czy na jęczmień nie za wcześnie, paszowy? Jęczmień aż tak chyba się nie korzeni jak ma zimno, powiadają że jest głupi i jak tylko trochę ciepła to od razu wychodzi. Zasiałem 2 lata temu 1 kwietnia i po 2 tygodniach szpilka i cyk śniegu 25 cm i mróz -8. niby jakoś przeżył to ale jakoś ciężko mu było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Sąsiad jak miał kiedyś pole to orał 10 maja a 15 siał i zawsze coś tam z tego jarego jęczmienia było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Siej teraz jęczmień jak jest trochę zimniej idzie w korzeń, 2lata temu u mnie jęczmień wyszedł dopiero po 3tygodniach od siania ale w korzeń poszedł i to ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

teraz już odpada, zaczęło padać i wieje okropnie. Myślę że w przyszłym tygodniu coś się ruszy i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Czekam jeszcze na systivę i kinto duo żeby zaprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, pacjent jęczmień ozimy. Po zimie zrobił się żółty, nie całkowicie ale połowa liści jest żółtych. Wyrwałem rośliny i są nowe przyrosty korzeni, na jedno rozkrzewienie przypada 3-4 nowe grube korzonki około 1-2 cm długości. Sypnąłem mu saletry na regenerację  250 kg czyli 85kg N. Na liściach grzyb z jesieni widać. Plantacja robi się po woli jasno zielona. Kwalfikat, ph około 5,4 , klasa ziemi 3a średnia zwięzłość. Pytanie mam bo pierwszy raz mam jęczmień ozimy i jedyny na okolice.  Czy tak wygląda wegetacja ? kiedy wjechać z T1 i czy ogólnie on przezimował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj