Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

Miałem soldo w zeszłym roku. 3-4 klasa. 6 ton. Kumpel sieje solist na 4. Plon podobny. Inny z mojej wioski miał kucyka. Ładnie wyglądał ale jak z planem to nie wiem bo on tego nie kontroluje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Robiłem badania i mam ziemia 4kl. Ph 5.3-5.8 chcę siać jęczmień, planuję po orce dać od razu Wapno Radkowit Premium, potem przedsiewnie 250-300kg PK oraz saletrzak. Co sądzicie, czy powinienem coś zmienić w tym nawożeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
Dnia 3.01.2019 o 16:22, rolnik31 napisał:

@Mariusz245555 jeżeli chodzi o przypalenia na jary raz miałem mały przymrozek-1 i nic się nie stało. Na zimowy nie stosowalem 

T1 leciałem jeszcze Tiltem w dawce 1.1 litra i niestety nie dał sobie rady A w T2 to poszło 0.7 topsin 500 0.4 ambrossio i 0.8 agristar 250SC to pryskając w fazie liścia podflagowego puściło gdzieś tydzień przed dojrzeniem.

Jednak lecisz na gotowcach, pierwszy zabieg o tym świadczy bo można raz że taniej te same substancje, dwa że lepiej to rozwiązać. 

 

Co do odmian na słabsze sprawdza się Kucyk ale słoma długo jak ktoś wspomniał i lubi leżeć, eunova też miałem starsza odmiana ale zadowolony byłem.

Teraz mam Basica, raczej na mocniejsze gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Robiłem badania i mam ziemia 4kl. Ph 5.3-5.8 chcę siać jęczmień, planuję po orce dać od razu Wapno Radkowit Premium, potem przedsiewnie 250-300kg PK oraz saletrzak. Co sądzicie, czy powinienem coś zmienić w tym nawożeniu.

Jak dla mnie to nie będzie dostępu między wapnowaniem a PK. Jak masz zasobnosci na średnim poziomie to bym nie siał PK najwyżej pod następną roślinę dał więcej żeby oddać to co jęczmień wyciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Robiłem badania i mam ziemia 4kl. Ph 5.3-5.8 chcę siać jęczmień, planuję po orce dać od razu Wapno Radkowit Premium, potem przedsiewnie 250-300kg PK oraz saletrzak. Co sądzicie, czy powinienem coś zmienić w tym nawożeniu.

Nie wiem czy przy takim ph, sianie jęczmienia jest dobrym pomysłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja miałem pH 5.5 po zboże kukurydzy wapno orka na wiosnę jęczmień i ładny był z tym że pogoda wtedy też dopisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Huberto89. PK mam na niskim poziomie, Wapnowałem pole na jesieni przed poplonem, teraz w w tym miejscu sporo obumarłego truchła po tym poplonie jest, mam nadzieję że trochę składników to odda. Dwa lata temu miałem tu jęczmień i tragedii nie było, ale z tym PK mam dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
Dnia 1.02.2019 o 09:54, GRZES1545 napisał:

Robiłem badania i mam ziemia 4kl. Ph 5.3-5.8 chcę siać jęczmień, planuję po orce dać od razu Wapno Radkowit Premium, potem przedsiewnie 250-300kg PK oraz saletrzak. Co sądzicie, czy powinienem coś zmienić w tym nawożeniu.

Ph nie jest tragiczne, nawet jak na jęczmień jary. Teraz syp 400-500kg kredy, przedsiewnie PK i azot. Saletrzak sobie odpuść, bo tego wapna co tam wniesiesz nie warto brać pod uwagę, azot masz w takich samych formach jak saletra amonowa a cena mało atrakcyjna.

Ostatnio sypię saletrę amonową w fazie kiełkowania i jest super efekt.

Ph wyregulujesz po żniwach.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

@Tomek90 pierwszy zabieg na gotowcu bo jeszcze można powiedzieć że byłem głupi. Sprzedawca wcisnął tilta no i poszło. Teraz już tak nie zrobię. Co do korzystania z Tabel do mieszania środków to na internecie są nawet na AF oraz często widywałem w Top agrarze. 

Ja też siałem jęczmień na ph w okolicach 5,5 i no szału nie było ale i też nie był najgorszy. W tym roku lekko ponad 6 dał.

Systiva jak dla mnie warte uwagi. W tym roku mam zamiar wypróbować to cudo u siebie. Na YT rolniczym można znaleźć trochę o tym informacji warto ich posłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam.

Siał ktoś z was jęczmień  po rzepaku pryskanym commandem z metazanexem ?  Na etykiecie pisze że nie wolno ale może ktoś próbował?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam odmiana Su vireni wygląda tak dostał wszystko co trzeba ph 6,8 myśle ze nie wygląda bardzo żle

jęczmień.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Czy mozna siac jęczmień jary po pszenicy która była siana 2 lata z rzędu? albo pszenicę po jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
3 minuty temu, adrian napisał:

Czy mozna siac jęczmień jary po pszenicy która była siana 2 lata z rzędu? albo pszenicę po jęczmieniu?

Może być duża presja chorób grzybowych. U nas zrezygnowali z uprawy jeczmienia. Chyba ze by kupic kwalifikat na całą powierzchnię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Czy ktoś realnie myśli o siewie jęczmienia paszowego w przyszlym tygodniu lub za 2 ? Centrum Polski. Dzisiejszy obchód pól pokazał mi że kwestia 3 dni i mogę wjechać w pole z sprzętem. 

Testował ktoś z Was Systiva u siebie w jęczmieniu ? Jak to się spisuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24
Dnia 18.02.2019 o 21:32, WOJTUNIO napisał:

Może być duża presja chorób grzybowych. U nas zrezygnowali z uprawy jeczmienia. Chyba ze by kupic kwalifikat na całą powierzchnię. 

zalezy od gleby  i nawożenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheJanekTV    61

Witam. Co sądzicie o siewie jęczmienia jarego w terminie około 20 marca. Zawsze siałem w drugiej połowie kwietnia, a teraz chciałbym zasiać praktycznie w tym terminie co owies. Mam odmianę Soldo, ziemie klasy 3 oraz 4. Jak myślicie zda to egzamin? Czy delikatne przymrozki mogą mu coś zagrozić? Czekam na wasze opinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Ja sieje na początku marca zawsze chyba że pogoda nie pozwala im wcześniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

czyli najlepiej w połowie marca?, nie wiem jak u was ale ja mam złe doświadczenia z wczesnym siewem jęczmienia, kiedyś wsiałem koniec marca piczątek kwietnia i wymarzł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Każdy rok jest inny, ja też jeszcze czekam ale materiał mam naszykowany.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Bo za puzno siales to wymarznie jak wcześniej zasiejesz to nie wymarznie tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj