Polecane posty

Agrest    25725

No o czas mi chodzi. Ale skoro aż taka różnica i są opady to Siej.

Który masz chwastox? Czytaj etykietę bo dikamba chyba do 2giego kolanka. A nie wierzę że tego nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
Gardner napisał:

5 godzin temu, Agrest napisał:

Żaden mocznik i żaden chwastox

Ale Agrest weź pod uwagę, że u mnie jęczmień jest co najmniej jakieś 3-4 tyg w tyle z wegetacją w porównaniu do innych regionów. On jest w tej chwili gdzieś do pół łydki max, także myślę że spokojnie chwastoxem go jeszcze można psiknąć. No mam niestety tego chwastoxa nakupionego w dobrej cenie i nie chce mi się znowu dokładać kasy a tego chwastoxa zimować na następny rok znowu.

A dlaczego mocznik nie? Nie zdąży zadziałać? Widziałem na youtubie vlogerów którzy dawali mocznik na n3. Nie rozumiem.

to słuchaj youtuberów którzy dają mocznik na n3

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, yacenty napisał:

to słuchaj youtuberów którzy dają mocznik na n3

Można dać mocznik na n3 pod warunkiem ze będzie to zrobione w terminie t2 czyli na pierwsze kolanko ;) no może delikatnie później tez by zadziałał ale dawanie mocznika w ta porę to już można uznać jako nawożenie pod rzepak …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

ale n2 się daje jak zboże idzie w źdźbło czyli przeważnie chwilę po r1 i na tym kończy się nawożenie jęczmienia ozimego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

U mnie skończyło się na jednej działce koło 20 lutego na samej saletrze i myślę o 3 skracaniu.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

każdy ma swoją filozofię, grunt żeby być zadowolonym z wyniku jaki osiągamy na uprawie jęczmienia ozimego


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

Dziś w nocy było -1/-2 jutro ma być 20 stopni i chce jechać etefon+triazol+strobiluryna+mikro+siarczan magnezu, za wcześnie po przymrozku czy bez obaw można polecieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
4 minuty temu, cotamjaktam napisał:

Dziś w nocy było -1/-2 jutro ma być 20 stopni i chce jechać etefon+triazol+strobiluryna+mikro+siarczan magnezu, za wcześnie po przymrozku czy bez obaw można polecieć?

Popalisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

za holere bym nie pryskal, kilku odważnych u mnie w okolicy pryskalo i tera maja kolorowo na polu

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    47

A niedziela wieczór? Poniedziałek? Zaraz ości wychodzą, a zależy mi żeby dać etefon bo gęsty jęczmień i dobra ziemia

2756EF83-75BA-4A09-8711-6FCF65350AD5.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

To samo pytanie miałem zadać jak cotamjaktam. Miałem jechać jutro z cerone ale będzie trzeba przestawić na poniedziałek. Tylko ja akurat muszę osobno zrobić cerone i fungi bo mozaika na polu i na 5 kl nie będę pryskać bo upały same skrócą jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

przy tej pogodzie z tego tygodnia gdzie we wtorek było -5, dziś -1. to ja bym się pisał na pryskanie dopiero w niedzielę wieczorem najwcześniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0
13 godzin temu, krilan06 napisał:

To gdzie Ty mieszkasz że taka różnica w wegetacji?

Północne Podlasie. Jęczmień siany 20 października, niecały miesiąc później mieliśmy już regularną zimę. Na wiosnę siedział żółty jak zaklęty, w dodatku nie dało się wjechać szybciej jak w drugiej połowie marca  żeby coś posiać.

 

12 godzin temu, yacenty napisał:

to słuchaj youtuberów którzy dają mocznik na n3

Słucham, oglądam bardzo rzadko bo nie mam czasu. to był zdaje się czyjś post na YT, nie video i nie wiem czy nie dotyczył pszenicy.

 

12 godzin temu, yacenty napisał:

ale n2 się daje jak zboże idzie w źdźbło czyli przeważnie chwilę po r1 i na tym kończy się nawożenie jęczmienia ozimego

Kluczowe stwierdzenie na temat nawożenia jęczmienia ozimego.

 

13 godzin temu, Agrest napisał:

Który masz chwastox? Czytaj etykietę bo dikamba chyba do 2giego kolanka. A nie wierzę że tego nie masz

Turbo, napisane jest na etykiecie do końca fazy krzewienia BBch 29. Poniżej zdjęcie co mniej więcej ja mam na polu. Zerwane u sąsiada, on posiał w pierwszych dniach października, ale słabo koksu dał na wiosnę. Do swojego mam daleko.

.

jeczmien2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

na razie sąsiada,gorzej jak zaczną się zdjęcia sąsiadki bo moja daleko;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

I ja się wstrzymuję z T2 Było -2 

Pójdzie 0,75l priaxora=200g tebu + etefon + coś na robactwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337
Napisano (edytowany)

Jakubus zaczyna wypuszczac ości. Na dniach planowany wjazd z cerone + tebu. 

IMG_20240426_123008.jpg

IMG_20240426_122951.jpg

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

w takiej sytuacji to bardziej dziś niż na dniach, na dniach to on kłos wywali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25725

Jak wysoki macie jęczmień?

Mój do 60cm dobija.  Nie planowałem R2, ale teraz to sam nie wiem.

20240426_120409.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

nie wiem, taki był w niedziele, jak chwile po nim pochodziłem po ścieżkach to musiałem się cały przebrać, łącznie z bielizną

20240421_105336.jpg

20240421_105528.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25725
Napisano (edytowany)

To chyba wyższy. Mi sięga około 15cm za kolano 

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337
43 minuty temu, yacenty napisał:

w takiej sytuacji to bardziej dziś niż na dniach, na dniach to on kłos wywali

Jutro myślę bo dziś jeszcze dosyć chłodna noc była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj