Polecane posty

yacenty    3895

można ale mi to nigdy nie wychodziło czasowo bo t2 na flagę a etefon na pierwsze pojawiające się ości.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, yacenty napisał:

można ale mi to nigdy nie wychodziło czasowo bo t2 na flagę a etefon na pierwsze pojawiające się ości.

U mnie ma być to już ostatni wjazd t2/t3

Czy  jak faza z pierwszymi ośćmi trochę ucieknie to czy można stosować Etefon - nigdy go nie stosowałem? 

Ile mogę dać etefonu w tej fazie? Pełną dawkę czy pół? Na r1 poszło 0,5 zamiennika moddusa

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

etefon na ości zablokuje kłos, moim zdaniem lepiej już go nie dawać. ile cm ości wyszły z pochwy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
2 godziny temu, yacenty napisał:

etefon na ości zablokuje kłos, moim zdaniem lepiej już go nie dawać. ile cm ości wyszły z pochwy?

Trzeba podjechać sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
Napisano (edytowany)

Panowie, jaka odmiana jęczmienia ozimego jest łatwa w omłocie? 
posiadam bizona i chciałbym na jesień taką wybrać żeby za dużo ości do zbiornika nie lecialo

Edytowano przez Miodek11500
Myślałem o ozimym, wpisałem jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
10 minut temu, Agrest napisał:

Np kws vermont 

Teraz sprawdziłem i Vermont to jęczmień jary, i myślę kto się pomylił? 
W głowie miałem jęczmień ozimy, a zapisałem jęczmień jary. Chodziło mi o jęczmień ozimy, dodam że na gleby lekkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Agrest napisał:

To dwurzędòwki np Sandra bardzo ok.

Niekoniecznie, sypie ale nie omlaca się tak super, sieję kilka lat z rzędu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25828

Taaa, dokupowaĺem kiedyś sześciorzędowy - jeż, ne dało się pomieszać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
39 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

Niekoniecznie, sypie ale nie omlaca się tak super, sieję kilka lat z rzędu 

Polecasz w takim razie coś innego? Nie znam się totalnie na tym, ale wiem ze mój bizon nie bardzo lubi się z jęczmieniem. Sieje w tym roku drugi raz jęczmień jary, rok temu mnie zawiódł, ale stwierdziłem, że dam mu drugą szansę. Jednak obserwując pogodę, i nie widząc deszczu na najbliższe dwa tygodnie, utwierdzam się w przekonaniu, że to jednak jęczmień ozimy powinien zawitać na moich polach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2465

Robiłem dziś t2, obok sąsiad ma jęczmień jary i takiego czegoś to jeszcze nie pamiętam - mój ozimy zaczyna się kłosić a sąsiada dopiero wschodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25828

U mnie jakby dziś postawić kamerkę i potem w przyspieszonym tempie puścić film to by pięknie było widać tempo wzrostu w tych temperaturach. Rano praktycznie z daleka nie widać ości, po południu  już masa kłosów a na słabszej glebie wykłoszony.

Na jutrzejszy wieczór pewno 90% się wykłosi

20240430_163514_resized.jpg

20240430_164612.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Agrest napisał:

U mnie jakby dziś postawić kamerkę i potem w przyspieszonym tempie puścić film to by pięknie było widać tempo wzrostu w tych temperaturach. Rano praktycznie z daleka nie widać ości, po południu  już masa kłosów a na słabszej glebie wykłoszony.

Na jutrzejszy wieczór pewno 90% się wykłosi

20240430_163514_resized.jpg

20240430_164612.jpg

Sławku, kiedy najpóźniej zrobić T2 w ozimym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Mam Sandre w tym roku i Jakubusa to Jakubus ładny , ciemny i gęsty a Sandre to prawie zaorać , doradzi ktoś czemu nie rośnie ten jęczmień ? Nie zrobilem zdjęć ale jasny jest i niski od początku wiosny słabo szedł , dostał 130 kg azotu i nic to nie dało , pole było trzy lata z rzędu wapnowane , w jesieni 300 kg Polifoski , gdzie pole lepsze to jeszcze obleci a gdzie troche gorsze to nie bedzie co zebrać , odzywki dały by coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2465

Może zawirusowany? Teraz odżywki to strata pieniędzy 

14 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

A początek kłoszenia 🤔 bo nie dam rady do niedzieli a w poniedziałek może już początek kłoszenia 

U mnie zaczyna się kłosić i dziś robiłem t2, jutro skończę. Nic się nie stanie jak zrobisz w fazie kłoszenia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25828

Pewno na pewno z wirusem, bo i na 6 klasie Sandra rośnie pięknie do pierwszych niedoborów wody

30 minut temu, Nieustraszony1044 napisał:

Sławku, kiedy najpóźniej zrobić T2 w ozimym?

Myślę że w Twoim rejonie to tak do 23 kwietnia😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2163

Sandra nigdy szałowo nie wygląda, zwłaszcza jeśli porównujemy ją do odmian sześciorzędowych.

Ja dziś jeszcze poprawiałem chabra i przytulię. W czwartek zrobię T2.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
10 godzin temu, yacenty napisał:

etefon na ości zablokuje kłos, moim zdaniem lepiej już go nie dawać. ile cm ości wyszły z pochwy?

tak to wygląda

już sobie darować czy ewentualnie medax max w tej fazie?

 

jęczmień1.jpg

jęczmień2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Zawirusowany nie jest bo było opryskane , ale coś mu brakuje i tak obstawiam że mikroelementów bo raczej niczego innego , ogólnie u mnie Sandra drugi rok i gorzej wypada obok innych odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miodek11500    7
4 minuty temu, 19seba napisał:

To jest bardziej niz pewne że wyleci :)

Pokaz jak ona wygląda, bo jedni doradzają żeby siać Sandrę, a jak tak czytam co piszesz to sam już nie wiem😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj