Polecane posty

1993michal    14
szymon09875 napisał:

u mnie na jednym kawałku wygląda tak samo blady niski co prawda jeszcze się nie kłosi, jesienią przegapiłem zabieg na mszyce i z 10ha tylko 0.5 ha ucierpiało. będzie z tego jakiś plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

Zdjęcie z przed dwóch tygodni nie mam lepszego. Dla porównania reszta jęczmienia wyższa i ciemniejsza 

Messenger_creation_33218b19-e0dc-45bd-986b-090328d56e8c.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2434

2 tyg to dosyć sporo, ogólnie to co rośnie w górę normalnie to plon będzie a to co siedzi przy ziemi to się nie wykłosi. Teraz kwestia tego ile % roślin rośnie normalnie. U mnie w 2015 jęczmień był porażony, wówczas za bardzo nie znałem tego problemu a fachowcy jeździli różni i czego to oni nie zalecali, a plon finalnie pewnie coś ponad 2t, tylko że u mnie był mocno porażony. Wiedząc że tak sypnie to bym przesiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, krilan06 napisał:

2 tyg to dosyć sporo, ogólnie to co rośnie w górę normalnie to plon będzie a to co siedzi przy ziemi to się nie wykłosi. Teraz kwestia tego ile % roślin rośnie normalnie. U mnie w 2015 jęczmień był porażony, wówczas za bardzo nie znałem tego problemu a fachowcy jeździli różni i czego to oni nie zalecali, a plon finalnie pewnie coś ponad 2t, tylko że u mnie był mocno porażony. Wiedząc że tak sypnie to bym przesiał 

tylko czym chcesz to przesiać? policz teraz koszt glifosatu na ten jęczmień, później talerzówka, i orka lub bezorkowiec, dolicz jednostkę kukurdzy, oprysk i  nawożenie. nie wiem czy ci coś z tego zostanie, takie są oczywiście moje spostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2434

Ja nie mówię że teraz, piszę tylko z pespektywy czasu. 9 lat temu bym wiedział że ten jęczmień zamiast rosnąć, będzie coraz gorzej wyglądał to bym wziął usługę -agregat na kultywatorze i siewnik na redlicy talerzowej i za jednym przejazdem zasiane. A po co glifosat do niszczenia jęczmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9935
2 godziny temu, martinezo napisał:

piękny

mszyce były zwalczane na jesieni w tej uprawie??

Z tego co mówił to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie: jęczmień ozimy opryskany 10 dni temu (warunki atmosferyczne przed i po zabiegu takie jak są wymagane) protiokonazol-150g + fenpropidyna-250g. Wczoraj byłem na polu i na pojedynczych liściach widać objawy plamistości siatkowej. Czy należy się tym martwić? Czy fungi nie zadziałało? Czy infekcja utajoną po fungicydzie do wierzchu? Jak to interpretować i co z tym zrobić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

na których liściach? na starych czy na nowych?

Moim zdaniem po 10 dniach to nowe są czyste a pewnie wywaliło plamistość na dolnych liściach, który były już "chore" ale plamistość siedziała w środku.

U mnie tak wyglądał jęczmień tydzień po t1, po kolejnym tygodniu było już pięknie.

20240330_102959.jpg

20240330_103220.jpg

20240330_103234.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25666

O, to ładnie się grzyb rozsiadł.

U mnie też było sporo tego ale dużo mniej. Teraz pomimo zimna po zabiegu azoksy I protio wyraźnie pociemniał jakby dostał azotu. 

Na piasku dziś widać ości, ale tu bez retardantów i mniejsza ilość fungi plus cieplejsza gleba i jest tydzień do przodu.

Ogólnie z wiosny były kępy z żółtymi liśćmi. Niby to rosło i rośnie ale na tą chwilę są te miejsca o 30% niższe i nadal dużo żółtego. Jako że małymi placami to chyba jednak będzie to karłowatość.

W skali całych pół to może 1 max 2% ale denerwuje jak jedziesz i widzisz takie dołki z niskim i jaśniejszym zbożem

20240419_095546.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
Napisano (edytowany)

U mnie ta sama bajka, T1 R1 w sobotę, a dziś tak. Pytanie, poprawiać jak będzie pogoda ( pewnie dopiero za tydzień ), czy co będzie, i czym najlepiej jeśli tak ? Pryskałem Wirtuozem pro + modus. Dodam, że podczas oprysku nie było widać objawów ...  

spacer.png

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25666

Ogólnie stwierdzam że mam najładniejszy jęczmień w monokulturze po jęczmieniu.  Niby się to kłóci to z teorią, ale w ubiegłym roku tak wyszło i w tym roku widzę że jest fajniej w mono.

 

20240418_153942.jpg

20240418_154940.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15394

Ja mam 3 rok P0 kolei i lepszy niż ten co pierwszy 

I przynajmniej czysty bez innego zboza

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25666

A sory,mam ze 0,7ha Tadeusa po Rotondo. Jest ładny.

A i w ubiegłym roku kilka ha tadeusa po rotondo,  dało lepiej jak rotondo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
1 godzinę temu, Agrest napisał:

O, to ładnie się grzyb rozsiadł.

U mnie też było sporo tego ale dużo mniej. Teraz pomimo zimna po zabiegu azoksy I protio wyraźnie pociemniał jakby dostał azotu. 

Na piasku dziś widać ości, ale tu bez retardantów i mniejsza ilość fungi plus cieplejsza gleba i jest tydzień do przodu.

Ogólnie z wiosny były kępy z żółtymi liśćmi. Niby to rosło i rośnie ale na tą chwilę są te miejsca o 30% niższe i nadal dużo żółtego. Jako że małymi placami to chyba jednak będzie to karłowatość.

W skali całych pół to może 1 max 2% ale denerwuje jak jedziesz i widzisz takie dołki z niskim i jaśniejszym zbożem

 

za poźno t1, liście niby zdrowe były ale w srodku coś siedziało


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

U mnie ta sama bajka, T1 R1 w sobotę, a dziś tak. Pytanie, poprawiać jak będzie pogoda ( pewnie dopiero za tydzień ), czy co będzie, i czym najlepiej jeśli tak ? Pryskałem Wirtuozem pro + modus. Dodam, że podczas oprysku nie było widać objawów ...  

spacer.png

U mnie też tak liście mają wcięcie to od regulacji ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1604
1 godzinę temu, yacenty napisał:

za poźno t1, liście niby zdrowe były ale w srodku coś siedziało

U mnie tak samo było, w pszenicy też. 

2 godziny temu, Agrest napisał:

Ogólnie stwierdzam że mam najładniejszy jęczmień w monokulturze po jęczmieniu.  Niby się to kłóci to z teorią, ale w ubiegłym roku tak wyszło i w tym roku widzę że jest fajniej w mono.

 

20240418_153942.jpg

20240418_154940.jpg

Też mam w tym roku na próbę kawałek jęczmienia, po jęczmieniu i na razie jest ok, zobaczymy co w żniwa pokaże. Obok mam kawałek po rzepaku to będzie porównanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
22 minuty temu, Janeczko napisał:

U mnie też tak liście mają wcięcie to od regulacji ? 

czesto sie tak zdarza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

dziś podróż Wrocław Świdnica i już widać plantacje jęczmienia z wywalonymi oscmi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25666

Raczej bez szans.

Już się mocno opóźnia wegetacja. Było ponad 3tyg do przodu teraz może tydzień  max 10 dni . A chłód nadal przed nami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj