Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Matey    897

@Agrestile mrozu miałeś? Mój też jaśniejszy, ale w trąbkę się jeszcze nie zwija. Ości jeszcze nie wypuszcza na wierzch


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25716

Na 3,5m -4,5⁰, ale z moich stron ludzie piszą że w polach -7  a nawet niżej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897

Ja słyszałem o -6  u mnie. Przez ten jasny kolor mam ochotę dać mu dolistne azotu np z Adob n30czy coś podobnego, ktoś te specyfiki testował? Bo jakby się uparł to mógłby koszty zrobić jak 100kg saletry


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25716

Po takim stresie możesz uszkodzić wiązki przewodzące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    897
3 godziny temu, MonteChristo napisał:

Szkoda pieniędzy a zwłaszcza czasu na podawanie azotu dolistnie

 

3 godziny temu, Agrest napisał:

Po takim stresie możesz uszkodzić wiązki przewodzące. 

Jakbym się zdecydował to najwcześniej w sobotę, ma być już +20 za dnia. 

Z saletra nie będę się już wygłupiał,jęczmień dostał 110kgN + stanowisko po łubinie. Zawsze więcej dawałem ale ten rok z logiką za wiele wspólnego nie ma. A te azoty dolistne niektorzy polecają, zobaczę, może zrobię test


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
4 godziny temu, MonteChristo napisał:

Szkoda pieniędzy a zwłaszcza czasu na podawanie azotu dolistnie

Ludzie podają przecież na zboża (pszenicę) np N3 ok - 20kg N , Ja do T2  i do T3 dodam trochę rsm , w sumie będzie 14 kgN I będzie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

ile można dodać rsm do t2 żeby było dobrze bez przypalen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Leje 100 litrów rsm na opryskiwacz 1500 litrowy , Pewnie też dużo zależy jakimi specyfikami będzie T2 zrobione i o jakiej porze (warunki pogodowe) Bo dużo ludzi co roku pisze że po T2 czy po T3 końcówki mają poprzypalane , choć pryskali samym fungi tylko bez dodatków azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80

ja planuję dąż 125g azoksy i 125-150g protikonazol, to dajesz 15l rsm na 100l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Skoro pisałem że na opryskiwacz 1500 litrów daję 100 litrów rsm , to skąd ci się wzięło 15 litrów rsm na 100 litrów wody ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
Napisano (edytowany)
Dnia 21.04.2024 o 20:18, jaro11111 napisał:

Proszę to usunąć

Jaką dawkę etefonu 660 dać na liść flagowy w jeczmieniu ozime? 

Na r1 poszło 0,5 l Cuadro (zamiennik moddusa) 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Jęczmien ozimy t2/t3 w jakiej fazie, 

Pszenżyto no to pryskam zawsze jak kłos sie wyłania żeby nie zakłócać kwitniecia a jęczmień? Jeczmien ma inne ziarno jest nie oplewiony oprysk w fazie prawie pełnego kłosa na wierzchu bedzie prawidłowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

ja pryskam jak widoczne są pierwsze ości i wtedy modus idzie na skrócenie dokłosia w dawce 0,2 L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25716

Ciekawe co to za odmiana. Kwalifikat, może ze 4sztuki na kilku hektarach się znajdzie. Pomimo zimna wyrzuca pylniki.

20240425_115744.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0
Dnia 24.04.2024 o 12:15, velFoka napisał:

Za dobra ziemia na jęczmień

Nie wiem czy jaja sobie robisz, czy to rzeczywiście dobra ziemia, ale u mnie wygląda podobnie na IIIb. Najlepszy jest na VI klasie,żółtym piaseczku 😲, gęsty, zdrowy łan. Na niższym miejscu chyba męczy go nadmiar wilgoci i siedzi jak posiany prawie. Podziękowania dla Agrest i Cinek za wskazówki odnośnie wiosennego nawożenia, bo wyglądało pole do zaorania, a tak to co najmniej przyzwoicie  to wygląda.

Teraz problem mam jak zrobić opryski żeby nie popalić. Jak było cieplej,u mnie 2 tyg temu, to nie zdążyłem pojechać herbicydem. Mam jeszcze mocznik, ostał się z użytków zielonych, do posiania. Jak radzicie to ogarnąć, rzucić jutro mocznik, w sobotę popryskać chwastoxem jak już będzie pewna ciepła noc i po niedzieli po kilku dniach od grzyba zrobić oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Panowie ile dać moddusa/medaxa na R2 w jęczmieniu o nawożeniu 135 kg N?Na R1 poszło 0.75 kg Medaxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2148
19 minut temu, Gardner napisał:

Teraz problem mam jak zrobić opryski żeby nie popalić. Jak było cieplej,u mnie 2 tyg temu, to nie zdążyłem pojechać herbicydem. Mam jeszcze mocznik, ostał się z użytków zielonych, do posiania. Jak radzicie to ogarnąć, rzucić jutro mocznik, w sobotę popryskać chwastoxem jak już będzie pewna ciepła noc i po niedzieli po kilku dniach od grzyba zrobić oprysk?

Piszesz o jęczmieniu ozimym czy o jarym?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0
13 minut temu, misio3p napisał:

Piszesz o jęczmieniu ozimym czy o jarym?

Ozimym niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25716
1 godzinę temu, Gardner napisał:

Nie wiem czy jaja sobie robisz, czy to rzeczywiście dobra ziemia, ale u mnie wygląda podobnie na IIIb. Najlepszy jest na VI klasie,żółtym piaseczku 😲, gęsty, zdrowy łan. Na niższym miejscu chyba męczy go nadmiar wilgoci i siedzi jak posiany prawie. Podziękowania dla Agrest i Cinek za wskazówki odnośnie wiosennego nawożenia, bo wyglądało pole do zaorania, a tak to co najmniej przyzwoicie  to wygląda.

Teraz problem mam jak zrobić opryski żeby nie popalić. Jak było cieplej,u mnie 2 tyg temu, to nie zdążyłem pojechać herbicydem. Mam jeszcze mocznik, ostał się z użytków zielonych, do posiania. Jak radzicie to ogarnąć, rzucić jutro mocznik, w sobotę popryskać chwastoxem jak już będzie pewna ciepła noc i po niedzieli po kilku dniach od grzyba zrobić oprysk?

Żaden mocznik i żaden chwastox.

Jeśli już to coś saletry ale i to późno.

Z herbicydów to chyba jedynie fluroksypyr i tribenuron bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635
5 godzin temu, Gerard123 napisał:

Panowie ile dać moddusa/medaxa na R2 w jęczmieniu o nawożeniu 135 kg N?Na R1 poszło 0.75 kg Medaxa

0.1 max 0.2L Moddusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerard123    1

Dać na liśc flagowy nie do końca rozwinięty czy czekać na pierwsze ości?

1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał:

0.1 max 0.2L Moddusa 

Dać na liśc flagowy nie do końca rozwinięty czy czekać na pierwsze ości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Moim zdaniem bezpieczniej jest na nie do końca rozwinięta flagę, ja w sobotę tak zrobię, revisky 1,5L/ha +0,1 moddus i dokładka coś na robaka, tylko nie wiem czy bezpiecznie można dać inazume czy zwykły perytroid. Grzybowka została z ubiegłego roku bo tak to pewnie pryskalbym Priaxor + Tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gardner    0
5 godzin temu, Agrest napisał:

Żaden mocznik i żaden chwastox

Ale Agrest weź pod uwagę, że u mnie jęczmień jest co najmniej jakieś 3-4 tyg w tyle z wegetacją w porównaniu do innych regionów. On jest w tej chwili gdzieś do pół łydki max, także myślę że spokojnie chwastoxem go jeszcze można psiknąć. No mam niestety tego chwastoxa nakupionego w dobrej cenie i nie chce mi się znowu dokładać kasy a tego chwastoxa zimować na następny rok znowu.

A dlaczego mocznik nie? Nie zdąży zadziałać? Widziałem na youtubie vlogerów którzy dawali mocznik na n3. Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj