Polecane posty

kamcio15    1602
10 godzin temu, ziomal_one napisał:

Pasowo idzie, więc słabsza gleba może. Siarka, magnez? U mnie w zeszłym roku trafiały się rośliny z larwą - liście zielone, a źdźbło zamierało. Ja czasami po takich górkach z kizerytem jadę na wiosnę. 

Trochę tak wygląda jakby wina w glebie leżała, z tym, że nie ma tu jakichś skrajnych piachów żeby miała być taka różnica. Powiem więcej tu jest 3-4 klasa. Było głęboszowane, PH ogarnięte, siew klasyczny orkowy, a problem zaczął się ujawniać jak dostało azotu na wiosnę i zaczęło przeć do góry. Ponad dwa tygodnie temu na te place rozrzuciłem ręcznie siarczan magnezu posypowy z nadzieją, że coś pomoże, póki co efektu brak. Muszę w końcu szczegółowo sprawdzić zasobności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Jak to takie place, wszystko inne wykluczone i nie chce rosnąć to pewnie karłowatość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
Dnia 26.03.2024 o 17:47, Piotrek120 napisał:

Resized_20240326_173310.jpeg

Będzie coś z tego? Żółta karłowatość chyba daje się we znaki,odmiana jakubus,dodam zeto mój pierwszy jęczmień ozimy

Resized_20240326_173314.jpeg

Mam Jakubusa i to samo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

U mnie podobna sytuacja ale w innych odmianach Cosmos i Giewont .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
1 godzinę temu, greg91 napisał:

U mnie podobna sytuacja ale w innych odmianach Cosmos i Giewont .

U mnie też Midnight to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Nie przeżywajcie, czekać 15 kwietnia i wtedy gołym okiem stwierdzicie czy to karłowatość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

nie trzeba tak długo czekać u mnie już to można stwierdzić,mam na 3 odmianach sianych 25-26 września,reszta siana po 5 października beż infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Znalazłem w szafce Medax Max tylko chyba z 2 lata po dacie ważności leżał w suchym miejscu chyba można to zastosować i jaką dawkę dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jakubus nawożenie skończone, N2 150kg saletry. Łącznie około 120kg N + siarka z magnezem z kizerytu. Teraz pasuje trafić z pogodą w T1, R1 bo aktualnie za bardzo wieje. Lubelskie LBL 

IMG_20240327_164726.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
ŻakowskiSławomir napisał:

książkową, jak leżał w suchym to możesz.

Jakie dawki na jęczmień zawsze dawałem moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Zależy od nawożenia. Można 0,5kg a można i 1kg. Mi 2 lata temu przy 0,5 kg wyłożyło podczas burzy. Teraz jak miałbym dawać to 0,75kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
15 minut temu, Raptus902 napisał:

Jakie dawki na jęczmień zawsze dawałem moddus.

 W tym roku 0,5 na strzał. Generalnie musisz obserwować plantacje. Nie raz 0,5 będzie okej a nie raz przy 0,8 ci położy. Kwestia w jakiej fazie są rośliny.

Edytowano przez ŻakowskiSławomir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

nie pryskaliscie na robaka jesienią jak sąsiad kukurydzę kosił? wtedy mszycy przylatuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

W okolicy już dawno kukurydza była wykoszona , a później cały czas deszcz padał że jak by chciał to by nie wjechał 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    66

Byłem dziś zapisać n2 od między gdzie kukurydza bądź dynia to pasy żółte i liche. Gdzie dołek to wymokniete i się topilem więc. Więc w tym roku u mnie jęczmień słabo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamcio15    1602
Dnia 27.03.2024 o 08:25, raven18 napisał:

Jak to takie place, wszystko inne wykluczone i nie chce rosnąć to pewnie karłowatość. 

Nie na pewno nie karłowatość. W ubiegłym też był tu podobny problem, z tym, że walczyłem jeszcze tu z perzem i pomyślałem, że to wina perzu, który nieco zagłuszył, ale jak widać nie. Osobiście obstawiam jakieś niedobory, tylko muszę zrobić badania żeby dowiedzieć się czego tu brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

mocne mikro dawka x2 zaebać i czekać

u mnie po mikro sie dźwignął


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boles    8

Na T1 Będzie dobra ochrona ? :

protiokonazol – 175

azoksystrobina – 200

fenpropidyna - 180

+ razem regulacja regulo 0,15l/ha + mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

U mnie jednak nie karłowatość, tak jak pisaliście było mało azotu, dziś byłem przejazdem i ładnie pozieleniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Dokarmiam jakubusa 

IMG_20240329_155232_1.jpg

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

Działka długa a wąska klasa ziemi od IV a są i kawałki VI. Na słabszej ziemi jak jechałem z nawozem to 2 pół biegi niżej. I wszędzie wygląda podobnie. Zobaczymy co będzie. 

Po świętach opryskać od grzyba i czekać żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

160kg mocznika mi wyszło. 

Jak pryskane od grzyba jesienią to teraz też? Czy nie koniecznie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj