Polecane posty

pszycha1    8

Ja opryskam Bizonem w tamtym roku się sprawdził, tylko w tym roku chyba dorzucę coś na mszyce.

Stanowisko po pszenicy, nawożenie niskie bo 200kg polifoski 8, zobaczymy jak będzie wyglądał po zimie. Gleba klasy IV z przesmykami V i VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Mieszane uczucia co do bizona... Ja po dwóch latach zmieniam ten środek na rzecz expert met + glean 75 + coś na mszycę muszę dorzucić. Na hektar wychodzi podobnie, a przynajmniej zmiana środków będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Na jesienny oprysk akurat da się znalezc dużo fajnych kombinacji za dobre pieniądze i dlatego jak pogoda pozwala to warto wtedy odchwaszczać . ;) ja u siebie na jęczmień hybrydowy popryskałem już mieszanką boxer+legato+glean na 3 liść w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
8 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

A jak chcesz zabijać mszyce której nie ma jeszcze 

Srodek systemiczny dursban mospilan proteus wnika w rosline i pozostaje aktywny ok 10-14 dni

5 godzin temu, Renault85-15TX napisał:

Masz pewność że nie ma? 

Jutro pojade postawie zolte korytko z woda a w niedziele po kościele sprawdze. Teraz nadaja ciepło i slonce wiec trzeba pilnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049
13 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

Srodek systemiczny dursban mospilan proteus wnika w rosline i pozostaje aktywny ok 10-14 dni

Ale chyba nie na przyrostach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 12.10.2019 o 16:11, wiesiek63zmc napisał:

Ale chyba nie na przyrostach

Ale w glebie troche zostanie i bedzie dzialal gazujaco tak jakby.

A co dolozyc do oprysku od ziela mam komplet 560 w dobrej cenie ale boje sie ze z habrem bedzie problem. Myslalem o metrybuzynie i byl by expert met z dff. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Dziś zauważyłem takiego ślimaka w jęczmieniu czy on bardzo jest szkodliwy w uprawie i jak go zwalczyć znalazłem 3szt na 0,40 ha

IMG_20191015_110824.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Czy zauważył ktoś z Was na plantacjach jęczmienia, że niektóre rośliny są żółte, tak jakby zwiędłe i idzie je łatwo wyciągnąć? Nie ma tego dużo ale się trafia. Zauważyłem to też u znajomego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Panowie pierwszy raz mam jeczmien zimowy, w sklepie z srodkami polecili mi legato pro 425 sc 2.5 l na ha i adiunkt 500sc 0.13 l na ha na chwasty. Bedzie to skuteczne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Czy zauważył ktoś z Was na plantacjach jęczmienia, że niektóre rośliny są żółte, tak jakby zwiędłe i idzie je łatwo wyciągnąć? Nie ma tego dużo ale się trafia. Zauważyłem to też u znajomego

Mam podobnie, i do tego liście są tj, obumarłe lub jest w pół zółty i uschnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Podobnie jest umnie z tymi liśćmi i przypuszczam że to może być od oprysku bo miejscami pryskałem plecakowym i tam jest najbardziej co wy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

U mnie tez sa place z zółtymi liściami wapnowane w tym roku, ph powyżej 5.Czym zamierzacie pryskac na takie roślinki może 5kg mikrokomplexu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Po rozmowach doszliśmy do wniosku, że to sa rolnice. 2 liscie byly ziarenko zjedzone i jak szpadelkiem odgrzebalem byly takie robaczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
20 minut temu, silny84 napisał:

Po rozmowach doszliśmy do wniosku, że to sa rolnice. 2 liscie byly ziarenko zjedzone i jak szpadelkiem odgrzebalem byly takie robaczki. 

I czym to będziesz zwalczał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

U mnie w życie hybrydowym masowo zaatakowała ploniarka zbożówka, był doradca z KWS i zalecał jak najszybszy oprysk insektycydem substancją chloropiryfos, dimetoat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj