Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

galeria
Pszenżyto
Karol06    364

Zacząłem dzisiaj siać, pszenżyto Octavio swój materiał. Czekam aż popada bo masakra jest

 

IMG_20200922_111052.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dziś zasilane belcanto, został jeszce trismarta. Normalnie jestem w szoku bo mój poznaniak zasiał niemal identycznie jak na próbie kręconej 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No z moim to przeżyłem  lepsze lub gorsze zasiewy  😄 zazwyczaj po probiekreclonej brakowalo ziarna jak mial zly chumor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, jedrus2020 napisał:

Ale to zaraz po siewie czy od razu 2-3 lisci? W jakich dawkach? Nic z tej tabeli nie rozumiem.

W tabeli masz tą mieszaninę , po siewie możesz, ale ja robiłem tak na  trzeci liść, takie mieszaniny są gotowe np snajper, legato pro  możesz poczytać ulotki,masz je nawet wymienione w tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
20 godzin temu, jedrus2020 napisał:

Ale to zaraz po siewie czy od razu 2-3 lisci? W jakich dawkach? Nic z tej tabeli nie rozumiem.

Ja z tolurexa robiłem snajpera dodając dff i jakiś granstar i jechałem chyba od trzech liści. Granstar tylko nalistnie czyli jak jakieś chabry powychodza 

3 godziny temu, Mariusz2903 napisał:

panowie dlaczego poznaniak 2M słabo sieje zostaje ziarno ustawiony na 25 czy trybiki się nie obracają ?

Ale że co że jak, ustawiasz próbę kręcona, wszystko gra, z aparatów cały czas ziarno idzie a na polu wysiewa Ci mniej?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
4 godziny temu, Matey napisał:

Ja z tolurexa robiłem snajpera dodając dff i jakiś granstar i jechałem chyba od trzech liści. Granstar tylko nalistnie czyli jak jakieś chabry powychodza 

Ale że co że jak, ustawiasz próbę kręcona, wszystko gra, z aparatów cały czas ziarno idzie a na polu wysiewa Ci mniej?

kółka wysiewające się kręcą ale zboże leci słabo robiłem zaprawę w skrzyni z dodatkiem wody możliwe że zaklejało wylot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Jak na mokro zaprawiasz w siewniku to o czym mowa. To nie ma prawa się udać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Zależy jak to zaprawiakes w siewniki, ja kiedyś też przydziadowalem i tak zaprawilem ale poszlo. Zrób próbę bez zaprawy i będziesz wiedział czy to siewnik robi jaja czy to sposób zaprawiania na opak


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Zbyt wilgotne ziarno. Kiedyś zaprawiałem bezpośrednio przed siewem i leciało słabo. Nie szło ustawić siewnika. Teraz kilka dni przed stoi w workach po zaprawieniu i jest git. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Ja pierwszy raz sialem Nordsternem i wydaje mi sie ze połowa sieje wiecej a druga mniej. Jaki moze być powód tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U siebie też mam czasem takie nieodparte wrażenie. Zwłaszcza na pochyłościach. Jednak na polu jakoś nie widać gęstszych pasów. Na pusto wszystko chodzi, kreca się rowno wszystkie kółka. Zasypany to samo. A jednak w czasie siewu czasem tak jakby z lewej strony więcej ubywało. Ale czy tak jest, ciężko stwierdzić, bo nie sa to jakieś wielkie ilości. Także czy faktycznie więcej sieje, czy np gdzieś bujnelo i się przezypalo? Ciężko powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

U mnie to samo. Z lewej strony jakby wiecej sie siało. To moje pierwsze sianie tym siewnikiem. Na próbie kreconej niby leciało równo. A robiłem 8 razy bo szukałem na ślepo. Zobaczymy po wschodach. Może faktycznie na nawrociach się przedypuje ale że zawsze z lewe jest mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288

dzięki wszystkim za podpowiedż bo myślałem że siewnik wyrąbany a kupiłem go na wiosnę Rolmasz Kutno 2M do Władimirca 1998 rok 3300 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
34 minuty temu, dexter1908 napisał:

U mnie to samo. Z lewej strony jakby wiecej sie siało. To moje pierwsze sianie tym siewnikiem. Na próbie kreconej niby leciało równo. A robiłem 8 razy bo szukałem na ślepo. Zobaczymy po wschodach. Może faktycznie na nawrociach się przedypuje ale że zawsze z lewe jest mniej. 

Pierwszy raz na to uwagę zwróciłem parę lat temu, jak jeździłem w kolo, a nie raz przy razie. Pole było pochyłe i jak siałem to cały czas był przechył na jedna stronę. Jak siałem raz przy razie, że raz jedna strona była w dół, raz druga, to tak tego nie było widać. Na prostych też tak czasami mi się zdaje. No ale mówię - po wschodach nic nie widać, w siewniku też nie jest to jakaś wielka różnica, to nie szukam sobie na siłę problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Tak jak mówiłem to mojej pierwsze sianie wiec bacznie wszystko obserwuje. Jeżdżę raz przy razie. Pole rowne chyba ze bruzda. Na próbie sypie rowno. Zobaczymy na wschodach. Mam nadzije ze nie szło za głęboko. Mam jeszcze do tego mechaniczne znaczniki. Wiesz moze jakis sposob jak je ustawic ? Siewnik współpracuje z c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja sieje dużym ciągnikiem i jeżdżę raz przy razie, także znaczniki niepotrzebne, więc nie pomogę. Jak na próbie sypie równo, to myślę, że nie ma się czym przejmować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
10 godzin temu, dexter1908 napisał:

Ja pierwszy raz sialem Nordsternem i wydaje mi sie ze połowa sieje wiecej a druga mniej. Jaki moze być powód tego?

Mogą być dna aparatów wysiewających niewyregulowane. Na próbie tego nie zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj