Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

sebe1033    397
15 godzin temu, Agrest napisał:

Mogą być dna aparatów wysiewających niewyregulowane. Na próbie tego nie zobaczysz.

 

15 godzin temu, dexter1908 napisał:

Chodzi Ci o denka? Jak to wyregulowac ?

tak żeby wszystkie miały tak samo-równą szczelinę , a na próbie idzie zobaczyć jak kręcisz to zboże leci do rynny to widać ile na każdej kupce z każdego aparatu wysiewjącego wyleciało , Mam siewniku nierówne koła niektóre zęby równe inne trochę zjechane i już widać różnicę , ale w polu nie widać .

A te szczeliny pod kólkami to nie dajesz na max zbliżone do zboża to tak szczelina na 10-15 mm zależey gdzie patrzeć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Dokładnie 6 listopada. Plon około 6,5t może 6,7. Było to Gringo, pewnie c4  albo i c5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

 Kuźwa  zrobiłem próbę kręconą  i  siewnik  ustawiony na 140 kg.  wysiał  120  kg.   na 1,20 ha.   pszenżyto Avokado  z centrali  mtz.  39,   zk.  90 %   będzie  coś z tego ?  poprawić w poniedziałek czy  na wiosnę   azotem dokrzewić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

230sztuk żywych nasion na hektar. Nie ma tragedii, a może być i super. 4 rozkrzewienia i już jest plon. 

Jaka gleba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Gliniasta   4 kasa  -  ph  około  6  i nawiezione  obornikiem  jndyczym-   jestem dobrej myśli   właśnie je deszcz  podlewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

To będzie najlepsze w okolicy. Będziesz miał doświadczenie i kłosy po 20cm😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Hmm, siałem ze 2 lata temu. Mam jakieś zdjęcia w galerii. Zapowiadało się ładnie, ale susza zrobiła swoje... Jak pamiętam to nie pryskałem od robactwa, a trzeba było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

U mnie meloman siany 15.09 w ilości 150 kg/ha i Probus w ilości 130 kg/ha wykształca drugi liść, pierwszy jest baaardzo długi, jeszcze takich długich liści nie widziałem. Tylko w niektórych miejscach ziarno nawet nie wykiełkowało, bo leżało w suchej ziemi. Wczoraj i dziś spadło ponad 40l/m2 mam nadzieję, że wszystko teraz powychodzi :D I też to, co na wierzchu się trafia :D Tylko widzę, że będa problemy na polach, mianowicie jest mnóstwo mszyc, nie wiem czy jest sens pryskać, jeśli sąsiedzi nie popryskają... A na odchwaszczanie jesienne co polecacie? Pierwszy raz będę się za to brał i prosiłbym o porady.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
9 minut temu, lexiflexi napisał:

U mnie meloman siany 15.09 w ilości 150 kg/ha i Probus w ilości 130 kg/ha wykształca drugi liść, pierwszy jest baaardzo długi, jeszcze takich długich liści nie widziałem. Tylko w niektórych miejscach ziarno nawet nie wykiełkowało, bo leżało w suchej ziemi. Wczoraj i dziś spadło ponad 40l/m2 mam nadzieję, że wszystko teraz powychodzi :D I też to, co na wierzchu się trafia :D Tylko widzę, że będa problemy na polach, mianowicie jest mnóstwo mszyc, nie wiem czy jest sens pryskać, jeśli sąsiedzi nie popryskają... A na odchwaszczanie jesienne co polecacie? Pierwszy raz będę się za to brał i prosiłbym o porady.

 

Wiesz może jaką miałeś MTN i zdolność kiełkowania Probusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
17 minut temu, pop129 napisał:

Wiesz może jaką miałeś MTN i zdolność kiełkowania Probusa?

zostało mi troszkę w siewniku i worek mam, zerknąłem przed chwilą i kiełkowanie 91% i mtz lekko ponad 46 g, ładnie powschodziło i dość geste jest

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12243

Ja wczoraj zacząłem siewy.  Melomana wyszło mi 216kg/ha.

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Przed chwilą, 6465 napisał:

Ja wczoraj zacząłem siewy.  Melomana wyszło mi 216kh/ha.

kwalifikat czy swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pop129    114
2 minuty temu, lexiflexi napisał:

zostało mi troszkę w siewniku i worek mam, zerknąłem przed chwilą i kiełkowanie 91% i mtz lekko ponad 46 g, ładnie powschodziło i dość geste jest

Dzięki,  u mnie podobnie około 300 sztuk/m2. z tym że kwalifikantu z tamtego roku mi zostało na 3 ha o mtn 29.17g i zdolności kiełkowania 92% wysiałem 95 kg/ha, mój materiał (C2) z kolei miał mtn 34g i zdolność kiełkowania z 90% wyszło mi około 115 kg/ha. Również ładnie powschodziło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114

Ja na 10a zrobiłem próbę i rośnie już 3tydzien może nie wylęgnie przez zimę w tak wczesnym siewie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj