Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Uziu92    7975
2 godziny temu, thor1984 napisał:

dajecie jakieś mikro dolistnie przed zimą?

na pszenżyto nie, na pszenicę tak jak się zdązy ładnie rozkrzewić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, Uziu92 napisał:

na pszenżyto nie, na pszenicę tak jak się zdązy ładnie rozkrzewić.

I widzisz jakiś efekty po tym? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

robię samą miedzią i manganem, efekty są, szczególnie po manganie tam gdzie gleba jest za bardzo zasadowa, rośliny nie wypadają i kolor mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam pod 5, 6 klasę pod pszenzyto dać lepiej poli 6 czy może jakiś super fosfat a na wiosnę sól potasową. Ziemia napewno mniej zasobna w te składniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wczoraj sprzedane pszenżyto, po całe 500netto. 

Byłem dziś na polu i pszenżyto siane 16 i 19 września wygląda bardzo słabo. Pełno pasów i placów, gdzie nie powschodzilo narazie w ogóle. Góry z glina gole. Jeszcze będę musiał przesiewać, albo z wiaderkiem i grabkami łazić po tym polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Nie padało?

Jeśli padało to spokojnie wyjdzie. Mam podobnie w jęczmieniu ale widzę że jeszcze ze 3 dni i wyjdzie.

Mi plany się zmieniły i z uwagi na bardzo złe kiełkowanie pszenicy będę siał pszenżyto Probus. Właśnie naprawiłem kinto plus.

Wyliczone mtz 39g, zk 96%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja miałem dziś siać gringo i d*pa deszcz pada od rana 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
18 minut temu, Agrest napisał:

Nie padało?

Jeśli padało to spokojnie wyjdzie. Mam podobnie w jęczmieniu ale widzę że jeszcze ze 3 dni i wyjdzie.

Mi plany się zmieniły i z uwagi na bardzo złe kiełkowanie pszenicy będę siał pszenżyto Probus. Właśnie naprawiłem kinto plus.

Wyliczone mtz 39g, zk 96%.

 

Od siewu w sumie padało 3razy, ale tak bardzo słabo. Przejdę się po weekendzie. W ogóle miejscami tak dziwnie, bo gdzie nie gdzie to takie ewidentnie jakieś placki, albo pasy (pomijam to, gdzie miajki strzeliłem), ale np kawałek wzeszło, a dalej łyso, ale tak jak odcięte linijka, jeszcze po skosie. 

A ścieżki wyglądają tak, że pozal się Boże. No nic poczekam trochę. Dobrze, że całego pszenżyta nie sprzedałem, to jak co, będę miał czym dosiac chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Zmienność glebowa. W suchej glinie i niezbyt zagęszczonej bez deszczu wschodów nie będzie. Ale na pewno kiedyś wyjdzie, tylko wkurzam taki wygląd pól. 

44 minuty temu, galan99 napisał:

Wszystkie zasiewy zrobione 23 do 26 września wschody są bardzo piękne równe 98 % .

Tak, 26 wsiane i wyszło?

21 września owsiana pszenica i nie wyszła. Deszcz bardzo obniżył temperaturę gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

U mnie zrobiło się gęsto jak na łące po deszczu i na ciężkiej Rędzinie wykiełkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

Ja mam taki problem ze ziarno na wierzchu bo grabki nie zagarnęły,albo za śladami ciągnika albo w bruznie. Deszcze padają teraz od kilku dni,czy ono jakoś złapie ziemi i wzejdzie czy juz z niego nic nie będzie i takie pasy łyse zostaną? Siane było zestawem upr-siewnym pierwszy raz i kurzyło się i nie widziałem co się za mną działo,dopiero jak skończyłem to zobaczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

No teraz już nic nie zrobisz, coś tam powinno skiełkować. Błąd że nie spojrzałeś na początku jak wygląda za siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Tym bardziej zejdzie bo jest wilgoć nieraz na poprzeczkach było na wierzchu szybciej skiełkowało co było w ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Wzejdzie na pewno ale to już nie to. Węzeł krzewienia na wierzchu narażony na mróz wysychanie i herbicyd. Gorsze krzewienie słabszy wzrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
15 minut temu, Agrest napisał:

Wzejdzie na pewno ale to już nie to. Węzeł krzewienia na wierzchu narażony na mróz wysychanie i herbicyd. Gorsze krzewienie słabszy wzrost.

Jak by było sucho to tak ale w chwili obecnej nic nie będzie się złego działo u korzeni   się dobrze będzie rosło jak by było w ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Na łące trochę dosiewalem przenzyta i widzę że puszcxa korzeń nawet to zboże na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559

Na herbicyd nie będzie narażone bo nie pryskam. Miejscami na poprzeczniaku zagarnalem nogą 😀 zawsze się siało starym poznaniakiem bez grabek a potem bronowanie a i tak też ziarno na wierzchu było miejscami. Tu jeden chyba najważniejszy problem to teść,bo to ja siałem i ma pretensje że żeby w agregacie trzeba było opuścić niżej. 

1 minutę temu, mf362 napisał:

Na łące trochę dosiewalem przenzyta i widzę że puszcxa korzeń nawet to zboże na wierzchu.

No u mnie też wypuszcza korzenie te leżące na wierzchu bo wody dostało teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Nie agregat głębiej tylko docisk w siewniku.

A najpewniej to redliczki i pazury zagarniacza do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
2 minuty temu, Agrest napisał:

Nie agregat głębiej tylko docisk w siewniku.

A najpewniej to redliczki i pazury zagarniacza do wymiany.

Zaskoczę Cię, sprzęt kupiony w tym roku i to jest pierwszy sezon siania. Podkrecilismy docisk redlic przed sianiem jeszcze trochę i jak zaczęło zapychać to ciężko było przeskoczyć przez przeszkodę. Zestaw agromasz,docisk na 3,5 ustawiony. Zagarniacze ustawiony tak jak powinien,ale za śladami ciągnika nie chciał dobrze zagartywac

Edytowano przez Belaruss820
Dodanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj