Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25637
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

Witam szukam odmiany pszenżyta ozimego które można siać po kukurydzy na ziarno początek pazdziernika. A może przewódka?

6 listopada wsiałem gringo i wyszło super. Początek października dzisiaj to optymalny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

A u mnie z kolei jedna odmiana siana końcem września i końcem października i jednak to wcześniej siane wyszło lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
krilan06 napisał:

Początek października to może być jeszcze ozime, a gleby raczej dobre czy słabe?

raczej słabe zgorki i pagórki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
11 godzin temu, mx_racer napisał:

A poznaniakiem 2.7m da rade zrobic pod opryskiwacz 12m?

Pewno, że da.. Zakrywam skrajne lejki i robię z niego szerokość 2,5 metra 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

No to wychodzi ze sciezka jest na 5 przejazdach 2.5m razy 5 to, 12.5m a opryskiwacz ma 12 to jak? Chyba ze cos zle kombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

Belka ma 12 a rozpylacz pionowo pryszcze na końcu? Przypatrz się🙂 omijakow nie zauważyłem u siebie ,bedzie dobrze na stronę wyjdzie 25cm szerzej .

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, mx_racer napisał:

No to wychodzi ze sciezka jest na 5 przejazdach 2.5m razy 5 to, 12.5m a opryskiwacz ma 12 to jak? Chyba ze cos zle kombinuje

Napisałem wyraźnie 2,60 siewnikiem trzeba siać, praktycznie jedziesz przy posianym jest to mało zauważalna różnica, to wtedy jest 13m, dwa pełne z boków i ścieżka w środku, i wtedy co piąty ścieżka. Napisałem też że opryskiwacz na ten wariant trzeba przedłużyć, czyli dołożyć z boków po jednej dyszy.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Przy poznaniak 2.7m na opryskiwacz 12 m najprościej zamknąć po skrajnej dyszy. 2.7 x4=10.8 m 4 przejazdy siewnikiem a opryskiwacz będzie miał 11 metrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Panowie kolega wziął kwalifikat pszenżyto borowik, siła kiełkowania 83%chyba, a z tacki wyszło mu 70%. Już trzeci raz robił próbę i jest lipa. Da się to jakoś zareklamować? Mój meloman 95% skiełkował, a stary borowik dzisiaj wrzuciłem tak dla sprawdzenia. Przecież to jakaś kpina żeby kwalifikat wyszedł w 70%. Ziarno na plastikowych tackach i na ręcznikach papierowych na poddaszu w cieniu trzyma.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 15.09.2020 o 18:08, Bartek933 napisał:

To spokojnie 120-130kg jak tak wcześnie

Pszenzyto rorondo 180 kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Swoj borowik 3lata po centrali zk 93% mtn 43gr. Jak kiełkowanie 70% mawet bym nie siał tylko reklamował tam gdzie był kupiony. Ostayecznosc to telefon do PIORIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Dzwonił wieczorem, że weźmie 2t ode mnie, a był u sprzedawcy i kazali przywieźć zareklamują. Ale nie wiadomo co z tego wyjdzie. Masakra, weź teraz posiej bez sprawdzania... 

Ale ogólnie nawet te 83% wg etykiety to moim zdaniem stanowczo za słabo jak na kwalifikat. Ja bym nie kupił takiego dziadostwa. Kielce co raz to gorszą opinię sobie budują


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
4 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Przy poznaniak 2.7m na opryskiwacz 12 m najprościej zamknąć po skrajnej dyszy. 2.7 x4=10.8 m 4 przejazdy siewnikiem a opryskiwacz będzie miał 11 metrów. 

Dokładnie, po co się męczyć na 12m, ja też tak zrobiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, tylko trzeba zaczynać połową i to jest wkurzające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

No to pierwsze podejście to ścieżek za mną. Posiałem ze 4ha i w sumie te skakanie "z" i "na" ciagnik aż takie męczące nie jest jak sadzilem. Jak nic się nie porypalo, to tylko w jednym miejscu lipę zrobiłem, bo strzeliłem mijaka zajebistego, także będzie klin, ale na końcu pola, więc od biedy wjadę tam bez ścieżek. 

Siałem kawałek kwalifikatem, to bardzo ładne ziarno, próby nie robiłem, na etykiecie 88% i MTZ powyżej 50. Swoje wyszło >90% i ~45mtz.

W nocy ma padać. Jak za mocno nie wleje to jutro skończę. Jeszcze kolo 4ha zostalo. Jak mi ciągnik pozwoli, bo z zajebistego serwa przestało kąpać i zaczęło się lac :/ na boxol nie narobię

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez próby nigdy nie sieję. Serwo do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
19 minut temu, Sean napisał:

Tak, tylko trzeba zaczynać połową i to jest wkurzające

Ja pierwszy przejazd jadę całym siewnikiem, dopiero drugi połową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czy siak trzeba połową, do tego poprzeczniaki to samo, ja jadę na 13 m. i mam teraz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
39 minut temu, Sean napisał:

Bez próby nigdy nie sieję. Serwo do wymiany.

Próby w sensie zdolności kiełkowania kwalifikatu nigdy nie sprawdzam. Nie  że próby kręconej nie robię. 

Serwo wziąłem po regeneracji na podmianke za stare. Gwarancja na 9miesiecy. Oczywiscie zaczęło najpierw się pocić, potem cieknąc, a dzisiaj to się z niego lało już. Jutro się jeszcze przemęcze z siewem jakoś. Już na wiosnę robiłem podchody do orbitrolu, ale były ważniejsze wydatki, no u wtedy to się trochę pocilo tylko.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
Dnia 15.09.2020 o 11:24, lukasz20 napisał:

Pierwszy przejazd siejesz połową siewnika, drugi normalnie w trzecim robisz ścieżki. Później 3 przejazdy normalnie i w następnym ścieżki itd. 

 

Dnia 15.09.2020 o 11:30, mikcom20 napisał:

zaczynasz połową siewnika, drugi przejazd cały, trzeci robisz ścieżki, 4 5 6 normalnie, 7 ścieżki idt

 

.

 

I to są ścieżki na 12m przy siewniku 3m🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
soltys48 napisał:

Dnia 15.09.2020 o 11:24, lukasz20 napisał:

Pierwszy przejazd siejesz połową siewnika, drugi normalnie w trzecim robisz ścieżki. Później 3 przejazdy normalnie i w następnym ścieżki itd. 

 

Dnia 15.09.2020 o 11:30, mikcom20 napisał:

zaczynasz połową siewnika, drugi przejazd cały, trzeci robisz ścieżki, 4 5 6 normalnie, 7 ścieżki idt

 

.

 

I to są ścieżki na 12m przy siewniku 3m🤔🤔🤔🤔

A nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
10 godzin temu, daron64 napisał:

Próby w sensie zdolności kiełkowania kwalifikatu nigdy nie sprawdzam. Nie  że próby kręconej nie robię. 

Czasami warto,patrz kilka postów wyżej 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Dnia 14.09.2020 o 15:08, Music napisał:

Ja się też dałem naciągnać na tą zaprawę, a zwykle jechałem Kinto Duo. Taniej nie wychodzi bo ponad 150zł, nie wspomnę już że to tylko jeden składnik... :/ 

no i ja tyż dałem się .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj