Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nowy81    69
5 godzin temu, drobny napisał:

I ile sypała ta odmiana i jak z wysokością?

Właśnie jestem po ważeniu.

Mój sekret ma mtz około 39gram z strzelec 37gr. Borowik mój 46gr. Lecz w kubeczku jednorazowym nasypanym do pełna z lekkimi wstrząsami mam 162gr sekreta i 152 borowika . Sekret zawsze  lepiej mi leci do zbiornika. Nie ważone więc nie powiem dokładnie ile sypała, zależy od pola. Z wysokością to różnie w tym roku zboża ogólnie były krótsze od poprzedniego o jakieś 8cm, to można sprawdzić z ceborem względem innych odmian jak wysoka jest odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Pytanie 

Polidap pod pszenżyto trzeba od razu wymieszać z gleba, czy nic mu się nie stanie jak dzień poczeka na uprawę?

 

Kurcze pierwszy raz w życiu zaprawiam pszenżyto. Zaprawę i nawóz wziąłem z agroloku, powiedziałem, żeby coś taniego wrzucił, bo jak spierdole pierwsza akcje, żeby strat wielkich nie było. No a zaprawa plus nawóz wyszły chyba gdzieś 130zl na tone. Tylko kurcze profesjonalnie w betoniarce zaprawiam i dość jasna ta zaprawa i nie widać dobrze, czy całe ziarno jest dobrze pokryte. 

Swoje gringo rok po centrali zdolność kiełkowania ponad 90%, MTZ 42-45g, w zaleznosci od "próbki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    214

Pytanie jaka zaprawa i jaki nawóz donasienny?

22 godziny temu, semos napisał:

sprzedaj z 200kg

nie ma problemu jesli masz nie daleko to dawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Gizmo i elvita dona. Domyślam się, że to nic szałowego, ale jak pisałem to debiut z zaprawianiem.

Wlewam troszkę wody, dodaje nawozu i do tego zaprawa, do betoniarki (25kg zboża, przy 50 było widać, że część biała była) wlewam to cieniutkim strumieniem przez około półtorej minuty, a potem jeszcze że dwie minuty się kręci zanim zrobię sobie na kolejną betoniarkę. Niby wydaje się, że są pokryte całe, ale strasznie jasne  i ciężko na sto procent powiedzieć. Tym bardziej jak robię to pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Pytanie 

Polidap pod pszenżyto trzeba od razu wymieszać z gleba, czy nic mu się nie stanie jak dzień poczeka na uprawę?

 

Kurcze pierwszy raz w życiu zaprawiam pszenżyto. Zaprawę i nawóz wziąłem z agroloku, powiedziałem, żeby coś taniego wrzucił, bo jak spierdole pierwsza akcje, żeby strat wielkich nie było. No a zaprawa plus nawóz wyszły chyba gdzieś 130zl na tone. Tylko kurcze profesjonalnie w betoniarce zaprawiam i dość jasna ta zaprawa i nie widać dobrze, czy całe ziarno jest dobrze pokryte. 

Swoje gringo rok po centrali zdolność kiełkowania ponad 90%, MTZ 42-45g, w zaleznosci od "próbki"

Co Ci sprzedali w tej cenie? Mnie proponowali w cenie 170zl i zrezygnowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Brałem nawozy, glifosat i powiedziałem żeby wrzucił jeszcze jakaś zaprawę niedroga. Nie chcę mi się szukać faktury, ale chyba 13x zł to kosztowało. Tylko mówię, ja nic nie czytałem o zaprawach i nastawiłem się na ten rok testowo tylko

IMG_20200914_145825250_HDR_copy_768x1024.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

To masz tylko jeden składnik tebukonazol to taka biedna zaprawa, w tej cenie masz 3 substancje w konto duo lub real plus ktory jest z nawozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Ja się też dałem naciągnać na tą zaprawę, a zwykle jechałem Kinto Duo. Taniej nie wychodzi bo ponad 150zł, nie wspomnę już że to tylko jeden składnik... :/ 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ponad 150? Kurcze jestem prawie pewny, że chłopak z agroloku mówił, że ta zaprawa +nawóz 130pare złotych. Będę musiał naprawdę faktury poszukać.

Jeszcze mi się kuźwa silnik w betoniarce grzeje. No i tak parę worków zrobię, idę do innej roboty. Zaczepie rozsiewacz, zrobię worek, zasypie polidap, zrobię 2 worki, zaraz jade rozsiać pierwszy rozsiewacz i znowu dwa worki zboża itd. Moze dnia mi starczy, bo chciałem jutro uprawić i w środę posiac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Mnie też tak mówił (tylko nie dodał, że to cena netto...), dlatego wziąłem i bym powiedział że wspominał o dwóch substancjach... Jaką masz betoniarkę, ilu litrową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    214

Kinto plus 1l 124zł primus b+ 1 l 15zł cena brutto

Edytowano przez drobny
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
14 minut temu, Music napisał:

Mnie też tak mówił (tylko nie dodał, że to cena netto...), dlatego wziąłem i bym powiedział że wspominał o dwóch substancjach... Jaką masz betoniarkę, ilu litrową?

50l. Jak wstałem 50kg, to niby swobodnie się mieszalo, ale przywysypywaniu do worka było widać, że bylo sporo nie zaprawionego. Przy 25jest chyba ok, tylko dużo zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Ja pożyczałem kiedyś dużą betoniarkę, worek spokojnie wchodził. Gdy wlałem powoli odmierzoną dawkę to słabo mi zaprawiało, później robiłem tak że spryskiwaczem psikałem co jakiś czas i było lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Ja leję zaprawę w pistolet do malowania ustawiam by nie pylił za mocno i w betoniarkę 130l sypię po 25kg pszenżyta ładnie rownomiernie pokrywa. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

O pistolecie nie pomyślałem :D . Właśnie byłem ciekaw ile w taką 130l betoniarkę wejdzie, żeby ładnie zaprawić :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja z początku pryskalem, ale pryskacz mi się zepsuł. Teraz taka mała buteleczka z dzióbkiem robię. To tak jak pisałem - z półtorej minuty leje to po trosze, a potem jeszcze że dwie minuty się miesza.

IMG_20200914_163425890_HDR_copy_768x1024.jpg

A już kombinowałem więcej zaprawy, mniej wody, mniej zboża, więcej zboża, krócej kręcić, dłużej kręcić, wolniej wlewać, szybciej wlewac itd itd i cały czas te zboze takie bladoróżowe jest po zaprawieniu

W ogóle jaki powinien być polidap. Bo wysypuje worki i jest różny. 

W spodzie widać taki jak jest większość - ciemny i trochę jasnych granul, a parę worków wysyłałem to praktycznie wszystkie granule biale

IMG_20200914_170420386_HDR_copy_1024x768.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak nic się nie spierniczy, to pojutrze

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25630

@daron64 jak masz ogólnie bladą  zaprawę to koloru nie zrobisz.

kinto i systivą mają bardzo intensywną barwę i bardzo dobrą przyczepność. Z kolei kiedyś orius rozpuszczałem w wodzie to z tego już koloru nie było.

Ogólnie masz małą betoniarkę i o sprawnej pracy możesz zapomnieć.

Optymalna jest 200l na 50kg ziarna.

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003
4 godziny temu, GRZES1545 napisał:

To masz tylko jeden składnik tebukonazol to taka biedna zaprawa, w tej cenie masz 3 substancje w konto duo lub real plus ktory jest z nawozem.

Gizmo kosztuje 64zł na tonę, kinto kosztuje ponad 100zł, nie wprowadzaj w błąd

https://www.sklepfarmera.pl/kinto-duo-080-fs-basf/

https://www.sklepfarmera.pl/gizmo-060-fs-0-5-l-nufarm/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj