Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
witejus    8522
10 godzin temu, ravoj napisał:

ażdy z nich nigdy mnie nie okłamał, jak pytałem czy cena będzie wyższa to odpowiadali, że może być wyższa ale może spaść i zawsze była albo wyższa albo spadała. Ufam im. 

🤣piszesz zawodowo peany na cześć?🥴

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
7 godzin temu, Mechanikrafal napisał:

Nikt w takie bajki nie wierzy, tylko chciałem pokazać jak co niektórzy z rolników próbują zrobić głupków, aby tylko za pół darmo kupić od nich towar.

Oj jakiś ty wrazliwy😂 Ty nigdy nie próbowałeś zrobić głupka z handlarza?  On chce tanio kupić ty drogo sprzedać i każdy ściemnia. Na jego miejscu też bym chłopów krótko trzymał bo gotowi na głowę wejść 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman napisał:

7 godzin temu, Mechanikrafal napisał: Oj jakiś ty wrazliwy😂 Ty nigdy nie próbowałeś zrobić głupka z handlarza?  On chce tanio kupić ty drogo sprzedać i każdy ściemnia. Na jego miejscu też bym chłopów krótko trzymał bo gotowi na głowę wejść

A ty co tak obstajesz z nimi, jesteś jednym z nich? Jak rolnik może zrobić z handlarza głupka podaj przykład. I twoje podejście też bym chłopów krótko trzymał, które świadczy wiele o tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
6 minut temu, Mechanikrafal napisał:

I twoje podejście też bym chłopów krótko trzymał, które świadczy wiele o tobie.

Poczytaj jego,,twórczość" w temacie o polityce to się dowiesz jaki zamordysta z niego.Myślę że w domu jest trzymany bardzo krótko i na forum odreagowuje stresy.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293

No przez tych "chłopków" to mnie Ulamn rozbawił. Czyli on z innej klasy, wyższej. To z jakiej ja jestem cholera według jego segregacji? śmieszą mnie tacy ludzie lepszego sortu, bawią wręcz.

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Od rzadzącej swołoczy uchowaj mnie Boże. A jak byście nazwali tych co po 2 ha fasoli mają a najmądrzejsi w całej wsi? 

Robić głupka z handlarza? Ty mu mówisz że mało towaru zebrałeś i tanio nie oddasz  a on że ma pełne magazyny. Jeden i drugi ściemnia.

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Tak samo jak zbychu dostalem informacje ze od poniedzialku cena fasoli ma spaść, podejrzewam celową zagrywku kupujacych aby wywolac panike aby rolnik sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293
Ulman napisał:

Od rzadzącej swołoczy uchowaj mnie Boże. A jak byście nazwali tych co po 2 ha fasoli mają a najmądrzejsi w całej wsi? 

o to o mnie!!! mało sieje, zawsze dopilnuje i zbieram sowicie, a kiedy spierdole to wiem, że moja wina i nie ukrywam tego. Uważam, że trzeba mieć jaja żeby przyznać się do błędu a czasem spojrzeć śmierci w oczy. Mam potężne cohones i lubię wrogowi patrzeć w oczy. Czasami komuś podpowiem, czasami sam zapytam, mądrze tylko jak mam rację albo jak widzę co niektóre plantacje i słyszę "nie było czasu a ja z motyką po polu nie będę chodził". Niektórzy mają Szlacheckie pochodzenie i nie powinni brać się za rolnictwo, jednak akceptuję i toleruje. szanuje i staram się być kulturalny.


Rafcioo96 napisał:

Tak samo jak zbychu dostalem informacje ze od poniedzialku cena fasoli ma spaść, podejrzewam celową zagrywku kupujacych aby wywolac panike aby rolnik sprzedał.

o to może kupię dwie tony po 5.5zl bo mam jakieś oszczędności a dolar tak szybko nie rośnie. Jak cena będzie spadać do 5.5 brutto to kto chętny niech pisze na priv

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
14 godzin temu, ravoj napisał:

Ja podobnież jak @dysydent znam kilku okolicznych skupujących i zarówno pani Szymańska, P. Hojda jak Kamil Prus to ludzie godni polecenia i nie uważam, żeby byli złodziejami, naciągaczami i cwaniakami. Każdy z nich nigdy mnie nie okłamał, jak pytałem czy cena będzie wyższa to odpowiadali, że może być wyższa ale może spaść i zawsze była albo wyższa albo spadała. Ufam im. 

Z każdym z wyżej wymienionych można zrobić świetny interes, oczywiście nikt nie daje ponad ceny panujące, bo byłoby to głupotą a oni nie są altruistami. Kiedyś zostałem z mokrą fasolą na przyczepie, to byłby koszmar gdybym tego nie sprzedał, ale Pan Hojda profesjonalnie mi pomógł i mam nadzieję, że na mojej fasoli wtedy odkupionej sowicie zarobił, bo ja tak. 

Pani Szymańska obecnie  w depozycie ma moją fasolę i spokojnie mogę wypisać fakturę kiedy chcę, więc co jak co ale na handlarzy złego nie powiem, nawet żeby byli członkami mafii. 

Dobrrre... bardzo dobre 😅

Trochę wiem o jednym z tych co wymieniłeś, to mogę tylko powiedzieć że bardzo naiwny jesteś...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Dnia 17.11.2021 o 17:47, Zbyszek3939 napisał:

 Tak cię załatwią ze od ciebie nikt nie weżmie, znajomy  zasadził w tym roku  1,2 h  ziemniaków  nawet mu się urodziły kupił busa i zaczął wozić na giełdę  a że początkujący to stoi na samym końcu bo tam fala i hierarchia  a że na końcu  to żeby sprzedać  to sprzedaje po 80 groszy  a nie po 1 zł jak  ci z przodu to nie ma dnia  żeby kilku handlarzy nie podchodziło do   niego ze złością i pytało się dla czego nie sprzedaje po 1 zł tak jak oni     tak że zacząć biznes  nie tak łatwo jak tu niektórzy piszą że możesz nie siać a zacząć handlować:ph34r:

pewnie zachodzisz w głowę do czego ode mnie ten pucharek za cytowanego posta?
Otóż - dzięki za info o cenach i samym fakcie jednak jakiegoś ruchu na giełdzie w temacie kartofli.

zaś ów znajomy zapewne nie ma zbytu bo jeszcze sobie renomy na akurat tegoroczny plon nie wypracował. Zakładając oczywiście że te ziemniaki ma smaczne i dobrze wysortowane.
W tym roku ja też i w kartoflanym temacie a że jeszcze i nieco rzepy mam do zbioru to jeszcze na całego nie wyjechaliśmy z handlem hurtowym bo siedzę sam na jakichś antypodach i usiłuję te rzepy ile się da przed mrozami zebrać. Jest tego że dużo pójdzie do przyorania no ale ile się da.... teraz deszcz mnie zgonił a że sam jak dzik w mateczniku tu siedzę (nawet ryło coraz podobniejsze bo byłem zapomniałem z domu golarki :D ) a tym bardziej nie mam pojęcia co we kartoflanym i innych "światach" się dzieje.
"Szczujniowizor" wprawdzie mam ale tak mnie to obrzydło w koło to samo że dzięki Bogu i PLUSH-owi (podsieć PLUSa) oraz moim30zł za kartę :P  mam neta i z tego miejsca wszystkim tu piszącym dziękuję że mam wieści nie tylko o fasoli ....

ceny ziemniaków w zasadzie dyktuje na nasz region sandomierska giełda a tam nawet nie 80 groszy a bliżej 60 w październiku były (teraz ja nieczasowy....) i aby np na Kalinowicach co nieco trzeba stałych odb... ale dość tych kartofli choć w pd wsch Polsce wydają się być najdroższe na giełdach to fasola na odwrót i może to być jakaś podpowiedź jeśli kto lubi po giełdach się szlajać ;) tylko obrót jest funkcją czasu rzędu - kwartał/półrocze bo jednak rzeczywiście każdy biznes to jednak znajomości a te są tylko i wyłącznie funkcją czasu plus względna niezawodność.
uzależnienie klienta musi trwać a najtrudniej wcisnąć "pierwszą dawkę" i niekoniecznie to kwestia ceny;)

Edytowano przez dysydent
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Dzięki  że  napisałeś   bo już mózg mi prawie wysechł  z myślenia  za co 😂 . A odnośnie ziemniaków to zrobię mu reklamę bo  ma odmianę  Berlina  naprawdę  smaczne  [ żółte] ci co zaczęli od niego brać   na giełdzie  to wracają jak bumerang

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134

bo uwierzę :D  znaczy w ciekawość
bo w ten bumerang to jak najbardziej. Berlina? nie znam. a poszukam w necie co to. ależ nazwy kartoflom wymyślają.

dobra dobra
masz literówkę - Bernina a nie ....się Mu zachciało obierać ze skóry i oczka wydłubywać aby na koniec gołego i ślepego "Berlina" we wrzątku na miękko....  :D

oj, ale ta bernina to typ konsumpcyjny A
zdecydowanie nie na tutejszy (zamojski/lubelski) rynek a dlaczego to tu za bardzo już nie na temat
dość że tutaj żółte -tak, ale B do BC

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 godziny temu, skywalker89 napisał:

Dobrrre... bardzo dobre 😅

Trochę wiem o jednym z tych co wymieniłeś, to mogę tylko powiedzieć że bardzo naiwny jesteś...

No to napisz co wiesz żeby sie ktoś na nim nie przejechał. No chyba że główny zarzut to fakt że się dorobił


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
1 godzinę temu, dysydent napisał:

bo uwierzę :D  znaczy w ciekawość
bo w ten bumerang to jak najbardziej. Berlina? nie znam. a poszukam w necie co to. ależ nazwy kartoflom wymyślają.

dobra dobra
masz literówkę - Bernina a nie ....się Mu zachciało obierać ze skóry i oczka wydłubywać aby na koniec gołego i ślepego "Berlina" we wrzątku na miękko....  :D

oj, ale ta bernina to typ konsumpcyjny A
zdecydowanie nie na tutejszy (zamojski/lubelski) rynek a dlaczego to tu za bardzo już nie na temat
dość że tutaj żółte -tak, ale B do BC

 Przywiezione z Niemiec  kilka lat temu  na rynku krajowym praktycznie nie występuje stąd  nie znajdziesz tej nazwy   u nas sadzi  ją kilka osób no nie liczę sąsiedzkich  ogródków  którzy po spróbowaniu  sami sobie posadzili. Czy na temat czy nie na temat  to tu ostatnio  oprócz tego ze jedzie jeden po drugim  to nic ciekawego nikt nie pisze:ph34r:

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, Ulman napisał:

No to napisz co wiesz żeby sie ktoś na nim nie przejechał. No chyba że główny zarzut to fakt że się dorobił

Po co, jak i tak go wybronisz 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Cena fasoli powinna iść do góry bo jak nie to kuku na ziarno i do widzenia i nie wiem co będą przebierać sortowniki , moje wymagania to 7 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
9 minut temu, skywalker89 napisał:

Po co, jak i tak go wybronisz 😂

Tu nie chodzi o mnie tylko o kolegów z forum żeby ich nie naciął. Napisz który to i jakim sposobem ludzi kantuje. No chyba ze to z zawiści wymysliłeś to wtedy nic nie pisz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
24 minuty temu, Ulman napisał:

Tu nie chodzi o mnie tylko o kolegów z forum żeby ich nie naciął. Napisz który to i jakim sposobem ludzi kantuje. No chyba ze to z zawiści wymysliłeś to wtedy nic nie pisz.

A to wystarczy cofnąć się rok lub dwa na tym forum to można trochę poczytać o poczynaniach niektórych handlarzy, sama opisywałam bodajże dwa lub trzy lata temu naszą przygodę z lokalnym  skupującym  tak bardzo wcześnie wychwalanym przez jednego z forumowiczów, dodam, że handlowaliśmy sporo lat i nie małymi ilościami. No, ale jest już tylu skupujących, że jak nie ten to inny, który poważniej podchodzi do współpracy. Wychodzę z założenia, że w stosunku do skupujących czy to fasolę,  pszenicę czy bydło obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.  Lata praktyki 🙂

Edytowano przez beata12596
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Taaa, jasne. Ciekawe czemu wszyscy którzy się rozwijają nie siedzą w pudle.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj