Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Łukaszek    1169

z tego  co piszecie to ten Warszawiak to chyba niezły kozak przebija wszystkich w okolicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588
15 minut temu, Łukaszek napisał:

z tego  co piszecie to ten Warszawiak to chyba niezły kozak przebija wszystkich w okolicy 

Bo Warszawiak Warszawa ma iny styl życia bogatszy nie to co u nas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

on po prostu kupuje rynek.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
18 minut temu, Łukaszek napisał:

z tego  co piszecie to ten Warszawiak to chyba niezły kozak przebija wszystkich w okolicy 

Taki kozak ze gosc pakuje w paczke I dla tego bierze raz na jakis czas po pare ton. Niech podpisze kontrakt na 500 ton to zobaczymy czy taki kozak 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169
1 minutę temu, Ulman napisał:

on po prostu kupuje rynek.

tzn ?

 

1 minutę temu, slawcio123 napisał:

Taki kozak ze gosc pakuje w paczke I dla tego bierze raz na jakis czas po pare ton. Niech podpisze kontrakt na 500 ton to zobaczymy czy taki kozak 😀

skoro kupuje tyle ile jest w stanie zapaczkować  jak piszesz to po co miałby kupować na raz 500 ton ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman napisał:

Kolegi nie przekonasz tak jak i reszty proletariatu. Przesiąknieci komunistyczną mentalnością uważają za podejrzanego każdego kto do czegoś doszedł i od razu przypinają etykietę szubrawca to po pierwsze. Po wtóre zawsze widzą że ma ale że na to za***prza to tego już nie widzą.  Typowa, tradycyjna,  czysta, bezinteresowna polska zawiść.

Brak mi słów, murem za skupami, ale w tym co piszą ludzie na forum też jest sporo prawdy. A tak poza tym bardzo dużo sytuacji w których rolnicy zostali poszkodowani czy wykorzystani miało miejsce po upadku komunizmu, I takie sytuacje mają dalej miejsce. Może stąd u nas rolników nieuwność do tych ludzi. A nie odrazu komunistyczna mentalność i proletariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
15 minut temu, Łukaszek napisał:

tzn ?

 

skoro kupuje tyle ile jest w stanie zapaczkować  jak piszesz to po co miałby kupować na raz 500 ton ?

Czyli gość jest w stanie wessac cały towar z rynku? Jak zadzwonię i powiem ze mam 100 ton to rozumiem wysyła tiry i zabiera? I nie chodzi mi o odbieranie na raty po 10 ton tylko dzisiaj sprzedaje. Chapeau Bas w takim razie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
15 minut temu, Mechanikrafal napisał:

Brak mi słów, murem za skupami, ale w tym co piszą ludzie na forum też jest sporo prawdy. A tak poza tym bardzo dużo sytuacji w których rolnicy zostali poszkodowani czy wykorzystani miało miejsce po upadku komunizmu, I takie sytuacje mają dalej miejsce. Może stąd u nas rolników nieuwność do tych ludzi. A nie odrazu komunistyczna mentalność i proletariat.

Bycie ostrożnym i nieufnym to jedno,  a zawiść że ktoś zarabia pieniądze i przez to uważanie go za szubrawca to podejście z którego Lenin byłby dumny


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

nie wiem ja zacytowałem kolegę wyżej  co wspomniał że paczkuje  fasole i faktycznie coś tam na necie się pojawia z jego produktami, a w sumie możesz zadzwonić i go zapytać ciekawe co odpowie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Ja podobnież jak @dysydent znam kilku okolicznych skupujących i zarówno pani Szymańska, P. Hojda jak Kamil Prus to ludzie godni polecenia i nie uważam, żeby byli złodziejami, naciągaczami i cwaniakami. Każdy z nich nigdy mnie nie okłamał, jak pytałem czy cena będzie wyższa to odpowiadali, że może być wyższa ale może spaść i zawsze była albo wyższa albo spadała. Ufam im. 

Z każdym z wyżej wymienionych można zrobić świetny interes, oczywiście nikt nie daje ponad ceny panujące, bo byłoby to głupotą a oni nie są altruistami. Kiedyś zostałem z mokrą fasolą na przyczepie, to byłby koszmar gdybym tego nie sprzedał, ale Pan Hojda profesjonalnie mi pomógł i mam nadzieję, że na mojej fasoli wtedy odkupionej sowicie zarobił, bo ja tak. 

Pani Szymańska obecnie  w depozycie ma moją fasolę i spokojnie mogę wypisać fakturę kiedy chcę, więc co jak co ale na handlarzy złego nie powiem, nawet żeby byli członkami mafii. 

  • Like 1
  • Haha 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3139
28 minut temu, Mechanikrafal napisał:

murem za skupami, ale w tym co piszą ludzie na forum też jest sporo prawdy.

zgadza się i wręcz wskazane ową prawdę publikować ale w "bardziej cywilizowanej" ponad epitety formie bo bywa  że forma zabije treść.
Nerwy też można zrozumieć a kwestie cen w czas pikującej inflacji to dla wszystkich nerwówka bo czort wie co będzie zanim kolejne żniwa.
Podły czas nastaje znowu i naprawdę ja też zalecam zwiększyć poziom nieufności do wszystkiego i wszystkich ale niekoniecznie po przez oskarżanie się o złą wolę w którąkolwiek stronę.
Teraz wszyscy jesteśmy głupcami bo jeszcze może nas czekać kryzys podażowy w fasoli też - zważywszy plony zwłaszcza jaśków.
Ja przynajmniej sprzedam dwu a nawet trzyletnie bo takie mam a jak patrzę na jakość tegorocznych to te moje to prima sort :P
Tylko na te moje klient to bardziej przetwórnie i tu na forum mam odniesienie jakie ceny mogę wystawić aby sprzedać i zbytnio nie sfrajerować.

Wiem że lokalnych handlarzy nie mam o co pytać bo nawet gdybym któremu co i wcisnął to bardziej bym krzywdę zrobił niż przysługę. Co najwyżej jaka usługa sortowania itp ale ten towar co mam to w większości dla specyficznego odbiorcy......

co tam @ravoj ? bo widzę że mnie wspominasz

5 minut temu, ravoj napisał:

więc co jak co ale na handlarzy złego nie powiem, nawet żeby byli członkami mafii. 

a no róbmy tak abyśmy jak najwięcej z nas czy to producenci czy handel byli "jedna mafia" fasolowa a Ty nawet możesz ewidencję.... ;)
Tutaj mafia to my.
a że się czasem... jak to w mafii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Warszawiak przyjeżdża płaci więcej niż wszyscy kupuje i odjeżdża  i nie kombinuje jak  nasi  miejscowi kupujący podnieśli cenę z 5 na 6  raptem można było  a że  chłop dalej niechętnie sprzedaje  to teraz chcą cenę podobno obniżyć po niedzieli bo i takie chodzą słuchy ale ten numer chyba nie wypali.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

 

1 godzinę temu, slawcio123 napisał:

Taki kozak ze gosc pakuje w paczke I dla tego bierze raz na jakis czas po pare ton. Niech podpisze kontrakt na 500 ton to zobaczymy czy taki kozak 😀

A jakie to ma znaczenie dla sprzedającego czy ma zakontraktowane 500 ton? Ma lepszą cenę to sprzedaje jemu, i nie wnikam jakie ma zobowiązania.

Jest wypłacalny i tylko to interesuje.

 

34 minuty temu, ravoj napisał:

Ja podobnież jak @dysydent znam kilku okolicznych skupujących i zarówno pani Szymańska, P. Hojda jak Kamil Prus to ludzie godni polecenia

Z tego co wiem , to ludzie opisywali na forum różne sytuacje, bynajmniej jednego z wymienionych tutaj handlarzy względem rolnika. Na niekorzyść oczywiście sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomniała mi się sytuacja zprzed kilku lat, cena fasoli w tędy wynosiła ok. 2.40 zł/kg, podjechałem do Łaszczowa aby zapytać o cenę. Pytając o cenę skupujących z Janowa Lubelskiego, odpowiedzieli 2,20 zł , ja do nich mówię słyszałem że płacą 2.40 a oni na to że nie ma zapotrzebowania i już mają pelne magazyny. Mówię do nich to po co tu Panowie jadą, tyle drogi, skoro fasoli nie potrzebujecie. Takie wciskanie kitu. Nie potrzebujemy fasoli ale za pół darmo kupimy chociaż nie potrzebujemy i mamy pełne magazyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Pewnie tak samo byś zrobił na ich miejscu.

Od kiedy warszawiak skupuje fasole?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman napisał:

Pewnie tak samo byś zrobił na ich miejscu.

Od kiedy warszawiak skupuje fasole?

Czyli mając pełne magazyny i brak możliwości sprzedania towaru o jakieś przydatności do spożycia, bym kupował dalej. Dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Ty jestes taki naiwny ze zawsze wierzysz w to co ci mówią? Głupio się zapytałeś to ci głupio odpowiedzieli.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman napisał:

Ty jestes taki naiwny ze zawsze wierzysz w to co ci mówią? Głupio się zapytałeś to ci głupio odpowiedzieli.

Nikt w takie bajki nie wierzy, tylko chciałem pokazać jak co niektórzy z rolników próbują zrobić głupków, aby tylko za pół darmo kupić od nich towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
8 godzin temu, Ulman napisał:

Pewnie tak samo byś zrobił na ich miejscu.

Od kiedy warszawiak skupuje fasole?

Warszawiak  to firma Polgreen po fasolę przyjeżdża już przeszło 25lat więc on już skupował jak większość obecnie  skupujących w pampersach jeszcze biegała .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

No to teraz będzie zasadzka na Warszawiaka. Matek go wystawił. 🤣🤣🤣


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Tylko żeby opon mu nie przebili w jego wozie drabiniastym. Pamiętam jak na forum się śmiali że takim przyjeżdża jak z jego strony internetowej. Oj boli dupcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj