Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
szot    109
1 godzinę temu, slawcio123 napisał:

a jak będzie 8 to każdy będzie czekał na 9. Taka to logika 

Wszyscy nie sprzedadzą ale jakaś część na pewno!:D Widzisz co się dzieje z walutami a Glapcio co wywiad to inna śpiewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
4 godziny temu, slawcio123 napisał:

a jak będzie 8 to każdy będzie czekał na 9. Taka to logika 

 Nie można was już ogarnąć  tyle was się  narobiło na FB najlepiej   piszcie  skąd jesteście i jakie aktualne ceny dajecie   ja po 8 sprzedam   deklaruję się  publicznie   nie będę czekał  na 9 kupił  bym sobie baxy   9_9 ale jest jeden warunek  musi to być jeszcze w tym miesiącu  bo po nowym roku to 8 może  być faktycznie za mało  przy tej drożyznie  i galopującej  inflacji.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Jak po 8 to ja też wszystko sprzedaje nawet na nasienie nie zostawiam tylko na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuniek1622    0
4 godziny temu, skywalker89 napisał:

Po co gó wnoburze robić, zmówcie sie na taką cenę bo ona prędzej czy później i tak będzie a nie dorabiacie się milionów i śmiejcie z rolników, pieniądze szczęścia nie dają...

Czy tobie ktoś broni miliony robić? Rusz głową i nie kozacz w internetach tylko w Realu.  A nie jak ta krowa co dużo ryczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Ja na baxy pogoniłem 20 ton pszenicy po 1300 ,także fasola czeka teraz do 15 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
1 godzinę temu, niuniek1622 napisał:

Czy tobie ktoś broni miliony robić? Rusz głową i nie kozacz w internetach tylko w Realu.  A nie jak ta krowa co dużo ryczy...

Trzeba nie mieć sumienia i ludziom prosto w oczy kłamać, nie każdy się do tego szachrajstwa nadaje.. aczkolwiek nie twierdzę że nie ma wyjątków ale to może 1%.. 

Ale nawet Ci co mają te myliony to w obliczu jakiejs bidy i tak nie mają twarzy i szukają pieniędzy po ludziach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

 Nie można was już ogarnąć  tyle was się  narobiło na FB najlepiej   piszcie  skąd jesteście i jakie aktualne ceny dajecie   ja po 8 sprzedam   deklaruję się  publicznie   nie będę czekał  na 9 kupił  bym sobie baxy   9_9 ale jest jeden warunek  musi to być jeszcze w tym miesiącu  bo po nowym roku to 8 może  być faktycznie za mało  przy tej drożyznie  i galopującej  inflacji.

Dłużej czekać trzeba. Co ma inflacja do cen panujących na świecie? To że w Polsce bida i nawozy drogie to nie powód że u nas fasola będzie po 10 zł ludzie 😀😀 jest coś takiego jak rynek światowy i to on dyktuje ceny. Jak sprzedasz fasole za 10 zł to się nie dziw że później w sklepie będzie po 15 za puszkę. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Widziałem ostanio w Krynicy, w sklepie drobną moczona białą fasolę w cenie 10 zł za 250g, to wychodzi ze 40 zł/kg 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
22 minuty temu, slawcio123 napisał:

Dłużej czekać trzeba. Co ma inflacja do cen panujących na świecie? To że w Polsce bida i nawozy drogie to nie powód że u nas fasola będzie po 10 zł ludzie 😀😀 jest coś takiego jak rynek światowy i to on dyktuje ceny. Jak sprzedasz fasole za 10 zł to się nie dziw że później w sklepie będzie po 15 za puszkę. 

 

 

Skoro inne surowce , towary i usługi podrożały nawet po kilka set procent to dlaczego rolnika nie? Uzasadnij to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
44 minuty temu, skywalker89 napisał:

Przecież to jakiś handlarz, (dzisiaj konto zarejestrowane) próbuje zaklinać rzeczywistość, ma racje co do rynku światowego, ale jak np w Niemczech fasola w sklepie bedzie ta puszka o której mówi 10euro, bo inflacja nie jest rzeczą wymyśloną w Polsce, to na nasze będzie to z 50zl bo złotówka leci na ryj i co u nas dalej za fasole będzie płacić 6,5zl ? Ja rozumiem z jeszcze jednego pośrednika i marzę sklepu, ale nie wierzę, że nie zostanie Ci na czysto drugie tyle co rolnikowi dałeś, bo ale o czym tu mówić jak wyzysk skur wesyński z waszej strony byl i będzie czy to przy marchewce pietrszuce czy wieprzowinie to co sie dziwić że to samo z fasolą robicie, ale skończycie cwaniakowac jak nie będziecie mieli co  kupić bo chłopy nasiejo zboża a fasola to niestety albo stety mikrouprawa, bo jakby było na większą skalę uprawiane to byście tym tak nie handlowali bo nie byłoby dobrych przebitek.. samo to świadczy o tym że co raz to stare złodziejaszki co w tej branży nie siedziały zaczynają biznesy fasolowe...

Coo myślisz że skup jeżeli kupi od Ciebie po 6 zł to sprzedaje ja po 12 zł? Haha dobre sobie co za fantazja

Wyzysk powiadasz ? Proszę zacznij handel i pogadamy za rok albo dwa.

Tak dla jasności nie jestem handlarzem tylko wiem czym to pachnie bo akurat z jednym dużym działałem kiedyś dawno temu w przeszłości więc coś tam wiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

@slawcio123, nie ma się co przejmować Ot , chłopskie paranoje.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

W tamtym roku na forum praktycznie   nikt z handlarzy się nie wypowiadał a przepraszam był  Janek :ph34r:  [który nie trzymał ciśnienia]   a w tym tygodniu jest ich wysyp jak grzybów po deszczu , chyba że to jeden i ten sam  co ma ze 100 ników😂  ale nie dziwię się  nie mają  bardzo czym handlować  bo chłop zaczął doceniać swoją  pracę , to mają czas  prowadzić konwersacje . 

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

I myślisz że jak paru chłopa nie sprzeda fasoli to zrobią handlarzom na złość? Za rok albo dwa sam będziesz do nich dzwonił i się prosił żeby wzięli.  

Dla mnie sprawa jest prosta . Jak ci się nie opłaca to nie uprawiaj i nie będziesz miał powodów do marudzenia. Jak handlowanie jest takim miodem to zakładaj firme i zarabiaj te miliony. To nie jest zabronione.

Edytowano przez Ulman
  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Widać na co stać chłopa za swoja pracę  i handlarza za swoją i nie tłumacz  mi  że jak mi się nie opłaca to żebym jej nie uprawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
7 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Widać na co stać chłopa za swoja pracę  i handlarza za swoją i nie tłumacz  mi  że jak mi się nie opłaca to żebym jej nie uprawiał.

Chłopie co to za porównanie🤣🤣🤣🤣? W jakiej skali ty działasz a w jakiej handlarz? To przepraszam handlarz ma nie zarabiać i ma nie rozwijać firmy? Taka to logika Twoja?

Edytowano przez slawcio123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
5 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Widać na co stać chłopa za swoja pracę  i handlarza za swoją i nie tłumacz  mi  że jak mi się nie opłaca to żebym jej nie uprawiał.

Ja ci tłumaczyć nie zamierzam bo jeśli mysli sie logicznie to nie nalezy robić rzeczy które się nie opłacają bo to głupota w najczystszej formie. Jak handlarze maja tak dobrze to czemu nie zajmiesz się takim biznesem tylko biadolisz? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

 Za   stary  już    jestem  ,Mnie wystarczy  to co  mam   aż tak pazerny nie jestem a  im  i tak będzie mało .  Dobranoc9_9

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

Po co się gryziecie nawzajem? Od dawna wiadomo, że i jednej i drugiej stronie zawsze jest mało.. trzeba cieszyć się z tej ceny co jest bo i tak uprawialiśmy w tym roku po w miare starych cenach nawozów i ŚOR. Usługi to już inna bajka :/   Ja w tym roku z 6.5 ha drobnej  zebrałem zaledwie 5 ton i to dwa razy była na przebieraczce, przed suszarnią i po suszarni to interes po chuju. Poszła pszenica na tym areale i zakończyłem zabawę  z uprawą fasoli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Znam takich  co pierwszy raz posadzili czerwoną fasolę i rękami 3 hektary wyrwali, postawili w kopki, a jak zaczeli wrzucać do kombajnu to się okazało, że prawie wszystko zapleśniało. To dopiero jest interes życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może uprawialiśmy po starych cenach nawozu, lecz na przyszły rok przyjdzie nam kupować po nowych cenach i za to co weźmiemy za fasolę teraz. Cena ok. 6 zł/kg wcale nie jest wysoką, wystarczy tylko popatrzeć na dzisiejsze ceny nawozów, środków ochrony roślin, paliwa, części do maszyn rolniczych, usług rolbiczych nie wspominając o podwyżkach podatku rolnego czy ubezpieczenia KRUS. W dodatku ten rok był trudny pod względem zbiorów i plon też był słaby. Więc jak kolega pisał powyżej trzeba szanować swoją pracę, w końcu Rolnik też chcę godnie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37

@slawcio123  nie mąć, osobiście byłem świadkiem, jak jeden z handlarzy dostał kase za fasole w euro..  więc przebitkę mają porządną.. wyzysk chłopa.  No, ale jak to mówią nikt nikomu nie broni zostać handlarzem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Co tu się im dziwić że zaczynają się udzielać jak narobiło się tych handlarzy wiejskich, co myślą że Pana boga za nogi złapali jak tylko obrócą dla kogoś towarem dostając za to psią marże, bo rynkiem rządzą 2-3 firmy, które trzepią porządną kasę i na tych swoich przydupasach.. 

A wali mnie to, ja fasoli siać nie muszę i jak do maja nic się nie zmieni to będzie soja 🙂

Nikt nie karze siać fasoli. Jest jeszcze tyle pięknych upraw. Daleko się nie zajedzie nastawiając się tylko na piękne zyski i bogate zbiory, różnie to bywa. Trzeba też pamiętać na co pozwoli rynek. Jeżeli ktoś handlarzowi zapłaci 10 zł to i on zapłaci rolnikowi odpowiednio więcej prosta sprawa. Przecież wiadomo że są handlarze którzy są też rolnikami i sami uprawiają fasole. Jakoś helikoptera i Bentleya nie widzę na placu... Teraz każdy narzeka na fasole bo słaby plon, niby "słaba cena" za to inne uprawy miód. Przyjdzie taki czas ze o tamte pozostałe uprawy nie będę opłacalne. Nikomu nie dogodzi. Raz za pietruszkę można było kupić dom po jednym roku a w następnym roku nikt na nią nie spojrzał... Według mnie ważna jest stabilizacja cenowa stabilnie stabilnie i jeszcze raz stabilnie 

Teraz mamy 6zl, trzy tygodnie temu 5, co będzie za miesiąc ? Może 8 może 9? Może 5? Kto to wie. Tylko ludzie się wkur****ą bo jeden sprzeda za 5.5 a następnego dnia budzi się i mógł sprzedać po 6... 

 

 

 

6 minut temu, melepeta napisał:

@slawcio123  nie mąć, osobiście byłem świadkiem, jak jeden z handlarzy dostał kase za fasole w euro..  więc przebitkę mają porządną.. wyzysk chłopa.  No, ale jak to mówią nikt nikomu nie broni zostać handlarzem..

A w czym miał dostać ? W srebrnikach? Ile euro dostał? Odpowiednio więcej to napewno. Od tego odejmij transport, koszt przerobu, opakowania, palety, zus leasingi, prąd  i cała resztę. Skoro jako rolnik każdy narzeka że koszty takie duże to handlarz ich nie ma ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj