Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
miłosz89    21
11 minut temu, Łukaszek napisał:

to Ty cymable nie widzisz zę to każdy Cb w hu,,, robi nie Ty ludzi 

Twoja arogancja dowodzi ze jesteś handlarzem wiem że obecna cena was denerwuje ale to nie zwalnia z kultury. Ceny jeszcze wzrosną tak że wyluzuj bo Ci żyłka pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
38 minut temu, Łukaszek napisał:

boli was arogancja handlarzy  ale to  że Zbyszek3939 robi z was debila to spoko ?

Jakiego debila śledzę na bieżąco ceny  to i piszę po ile  tu po ile tam  był na forum już jeden w tamtym roku handlarz z ciętym językiem i usuną  swój nik   sądząc po wpisach  to nie wiem czy to  nie ty z innym już 3 nikiem  bo 2 już też nie aktywny tylko tak się składa  że wiem kto to był  jak się okaże że to ty  to za te wyzwiska  to ci  i ochrona danych nie pomoże tak cię obsmaruję .  Nie trzymacie ciśnienia  między sobą  prowadzicie  wojnę  no i wójek wychodzi na swoje i wam szyki psuje. 

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Do kogo Ty mówisz,  to są ludzie bez żadnego moralnego sumienia, aby oni się nachapali a chłopy durne mają robić,  tylko że trochę myślenie u gospodarzy się zmienia a u nich niekoniecznie, jakby bardziej szanowali rolników... no ale. Jak tak dalej będzie to to co ma fasole posieje soje i niech se ściągają cwele z kirgistanów czy skąd tam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293
2 godziny temu, Łukaszek napisał:

boli was arogancja handlarzy  ale to  że Zbyszek3939 robi z was debila to spoko ?

mnie Zbyszek ch... nie robi o Ci chodzi do cholery? ćpałeś coś czy na głodzie jesteś? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Jaką zaprawa będziecie zaprawiać fasolę na nowe zasiewy ? .

Stosował ktoś już w fasoli .

 

Zaprawa Lumiposa 625 FS  .

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Na razie nie planuje w tym sezonie zasiewów fasoli rok odpoczywam od niej chyba że coś się zmieni.

Do końca kwietnia można siać bez zaprawiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Tak każdy może pogadać ja tam już nie się nie sadzę i tak dalej a zasadzą , zasieją więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Ha ha ha  tylko ciekawe jaka będzie pogoda na wiosnę i dalej ile opadów ? .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Andpol napisał:

Jak 8 zł. złapie to pszenice orze W poprzednim sezonie 5 złapała i u mnie jeden gosc orał pszenice na konto fasoli, przy cenie 8Pln, to pewnie rzepaki pojda pod pług 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Liczę się z możliwością wymarznięcia rzepaku wtedy mus fasole siał będę.

Jednego roku co 7 zł. złapała to wielu wtedy na wiosnę orało pszenicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141

Patrząc po wioskach ,to juz duzo rzepaków zlikwidowane,a jeszcze są takie do likwidacji,można powiedzieć,ale z tym czekają rolnicy,bo moze przezimuje,jak nie to orka wiosenna ,i coś trzeba będzie zasiać w to miejsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, galan99 napisał:

Na pewno nie fasolę bo pryskane rzepaki .

Głęboka orka,i po oprysku.a poza tym duza część rzepaków jest siana metodą ST,więc tam tylko poszły jakieś nalistne jednoliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
7 minut temu, galan99 napisał:

Na pewno nie fasolę bo pryskane rzepaki .

Dlatego ja rzepak pryskam tylko wiosną.

Jesienią tylko samosiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

To ja ten 1 % dlatego że 2 lata temu rzepak przemarzł i chciałem fasolo przesiać ale mi odradzili sypał w okolicach 2 t. i już 2 rok tylko wiosną oprysk w rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin914    2

Witam mam pytanie odnośnie polerowania fasoli domowymi sposobami. Fasola ubrudzona ziemia bo była mlucona na mokro teraz już jest sucha i pod palcami się czyści a jak to zrobić na większą skalę ktoś podpowie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj