Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
miłosz89    21
1 godzinę temu, Drobna2021 napisał:

Sugerując się notowaniem cen z Elizówki mogę jedynie stwierdzić, że tak naprawdę nie masz pojęcia jak naprawdę krztałtują się ceny na rynku. Internet to nie wszystko. 

Ceny w Polsce rosną powoli bo w marketach  na pułkach są z ubiegłorocznych zbiorów ale wzrosty są nieuniknione to kwestia czasu. A tak na marginesie po ile pchacie jaśka do Rumuni czy  Włoch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
1 godzinę temu, miłosz89 napisał:

Ceny w Polsce rosną powoli bo w marketach  na pułkach są z ubiegłorocznych zbiorów ale wzrosty są nieuniknione to kwestia czasu. A tak na marginesie po ile pchacie jaśka do Rumuni czy  Włoch

 

Znajomy mówił ze są plany przetwórni zamiany Jaśa Karlowego drobną fasolą bo jest tańsza 🙂

I szczerze powiem ze jest to bardzo ale to bardzo prawdopodobne.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

A kto ci prawdę powie po ile puszcza dalej , toż oni tylko 10 gr. zarabiają na kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
23 minuty temu, Andpol napisał:

Od kiedy?

Podobno wszystkie zakłady mają taką możliwość zamiany gdyż w specyfikacjach mają napisane fasola biała beż słowa "Jas Karłowy" więc  w sumie beż wprowadzania klienta w błąd są w stanie to zrobić

Włosi podobno już ciągną z Argentyny ogromne ilości bo do tej pory nie kupili w Polsce.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłosz89    21
33 minuty temu, slawcio123 napisał:

Podobno wszystkie zakłady mają taką możliwość zamiany gdyż w specyfikacjach mają napisane fasola biała beż słowa "Jas Karłowy" więc  w sumie beż wprowadzania klienta w błąd są w stanie to zrobić

Włosi podobno już ciągną z Argentyny ogromne ilości bo do tej pory nie kupili w Polsce.

Ja słyszałem że z Mozambiku a w Kryszynie jaka pogoda ? tak ogólnie pytam.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Z Argentyny i Brazylii  bardzo mocno wzrosła w ostatnim czasie cena frachtu i są duże opóźnienia w portach przez które trudno zaplanować dostawę towaru. Jest to zrobienia,tylko pytanie za jaką cenę?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Mam zamówione pewne elementy z Usa które dotarły do Rotterdamu i kisną tam już miesiąc w oczekiwaniu na oclenie.

Teraz chyba lepiej mieć fasolę niż pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Skupujący są przekonani że fasoli na rynku jest sporo i nie wychylają się z cena ale te czasy gdy mogli się zmówić już minęły. Za dużo jest podmiotów na rynku żeby udało im się dojść do porozumienia. Znaczy mogą się dogadać ale nie każdy będzie przestrzegał warunków które ustalili. Teraz żeby zarobić każdy musi grać pod siebie, bo ci co dalej będą wierzyć w swoje że tak powiem sojusze, to zostaną w tyle, za tymi którzy będą grali własnymi kartami. Na rolników już przestaje działać nagła zmiana ceny w dół czy też jakieś wiadomości o imporcie fasoli z chin czy z za oceanu. Ktoś tam na pewno spanikuje i sprzeda albo ten co musi ale większość będzie trzymać. Ile jest już też handlarzy którzy pod stołem daja więcej jak inni ale broń boże komuś powiedzieć za ile sprzedało się. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wie kto jak cena fasoli w tym tygodniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

 

Właśnie dzwonił kolega z informacją że 6,8 za jaśka  gość wiarygodny !!! Ale przy cenach innych towarów to raczej normalka że trend wzrostowy :D Spoko bez emocji ;)

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Dziś sprzedałem pszenicę to fasola jeszcze poleży i poczeka na lepszą cenę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Opłaci się samemu kalibrować fasolę? Z jednego pola wychodzi 50 szt/100g a z drugiego  ok 60 szt/100g. 

To jest jaś półtyczka  już po wysuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobo1994    0

Panowie mam dylemat. NIe wiem czy jest sens bawić sie w przebieranie tego jaska. Towar zebrany po deszczach.

Tak wygląda po przebraniu 

261398583_789731325756514_1328527091326547687_n.jpg

262058335_185757647101413_7385285654181332248_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

na siew się nada. coś do sprzedania też wybierzesz


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lobo1994    0
3 minuty temu, ravoj napisał:

na siew się nada. coś do sprzedania też wybierzesz

to już jest po przebraniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
2 godziny temu, ravoj napisał:

na siew się nada. coś do sprzedania też wybierzesz

Ja bym tym w życiu nie siał !!! Zainfekowana no i kiełkowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

teoretycznie masz rację, zgadzam się. jednakże widziałem fasolę sianą gorszym sortem i nijak to się ma do teorii. nie potrafię tego wyjaśnić


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj