Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Misiek1012    47

Opryski na telefon zamawiałem. Pytanko, przed siewem fasoli pryskałem pod korzeń dursbanem którego wycofali, jakiś dobry zamiennik? 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3113

jest jakiś granulat do kartofli na pyretroidzie , chyba cypermetrynie ale nie wiem dokładnie
no i jest jeden problem - tylko dorzędowo czyli siewniki z dozownikiem nawozów takie coś ewentualnie 
wyczytałem na stronie wyszukiwarki ś.o.r. ale to tylko oficjalnie dla kartofli na drutowce zalecane
oficjalnego zamiennika na dursban doglebowy nie ma
a tak na marginesie to zaprawianie nasion lepiej od śmietki fasolę chroniło niż doglebowo.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
7 godzin temu, skywalker89 napisał:

No cóż tak to jest, wszystko na to wskazywało, teraz też może być tak że wielu na buraka narzekało w zeszłym roku i wszyscy na fasolę teraz, ale coś mi się wydaje że burak może dobrze płacić za ten sezon

burak ,cena taka jak rok temu .tylko ponad kwotowe po 60 groszy ,a nie po 40 jak było .ale w ostatnich latach ,to chyba mało kto,miał za duzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    949
6 godzin temu, Misiek1012 napisał:

Opryski na telefon zamawiałem. Pytanko, przed siewem fasoli pryskałem pod korzeń dursbanem którego wycofali, jakiś dobry zamiennik? 🙂 

Pyrifos 480 EC  2 litry na h  koszt litry około 45 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
30 minut temu, 85Tomekkk napisał:

burak ,cena taka jak rok temu .tylko ponad kwotowe po 60 groszy ,a nie po 40 jak było .ale w ostatnich latach ,to chyba mało kto,miał za duzo 

Przy wydawaniu nasion podpisywaliśmy coś odnośnie zwiększenia ceny, ale nie wiem czy za ostatnią czy za nową kampanię. Cukier w sklepie w  lutym był 2,79 a teraz 3,19 chyba. Śmialiśmy się z inspektorem że cukier będzie w cenie bo będzie duże zapotrzebowanie na spirytus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
2 godziny temu, Andpol napisał:

A skupy otwarte?

Tak , dzisiaj woziliśmy na Wolicę, fasola sprzedana po 4,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Dzisiaj byłem w Komarowie po opryski na zboże od chwastu (niestety nie udało mi się to na jesieni). To na fasolę opryski biorą litrami...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Do mnie dojechalo na szczęście większość środków . Ale z tego co mi mówił przedstawiciel to dużo środków nie wjechało,  a teraz granice poblokowane także może być nie ciekawie. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Panowie dobry pomysł żeby teraz rozsiać na rolę polidap i odrazu bóle zabronowac i na zabronowane pole rozsiać sól potasowa i tak zostawić Eby odparowała.a przed samym sianiem uprawić agregatem rozsiać saletrzak z borem i zasiać fasolę biała poltyczke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Sami siejecie panikę z opryskami a potem się okaże że zabraknie bo każdy na zapas kupować będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Miałem jeszcze rozsiewać pod tą fasolę polufoske 6 ale dam sobie już spokój 

Zastanawia AM się czy ten polidap to nie za wcześnie 

Zastanawia AM się czy ten polidap to nie za wcześnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
10 godzin temu, Mateusz0110 napisał:

Panowie dobry pomysł żeby teraz rozsiać na rolę polidap i odrazu bóle zabronowac i na zabronowane pole rozsiać sól potasowa i tak zostawić Eby odparowała.a przed samym sianiem uprawić agregatem rozsiać saletrzak z borem i zasiać fasolę biała poltyczke?

rozsiej teraz i sól i polidap i przybronuj. W soli nie chodzi o to żeby odparowała, tylko o to żeby "wypłukało" trochę chlor

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Słyszałem, że w okolicy Hrubieszowa płaci się po 5zł, ale kto to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

 Sąsiad sprzedał po 4.35 dzisiaj 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
30 minut temu, Zenonim napisał:

 Sąsiad sprzedał po 4.35 dzisiaj 

Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz0110    10

Koledzy a co myślicie o tym żeby doglebowo dać 3.5l stompa 400sc i 0.2command.??

Bo myślę jeszcze czy np przed siewem spryskać pole dual gold i dursban i to przebronowac i zasiać fasolę i odraZu oprysk stomp 3.5l i 0.2 command.a zaprawiać fasolę zaprawa zbożowa na mokro plus nitragina .jednego roku przy zaprawie dawałem jeszcze dursban i molibden ale nie wiem czy to coś daje.pod korzeń teraz dałem 200kg polidap i 200kg soli a przed samym sianiem jeszcze idzie 150kg saletrzak z borem .co o tym wszystkim myślicie doradzcie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj