Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
ravoj    1294

ładna mi obniżka od poniedziałku, tonę trzeba puścić, nie ma na co czekać. w razie czego odkupie po 5.5 jak spodnie.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

pamiętacie ile VAT jest na fasoli?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

5%  VAT i 7% ryczałt

Edytowano przez king12
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
2 godziny temu, ravoj napisał:

ładna mi obniżka od poniedziałku, tonę trzeba puścić, nie ma na co czekać. w razie czego odkupie po 5.5 jak spodnie.

Wychodzi na to że to miała być podwyżka na 6,50 a nie obniżka  na 5,50 zł  po prostu ktoś żle  dosłyszał i  podał dalej 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Doslyszane dobrze, chcieli zasiac panike, zbyt duzo ich jest aby sir zmowic, lepiej zarobic mniej alebzarobic na obrocie iloscia, niz nie zarobić nic, albo kare za nie wywiazanie sie z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

 

3 godziny temu, kubamako66 napisał:

Z rana 6.4 a teraz już 6.5 👌

Screenshot_2021-11-24-12-38-45-368_com.android.chrome.jpg

To najwyższa cena na dziś szkoda tylko że trzeba samemu przywozić.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

 

To najwyższa cena na dziś szkoda tylko że trzeba samemu przywozić.

"Zapłacimy również za odpad po sortowaniu" to sortownik pewnie ustawiony na max czułość żeby jak najwięcej tego odpadu wychodziło żeby kupić dobry towar w cenie odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Widzialem ogloszenie na olx po 2.50 za fasole poltyczke na nasiona, z defektem. Z mojej fasoli przebieranej na wiosne wychodzilo fasoli na nasiona akurat 30%, kupic tone za 200zl, przebrac sortownikiem za kolejne 200zl, sprzedac 300 kg za 750 i 700kg za 140 to 440 pln na tonie. Tylko gdzie kupca znalezc na nasiona z plamką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
10 godzin temu, ravoj napisał:

ojojoj to już tak daleko ta uprawa zawędrowała?

Poczytaj  o fasoli korczyńskiej.

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Może się ktoś wypowie czy sprzedawał do Veg....l jak tam jest z tym odpadem czy dużo dobrego leci w odpad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43

Ja przwbieralem, czesc sprzedalem, a czesc zabralem na nasiona, to co zostalo mi z nasion chcialem sprzedac to kazdy kuoujacy chcial jeszcze zabrac 3% na zanoeczyszczenia, wiec myślę, że dobrze bylo przebrane skoro w czystej fasoli doszukiwali sie 3% odpadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Wyszło jak wyszło chcąc tą fasole dobrze przebrać to  nie  wiele by co zostało prawie każde ziarko ma plamkę. ps  nie jest to fasola do dłuższego przechowywania  

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4
9 minut temu, Zbyszek3939 napisał:
10 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

ps  nie jest to fasola do dłuższego przechowywania  

 

A czemu tak mowisz? Czy fasole po suszarni mozna dluzej przechowac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

U jednego jak przebierałem to zero dobrej fasoli w odpadzie a u drugiego 100kg na 2,5 tony fasoli do przebrania także rożnie przebierają te sortexy ale odpad zabieram to stratny nie jestem


Ta fasola ze zdjęcia to pewnie tylko na siew się nadaje , może była sucha ale mokła długo, a masz wogule na to klienta bo tam każde ziarno ma plamkę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
8 godzin temu, Mlody311 napisał:

A czemu tak mowisz? Czy fasole po suszarni mozna dluzej przechowac? 

Bo  wszystkie te ziarnka fasoli co mają plamkę  z czasem będą coraz bardziej ciemnieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody311    4

A jak jest z fasola po suszarni niektore ziarna podczas suszenia zrobily sie zółte, czy to ma jakis wpływ na dłuższe przechowywanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek429    2
2 godziny temu, Kabanos napisał:

U jednego jak przebierałem to zero dobrej fasoli w odpadzie a u drugiego 100kg na 2,5 tony fasoli do przebrania także rożnie przebierają te sortexy ale odpad zabieram to stratny nie jestem

 

Ta fasola ze zdjęcia to pewnie tylko na siew się nadaje , może była sucha ale mokła długo, a masz wogule na to klienta bo tam każde ziarno ma plamkę.

 

Te fasolę woziłem nie przebieraną do sprzedania, skupujący to brzebral sortownikiem i tak wziął tak jak na zdjęciu po 5zl. Normalnie jak wszyscy płacili wtedy w połowie października 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mint    19

Sortuje ktoś jeszcze ręcznie? Są jakieś dodatkowe potrącenia przy sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek429    2
17 minut temu, mint napisał:

Sortuje ktoś jeszcze ręcznie? Są jakieś dodatkowe potrącenia przy sprzedaży?

Ręcznie moim zdaniem się nie opłaca szkoda czasu, mi te fasolę ze zdjęcia wychodziło Ręcznie sortować 35 % odpadu. A po sortowniku ok 20% odpadu. Tylko miałem potrącone 20 gr za kg sortowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj