Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
szot    109

Widzę że często oglądasz i słuchasz Kowalskiego. Co do fasoli Masz racje cena nie adekwatna do kosztów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłosz89    21
5 godzin temu, arturro84 napisał:

Pewnie nikt

Płaca tylko po cichu bo nie chcą narazić się kolegom

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

To powiedz kto na pw. Obdzwoniłem kilku cena 5.8 do 6.2 przy większej ilości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Dokladnie, przez czw, pt, sob, telefon ze bedzie tanieć, w poniedziałek ze cena na dół, a dzisiaj telefon, sprzedaj z 10 ton. Pytam po ile to jesli ladna 6.2 6.25. Pytam gdzie cena 5.50? Miala taniec to powiedział ze jeszcze bedzie obniżka. Chyba handlarze maja braki w zakupach, koniec roku tuż tuż, a towaru nie przybywa. Nastepne zniwa dopiero w sierpniu 2022, z chin nie slychac aby ktos mówił że sprowadzą. Na chwilę obecna wieksze ssanie jest na kupno niż na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja sprzedałem wczoraj 5 ton bez zaglądania czy towar drobny czy gruby. Waham się czy sprzedawać jeszcze czy czekać 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
19 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

Masz  rację a teraz na 3tony polskiego bo przecież jakiego by innego węgla trzeba około 8 metrów czerwonej fasoli i nie wiem czy to wystarczy.

A nie lepiej kupić odpadu za 450zł/t i palić zamiast węgla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
16 minut temu, sylwek23111 napisał:

A nie lepiej kupić odpadu za 450zł/t i palić zamiast węgla?

Parowana  Fasola odpadowa  do doskonała  pasza dla byków , świń  itd  znajomy  nawet kozom daje  i to w dodatku surową   to tak jak byś chlebem palił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
56 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Parowana  Fasola odpadowa  do doskonała  pasza dla byków , świń  itd  znajomy  nawet kozom daje  i to w dodatku surową   to tak jak byś chlebem palił 

To prawda sam swoje byki karmie fasola uparowana w parniku i efekt jest ,jak komuś zboża zabraknie na osypke dla bydła to takim odpadem zawsze można się poratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Sprawdzałem dziś wilgotność swojego Jaśka to 14,6 więc można trzymać.

Sprzedających mało niektórzy przywożą na próbę mokrą to spleśniała nawet takiej prób nie robią a cena 6 jak na razie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

6.50 zł na 21 dni u Hojdy podobno

IMG_20211123_215518.jpg

Edytowano przez Tomek12
Pomyłka
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

To d*pa Wielka wyszła z moich planów zakupu po 5.5 zł, euro poszło w górę, dolar też, co to kurde kupić? Fajni z Was koledzy ze nikt nie chciał sprzedać. 🤔

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
11 minut temu, ravoj napisał:

To d*pa Wielka wyszła z moich planów zakupu po 5.5 zł, euro poszło w górę, dolar też, co to kurde kupić? Fajni z Was koledzy ze nikt nie chciał sprzedać. 🤔

 

 

Paliwo kup, styropian w sumie też

W sumie na wszystkim zrobisz interes 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Dużo kupujących to " miód na nasze serca" Nie ma szans na większą zmowę :P

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

byłaby gdyby rok był dobry dla fasoli a to drugi rok z rzędu katastrofalny dla ludzi żyjących tylko z pośrednictwa zarówno w fasoli jak i zbożach, bo tu też zastój.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Jakby nawozy nie podrożeli to może byłby ruch a tak każdy czeka, kto musi to sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

ojojoj to już tak daleko ta uprawa zawędrowała?


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj napisał:

byłaby gdyby rok był dobry dla fasoli a to drugi rok z rzędu katastrofalny dla ludzi żyjących tylko z pośrednictwa zarówno w fasoli jak i zbożach, bo tu też zastój.

Ludzie zyjacy z pośrednictwa dają sobie świetnie rady, gorzej z rolnikami którzy mieli tego roku fasolę, lepsza cena niż rok temu nie zrekompensuje dużo gorszych plonów tegorocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj