Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Zenonim    223

handlarzynnnnny to szukajcie sobie wafli nadal. 2x2= 4 tyś. przy kosztach minimum 2500zł. pszenica 8-9t x 60= 4800-5400 przy kosztach 2800 rzepak , burak itd. Białych murzynów szukacie!!! mam nadzieję , że ludzie przestaną to siać i będziecie orzech szukać na sprzedaż , albo weżmiecie się do roboty.


A i jeszcze jedno parę lat temu też siali sporo fasoli cena spadła do 1,8 i przez 3 lata nie mieli co kupować i póżniej zrobiło się 4-7zł więc nie byłbym taki pewny. w tym roku możecie hulać , a za rok nie będziecie mieli co wozić w swoich busikach. a i też było wszystko mechanicznie robione

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Każdy z nas ma rację. Szarak również. W okolicy mamy producentów mega ton i to oni sprzedają po 2 zł bo im tyle wystarczy. Jeżeli masz 100 ha fasoli a u nas mają i więcej to zysk 2000zł z ha daje mu 200 000zł. Utrzyma rodzinę?, utrzyma. Podatku nie zapłaci za wiele a kasa zostanie. Małe gospodarstwa w kapitaliźmie skazane są na wyniszczenie a duże będą rosnąć do następnego kryzysu albo wojny. Kolejna smutna prawda. Państwo powinno dbać o to aby wielkie grunty nie znajdowały się w jednych rękach bo powoduje to niesamowite dysproporcje. Oligarchowie powstaną sami z siebie przy pomocy systemu.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Przynajmniej Ravoj  obiektywnie na to patrzy. Każdy kto uprawia fasolę chciałby żeby była po 7 zł ale niestety realia są inne . Tylko nie wiem po co się obrażać na innych i wyzywać od złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja powiem tak, na tą chwilę miałbym mozliwość sprzedać po 2,5zł od większego znajomego handlarza, ale mówił, że jak nie ciśnie to nie sprzedawać, ludziom Ci co sprzedają nie ma się co dziwić, przywożą po kilka worków bo nie mają pieniędzy, i handlarzyny to wykorzystują bezlitośnie. 

 

dajcie 3-4 zł to nikt złego słowa nie powie, wy swoje zarobicie i my swoje, ale po co, lepiej wydymać innych. może nie za kilka lat ale kiedyś skończą się luksusy i tych baorów i takich cwanych handlarzy, wszystko się kiedyś kończy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Szarak, Ty sam zacząłeś, sam prowokujesz. Jakbyś tego nie robił nikt by Cie nie obrażał. Jak fasola bedzie tania to i dla was(handlarzy) przybędzie gorszy czas( choć nikomu tego nie życzę), po słońcu zawsze musi przyjść deszcz.

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

@skywalker89 to nie do końca tak że jak będzie po 3zł to nikt nie będzie narzekał, przejdź do postów z zimy to zobaczysz jak niektórzy marudzili że za niska cena a wtedy płacili po 3zł nawet niektórzy i więcej płacili i co z tego jak połowa narzekał. Fasola żeby była opłacalna musi stać na pewnym poziomie przez kilka lat. Powiedźmy 4zł przez 4 lata i rynek się ustabilizuje. Bo komu bedzie pasować ten zasieje fasolę, kto nie ze chce nie będzie siał ale i rolnik zarobi i handlarz i każdy będzie zadowolony. A nie tak że cena skoczy znowu na 7zł i będzie szał na fasolę bo droga a w następnym sezonie będzie po 2 zł. Moim skromnym zdaniem wszystko to nie robi rynek a handlarz który chce jak najwięcej zarobić na uczciwym rolniku. Dobrze o tym wiedzą że zasiew fasoli w ciągu ostatnich 3 lat zwiększył się dość mocno i wiedzą że sprzedamy im po tej cenie bo co z nią zrobimy a nawet jak ktoś nie sprzeda to im i tak jej wystarczy bo jest dużo w całej polsce. Pierwsze to trzeba uciąć rogi tym handlarzom żeby nie śmiali się prosto rolnikowi w twarz że go nie stać na nowy samochód tylko jeździ starym polonezem a sami wozili się nowymi Mercedesami z salonu!!! Pokazać raz że koniec z fasolą a będą chodzić dziady i zbierać po polach po kombajnie żeby spłacić raty za tego nowego Mercedesa. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

no to własnie ja miałem na myśli stałą cenę w takim przedziale i byłoby jakoś w miarę normalnie, nic nie utniesz rogów bo zdzisie i wiesie i tak zawiozą po kilka worków bo trza im piniendzy bo zboże się samo nie urodziło tak jak trzeba itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Przecież to logiczne że cena fasoli nie może skoczyć do 5 zł bo nawet wielkie gospodarstwa są w stanie w tej chwili obsiać wielkie obszary  fasolą . To nie jest taka sama uprawa jak 15 lat temu . Tylko niektórzy myślą nadal , iż zyskiem z 1 ha utrzymają całą rodzinę. Czas zmienić swoje poglądy. A na dodatek jeszcze będą wyzywać innych od złodziei. Czy ktoś komuś wyrywa towar sam dobrowolnie wiezie i sprzedaje, czasy obowiązkowych sprzedaży skończył się. Są kraje typu Brazylia, w których fasoli nie sprzedaje się w workach tylko ładuje się prosto z pola na tiry. A u nas główny argument "przewalać worki" i za to maają zapłacić 5 zł.

I tu się kolego mylisz 15 l temu była podobna cena jak dziś tylko były inne ceny palw , środków ochromy roślin  , opłat itd .

Skupujący czyli handlarze i tak zrabiają 100 % na nas a może i więcej (jeśli potrafisz to zaprzecz temu ) 

oto cena hurtowa http://www.fresh-market.pl/ceny/fasola_jas_karlowy,g1548014675 a raczej tam sprzedają .

A więc proszę nie obrarzać tu forowiczów i nie mieć nas za idiotów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Widać na wykresie, iż zbliża się przełamanie, tylko w która stronę? Wybicie czy spadek? Fajnie na to popatrzeć,kiedyś rok siedziałem na giełdzie obserwując wykresy he he. Nie znałem tej strony, na Elizówkę sam mogę zawieźć nawet po 3,5 ale boję się cwaniakow bo to szczelny rynek jak inkubator, obcy tam nic nie sprzeda
Fajnie się temat rozkrecil. Zaczyna być merytoryczny


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Mimo , że w tym roku siałem pierwszy raz to chyba będzie to mój ostatni, pewnie dużo osób już zrezygnuje z fasoli to się handlarzom skończy ten dobrobyt i przestaną żerować na cudzej biedzie

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Na pewno sporo da sobie spokój, bo gra nie warta świeczki, ale zostaną ludzie, którzy będą mieć nadzieję na lepszą cenę i tacy, którzy będą musieli fasolę posiać. A może cena ustabilizuje się na poziomie 2zł - 2,5zł jak pszenica, która jak pamiętam od roku 2003 oscyluje w granicy 600zł i nic nie drgnie, poza jednym latem kiedy doszła do 100zł, ale był rok wcześniejszy, kiedy spadła do 400zł. Także z fasolą może być podobnie, złapała maks na 7zł a teraz spada na maksa i na lata zostanie po 2,5 do 3zł. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro72    3

Witam

W piątek sprzedałem jaśka po 3 zł  za gotówkę

Handlarz mówił że będzie drożał bo ludzie nie chcą sprzedawać

Nie pytajcie komu sprzedałem bo wszyscy go znacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

W piątek sprzedałem jaśka po 3 zł  za gotówkę

Handlarz mówił że będzie drożał bo ludzie nie chcą sprzedawać

Nie pytajcie komu sprzedałem bo wszyscy go znacie

 

 

Prowokacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

bez ściemy Jaro, chyba że ja sprzedam tobie po 3zł a później tym sprzedaż mi po 3zł i będziemy mówić, że sprzedaliśmy fasolę po 3zł. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Witam

W piątek sprzedałem jaśka po 3 zł  za gotówkę

Handlarz mówił że będzie drożał bo ludzie nie chcą sprzedawać

Nie pytajcie komu sprzedałem bo wszyscy go znacie

To ja będę jako jedyny i zapytam komu sprzedałeś?? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Po 3 i za gotowke :) no no. Konto 3.2 :) Ta za 2kg chyba:) pewnie do Ciesli ktorego tu mamy :) :)

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1278

Ludzie, z tą ceną to dzwońcie po handlarzach a nie pytacie na forum. W przypadku ciekawej ceny można się podzielić informacją, ale ciągle cena jak cena itp. to nawet mi wydaje się za często.  Mamy tu handlarza o ps. Szarak, to pisz na priv do niego i się dowiesz. Każdy z nas wie, że cena w lubelskim jest taka sama, bo nikt obcy tu nic nie skupi. Pana Hojdę znają z imienia i nazwiska w Warszawie, więc co Wy myślicie, że nagle pod Tomaszowem ktoś będzie skupował po 3,5zł jak wszędzie cena taka sama - 2,2zł. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Dziś w Mirczu jaś po 2 wszyscy Janowiaki jeden się wychyla 2,20 ale tylko mówił a do brania to pewnie da po 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj