Skocz do zawartości

jareckijacek

Members
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

O jareckijacek

 • Ranga
  Użytkownik
 • Urodziny 05.07.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Nawożenie pszenicy ozimej

  Kolego przystopuj trochę bo panikujesz i spuszczasz się nad tą pszenicą jakby kosztować miała 2000 za tonę, zastanów się czy jest sens. Zrób tak jak robi większość na forum i będzie OK. Jak zaczynałem uprawiać pszenicę też podobnie myślałem jak Ty, kombinowałem z odżywkami itp. Ktoś mądry doradził żeby zacząć od analizy  zasobności gleby i pH. Po czterech latach doprowadziłem gleby do odpowiednich wyników i teraz osiągniecie plonu 7-8t nie jest żadnym wyczynem, przy stosunkowo niskim nawożeniu ( pod korzeń 300-400kg polifoski, pogłownie 500-600kg saletry, 2 zabiegi ochrony z średniej półki). Wszystko zależy od przebiegu pogody, ostatnie 2 lata były trudne bo było bardzo sucho, ale jakoś udało się porozsiewać nawozy przed deszczem i uzyskać przyzwoite plony.
 2. fasola

  Jak Ci się nie chce czytać to komuś ma się chcieć tobie pisać?
 3. CASE INTERNATIONAL 856 XL PROBLEM ZE SKRZYNIĄ

  Nie wiem dokładnie jak jest w twoim modelu (chyba jest wkręcona w pompę) ale u mnie w 7220 jest obok pompy wtryskowej taki jakby siłownik który steruje dźwignią od pompy wtryskowej.
 4. Case 685 XL

  Zacząłbym od sprawdzenia łożyska na końcówce wałka WOM. Łatwy dostęp, wystarczy odkręcić pokrywę tylnego mostu i wałki są ma wierzchu.
 5. fasola kontra

  Tak jak kolega wyżej pisze trzeba posiać i sprawdzić jaka jest zdolność kiełkowania. Kilka lat temu miałem fasolę trochę przemoczoną przez deszcze i wyglądała podobnie na skup za bardzo się nie nadawała ale zasiałem nią kilka ha z dobrym skutkiem. Sprawdziłem siłę kiełkowania wyszło ok. 90 %, więc nie było tragedii.
 6. CASE INTERNATIONAL 856 XL PROBLEM ZE SKRZYNIĄ

  A sprawdziłeś czy działa cewka gaszenia?
 7. fasola

    Według mnie najlepiej ok. 0,5m u mnie wszyscy sieją siewnikami punktowymi i rozstaw to 0,45m, jeden ze znajomych ma ustawiony na 0,5m i też sobie chwali. W porównaniu do fasoli sianej kilka lat temu poznaniakiem co 3 czy co 4 lej, czyli w mniejszym rozstawie nawet nie ma porównania jeśli chodzi o plon i w ogóle o pielęgnację (oprysk, pielenie, ścinanie). Napiszę też taką ciekawostkę w zeszłym roku miałem fasolę na 2 kawałkach, to samo nasienie podobny areał (15 arów różnicy), mniejszy kawałek mocno przerzedzony po wschodach przez szkodniki (nie liczyłem dokładnie ale z 10% wypadło) miałem to już likwidować ale zostawiłem i dostała wszystko tak samo jak na drugim kawałku. Po zbiorze okazało się że wyszło z tego kawałka ok. 0,5 tony więcej niż z tego większego, ziarno wyraźnie grubsze. Nie wiem czy to właśnie przez to ale tak mi się wydaje.  
 8. fasola

   Z tych wymienionych przez Ciebie to tylko Eureka, Kontra i Riposta to póltyczki. Laponia do drobna fasola. Sam uprawiam Eurekę i nie mam zastrzeżeń co do plonowania i pokroju rośliny, ziarna grube (ok . 90 -100 ziaren na 100g), fasola nie wysoka ok 40cm i brak ciągnących się pędów.
 9. Kupno ciągnika za granicą

   www.leboncoin.fr www.2ememain.be
 10. fasola

  Kolego Renault chyba nie bardzo wiesz jak wygląda handel przygraniczny. Większość klientów z UA robiący zakupy w polskich sklepach to pośrednicy, zaopatrują sklepy na UA, swoich sąsiadów i tu ciekawostka też polskich rolników. Zapytasz dlaczego? A dlatego, że mają dużo większe rabaty niż zwykły rolnik. Sklepy cackają się z nimi jak z jajkiem bo zostawiają po kilkanaście jak nie po kilkadziesiąt tysięcy za jednym razem. O machlojkach ze zwrotem podatku vat już się nie będę rozpisywał, kto w temacie wie co i jak. Wróćmy do ceny fasoli wiadomo jaka cena?
 11. fasola

    Prowokacja?
 12. Seradela

  Dzięki za odp. napisz w jakiej fazie rozwojowej można to opryskać od chwastów (głównie jednoliscienne) bo po zasiewie nie było niczym pryskane.
 13. Seradela

  Panowie zasiałem pierwszy raz seradelę około 10 kwietnia, może się nie znam ,nie mam doświadczenia ale to jakoś słabo rośnie od 3 tygodni praktycznie tak samo wygląda, 2 małe listki wczoraj zobaczyłem ze na niektórych roślinkach pojawia się trzeci listek taka jakby "drabinka". Martwi mnie że to praktycznie w ogóle nie rośnie tylko chwasty zaczynają to przerastać. Jakiej wielkości są Wasze roślinki? Czy można to pobudzić jakimś regulatorem wzrostu np. asachi? Dodam że nie ma problemu z wilgocią opady praktycznie co drugi dzień. Może tylko trochę chłodno.
 14. Pszenica Ozima i jara

  Panowie ja również mam problem z jedną działką pszenicy gdzieniegdzie  pozostała mi przytulia po jesiennym odchwaszczaniu i teraz pytanie czy na grodyl nie będzie już za późno niby na etykiecie jest napisane że można stosować niezależnie od fazy pszenicy ale wiadomo w praktyce wygląda to inaczej. Nie chciałbym czegoś schrzanić bo pszenicę mam w tym roku wyjątkowo ładną bez przypaleń. Wolałbym opryskać to grodylem bo mam go jeszcze niewykorzystanego z poprzedniego sezonu.
 15. fasola

  Nie chcę nikogo oczerniać ale sianie takim zestawem jak  w tym ogłoszeniu(siewnik + c360) to nieporozumienie. Może to się opłaca siejącemu ale ja wynajmując taka usługę chce to mieć zrobione idealnie. Kto zna zasadę działania siewnika pneumatycznego wie że siejąc takim zestawem można siać wyłącznie na równinach.
×