Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Drobna2021    15
2 minuty temu, matek89121 napisał:

zmowa handlarzy ?

Jednak będą jaguary i inne topowe marki. 
a jeśli chodzi o czerwoną to poczekajmy do grudnia, być może coś się ruszy. Narazie 6 zł jest ceną nie do przebicia, przez co słabo się sprzedaje. 

Edytowano przez Drobna2021
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

 To poczekamy i wtedy może zahandlujemy drobną i czerwona  bo jaśka będzie wam ciężko u nas  kupić  bo jak się będzie utrzymywać  cena wzrostowa to nie bardzo kto  będzie chciał sprzedawać mokra już poszła a sucha poleży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Nawozy po nowym roku ponoć wbrew temu co myślimy wcale nie stanieją a wręcz mają niby jeszcze zdrożeć, wiedzą że większość kupi w ostateczności przynajmniej jakąś część... drobna 7zl netto jak będzie to puszczam wszystko bez.mrugniecia okiem,  jasiek może iść spokojnie na 7-8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Z tymi nawozami to można oszaleć , zawsze brałem luty ,marzec a teraz nie wiadomo co rób , też jestem tego zdania że nie ma co liczyć że stanieją ale na te moje parę ary szło 10000 a teraz 30000 i gdzie tu zysk , a z tego co widzę każdy będzie ładował jak do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

 Cena jaśka ustalona przez guru  6 zł od poniedziałku  będą musieli wszyscy tak dawać  jak solidarność była do tej pory to trzeba być dalej solidarnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

A kim jest ten guru? Bo słyszałem, że jest guru męskie i żeńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Chciałbym, ale realia mówią co innego.

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Drobna2021 napisał:

2 minuty temu, matek89121 napisał: zmowa handlarzy ? Jednak będą jaguary i inne topowe marki.  a jeśli chodzi o czerwoną to poczekajmy do grudnia, być może coś się ruszy. Narazie 6 zł jest ceną nie do przebicia, przez co słabo się sprzedaje. Będą, będą nowe jaguary, przed chwilą dzwonił do mnie kolega z propozycja kupna fasoli


Propozycja ceny 6 brutto, widze dobry biznes, skoro powstaje kolejny kupujacy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Nikt nie będzie dawał tyle nawozu co rok temu, nie ma szans. Każdy schodzi do niezbędnego  minimum, azotu u mnie więcej jak 90kg czystego N nie pójdzie a to też za dużo. Tu trzeba kalkulować żeby coś zyskać, spłacać raty i żeby na tampony dla starej zostało i jakieś narty dla dzieci. 

Na pewno zbiory zbóż będą 20% niższe, to bardziej niż pewne. Tak samo pewny jest wzrost cen żywności o 20%. Chyba że nawozy stanieją, lub dopłaty jakieś wymyślą, bo inaczej  mieszczuchy poczują to boleśnie.  

 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

@ravoj Ja mam zapas saletrzaku 7 palet na rzepak i pszenicę ale martwi mnie pszenica która nie wschodzi bo sucho i strasznie rzadka jest.

Zapas na 8 ha rzepaku i 9 ha pszenicy to prawie 500kg na ha.

IMG_20210926_125849.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Ło panie, zazdroszczę takiego arsenału. przyjdzie wilgoć trochę deszczu to wzejdzie i będzie cacy spokojnie. Masz czym dokrzewiać  więc śpij spokojnie


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
4 godziny temu, Rafcioo96 napisał:

 

 

Propozycja ceny 6 brutto, widze dobry biznes, skoro powstaje kolejny kupujacy,

 

Jaki nowy kupujący? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

po niedzieli zobaczysz kto dyktuje ceny a nie ten wasz psudo guru  któremu wszyscy  miejscowi liżą jaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Dnia 30.10.2021 o 19:56, Adam86 napisał:

 

Dziś oferta 6.2 brutto przelew natychmiastowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Jak szybko będzie rosło, to równie szybko jebnie, już taki numer w ubiegłym roku i dwa lata temu się pojawił, rosło do 5 kto sprzedał to zyskał a potem spadło i już do 5 nie wróciło prędko, więc sam rozważam opchnąć 1/3 skoro takie parcie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

czekam do 7 i wtedy naprawdę ładuje na przyczepy i wiozę , także jak ktoś chętny to ten tego na priw , ale mam nie przebraną a przebranie w gratisie oczywiście liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Po co wieść, przy tym ssaniu to sami się pofatygują i przywiozą do swojego skupu, aby wywiązać się ze zobowiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299

Nie no spokojnie, nie pali się. Nie podpisywano w tym roku zbyt wiele kontraktów, więc nikogo nie ciśnie. Cenę ustala dziś rynek. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958

1/3 z tej kupki sprzedana reszta leży w workach i czeka na swoją kolej.

IMG_20210910_121757.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj