Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
skywalker89    833
46 minut temu, king12 napisał:

Wiadomo czyli ile?

Ojjj chyba wiesz, że na dobrych glebach a na takich raczej fasole się sieje, w miarę sprzyjającym roku pszenica jara te 5-6t odda, a w dobrym roku od 6 w górę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
1 godzinę temu, king12 napisał:

U nowosada w Łaszczowie magazyn zawalony po sam dach dla czego??

  Bo nakupił i pewnie czeka  na wyższą cenę która przyjdzie niebawem a  A z Argentyny  nic nie sprowadzą bo tam żniwa  fasolowe dopiero luty/ marzec a starą już dawno zjedli   i chodzby  tam dawali ją za darmo:ph34r: to po doliczeniu kosztów transportu i marży  krwiopijców  9_9 i tak będzie droższa jak nasza.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Nas ratuje słaba złotówka ale handlarze jeszcze mokrą mają i nie wychyla się nikt, warszawiak dzisiaj w dołho dawał 5,3zł czyli jakiś progres delikatny jest. czas pokaże ceny węgla szaleją i ropy ludzie na fasole sie przerzucą i siłę będą mieli chodzić a w nocy sie dogrzeją pierdami pod pierzyną :D


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Wszystko drożeje to i fasola musi, a jak nie to nie będzie szybko nowych bemek czy jaguarów

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makara11    8
Dnia 20.10.2021 o 14:14, ravoj napisał:

A to z Argentyny to statkiem przywieźć chyba tanio się nie da? Na pewno ona tańsza jak nasza?

A tak na marginesie ktoś w okolicy Hrubieszowa nie ma pokosówki na usługę? Albo może ktoś wie kto ma? 

SKR w Werbkowicach chyba jeszcze ma pokosówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Zadzwonię zapytam, tylko kogo tam szukać, jak to się dokładnie nazywa? 

Już zamówiona, 300/ha i człowiek śpi spokojnie 

Dzięki @matek89121

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Dziwna ta inflacja, co chce kupić jest to droższe o 100% a jak chce sprzedać to stoi w miejscu. Nie ma sprawiedliwości i nie będzie. 

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Jak widać fasola nie daje się inflacji,  cena od roku taka sama niezmienna,  w tamtym roku to cena była ok te 5 zł ale na chwilę obecną to powinna być w granicy 7-8 zł


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Tak jak kiedyś 2zl to było tanio, tak samo mamy teraz przy 5zl... więc cóż, ja myślę że to jest jak zwykle zmowa cenowa, złotówka słaba, produkty w sklepach drożeją.. to samo jest z pszenicą, podnoszą bardzo opieszale kręcą koło tego tysiąca netto gdzie na giełdzie jest już 1300netto...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
8 godzin temu, melepeta napisał:

Polak w Kryszynie podobno 5.50 daje za jasia 

 Nie pisz głupot zasłyszanych pod wiejskim sklepem.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
39 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 Nie pisz głupot zasłyszanych pod wiejskim sklepem.

Zabrzmiało jak by właściciela zabolało!

Może się mylę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

Przecież tam pisze do 90 ziaren to niemal półtyczka [ drobna półtyczka]  u kogo to  przejdzie bez kalibrażu 

Edytowano przez Zbyszek3939
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

ciekawostka

właśnie jestem świadkiem koszenia fasoli czerwonej (widzę przez okno ganku) na przesiewanej bo spalonej opryskami plantacji.

jaka to dziś data? a jest szansa że będzie to jedna z najlepiej zebranych fasoli w tym roku bo sucha pogoda obiecywana dokąd prognozy sięgają.

co za rok?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956
22 minuty temu, dysydent napisał:

ciekawostka

właśnie jestem świadkiem koszenia fasoli czerwonej (widzę przez okno ganku) na przesiewanej bo spalonej opryskami plantacji.

jaka to dziś data? a jest szansa że będzie to jedna z najlepiej zebranych fasoli w tym roku bo sucha pogoda obiecywana dokąd prognozy sięgają.

co za rok?....

26 pazdziernik 2021😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    956

Mircze jaś  ulica górna  5 zł na konto  Mircze Vitapol jaś do 18 procent wilgotności 5 zł na konto . Miętkie 5 zł na konto    Mołożów 5 zł na konto  solidarność jajników😃 nadal trwa  a jak u was w innych   miejscowościach  czy ktoś złamał zmowę milczenia i się wychyla więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melepeta    37
13 godzin temu, mano napisał:

Zabrzmiało jak by właściciela zabolało!

Może się mylę.

Kto wie, ale może kogoś zabolało , że sprzedał taniej taki towar 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
15 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Mircze jaś  ulica górna  5 zł na konto  Mircze Vitapol jaś do 18 procent wilgotności 5 zł na konto . Miętkie 5 zł na konto    Mołożów 5 zł na konto  solidarność jajników😃 nadal trwa  a jak u was w innych   miejscowościach  czy ktoś złamał zmowę milczenia i się wychyla więcej .

Nikt się nie wychyli bo towaru na razie jeszcze jest a kto musi to i tak po tej cenie sprzeda a oni tylko z nas się śmieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

No się śmieją i nie wiedzą co z pieniędzmi robić, bo w innych branżach handlu handlarze jakoś nie kupują co 2 lata nowych bmw i jaguarow za pewnie pół bańki... nie to że zazdroszczę ale chyba widać jacy handlarze bezczelni sie zrobili bo to tylko pokazuje że mają bardzo dobre przebitki na tym handlu...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj