Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Andpol    953

Można siać i odpadami ale siła kiełkowania musi być sam się o tym przekonałem na swoim polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

 Tomaszów  za jaśka daje 6,70 brutto  na termin 60 dni   ,ale tam po obejrzeniu każdego ziarka fasoli :ph34r:  tej ceny zapewne nikt nie dostanie no i jeszcze swój  transport tak że ta cena nic nie wnosi, a jeśli chodzi o drobną i czerwoną  to tą z kolei  Tomaszów  u siebie spuścił do rynsztoka, ceny nie będę pisał bo nie ma sensu. U reszty ceny za jaśka  bez większych zmian 6.5/6.60.

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
40 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

 Tomaszów  za jaśka daje 6,70 brutto  na termin 60 dni   ,ale tam po obejrzeniu każdego ziarka fasoli :ph34r:  tej ceny zapewne nikt nie dostanie no i jeszcze swój  transport tak że ta cena nic nie wnosi, a jeśli chodzi o drobną i czerwoną  to tą z kolei  Tomaszów  u siebie spuścił do rynsztoka, ceny nie będę pisał bo nie ma sensu. U reszty ceny za jaśka  bez większych zmian 6.5/6.60.

O jakiego jaśka chodzi? O jakiej liczbie szt/100g? Bo jak by nie patrzyć jest duża rozbieżność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Tak jest rozbieżność ale szkoda się rozpisywać bo i tak tam nikt nie powiezie zważywszy  jakie ceny są dookoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

 jeśli chodzi o drobną i czerwoną  to tą z kolei  Tomaszów  u siebie spuścił do rynsztoka, ceny nie będę pisał bo nie ma sensu.

Jakie tam ceny drobnej jeśli można wiedzieć?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
15 godzin temu, Drobna2021 napisał:

Jakie tam ceny drobnej jeśli można wiedzieć?  

4,10 zł . Sława Tomaszów

Edytowano przez Zbyszek3939
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
7 godzin temu, Drobna2021 napisał:

Jakie tam ceny drobnej jeśli można wiedzieć?  

5 plus vat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
11 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

 Tomaszów  za jaśka daje 6,70 brutto  na termin 60 dni   ,ale tam po obejrzeniu każdego ziarka fasoli :ph34r:  tej ceny zapewne nikt nie dostanie no i jeszcze swój  transport tak że ta cena nic nie wnosi, a jeśli chodzi o drobną i czerwoną  to tą z kolei  Tomaszów  u siebie spuścił do rynsztoka, ceny nie będę pisał bo nie ma sensu. U reszty ceny za jaśka  bez większych zmian 6.5/6.60.

No i z czego oni żyją, bo z takim podejściem to chyba nie z fasoli od rolników... w najbliższych latach ekspansje powinni nasilić kupcy nie tutejsi to lokalnym trochę eldorado by się skończyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafcioo96    43
Żyją z takich ludzi co przywiozą fasolę, cene urwą, a chlop powie, jak mam wieźć spowrotem i czekac na kupca i pieniadze to niech bierze, i tak od ceny rynkowej robi się 20-30 groszy mniej, na kg to wydaje się że nic, ale na tonach już wychodzi calkiem fajna sumka. Sam mialem tak z półtyczką, zawiozłem próbę w workach, wszystko pasuje, a gdy przyjechałem z towarem sprzedać to według ich próby trzeba zabrac 10 gr. To jest zabawa a nie handel. Nikt nigdy nie miał problemu co do mojego towaru. Kolega jak zawiózł nieprzebrana to cene chcieli dac przez pół, zrobił jak ja, nawrotka na placu i dziekuje za handelek
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Z nie tutejszych kupców tylko warszawiak daje lepszą cenę , we wtorek w Łaszczowie janowiaki 6 zł za jaśka a powinni się wychylić i dać więcej jak nasi bo inaczej nic nie kupią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
1 godzinę temu, Rafcioo96 napisał:

Żyją z takich ludzi co przywiozą fasolę, cene urwą, a chlop powie, jak mam wieźć spowrotem i czekac na kupca i pieniadze to niech bierze, i tak od ceny rynkowej robi się 20-30 groszy mniej, na kg to wydaje się że nic, ale na tonach już wychodzi calkiem fajna sumka. Sam mialem tak z półtyczką, zawiozłem próbę w workach, wszystko pasuje, a gdy przyjechałem z towarem sprzedać to według ich próby trzeba zabrac 10 gr. To jest zabawa a nie handel. Nikt nigdy nie miał problemu co do mojego towaru. Kolega jak zawiózł nieprzebrana to cene chcieli dac przez pół, zrobił jak ja, nawrotka na placu i dziekuje za handelek

Ja z kolei miałem taki przypadek 2 late tamu, że jak zawiozłem 2 worki to dostałem chyba 6,5, a jak przyjechałem z resztą to złotówka w dół. Od tej pory z nim nie handluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Widocznie nie mają takiego parcia na jaśka, co z tego że w okolicy wychodzą z 6,5 czy więcej a jak przyjdzie co do czego to cena może być inna.. nie chcę się za wiele w temacie jaśka wypowiadać bo go nie mam, ale życzę tym co sprzedadzą w najbliższym czasie aby udało im się otrzymać satysfakcjonującą cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłosz89    21

Ceny na dziś  z Kauflandu Zamość Jaś Karłowy nie będę podawał nazwy firm tylko cenę za kg. 1szy-!5:  2gi-17,48: 3ci-22 na tym widniał napis Piękny Jaś ale to nawet nie była puł-tyczka masakra. Tego nikt nie kontroluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
7 godzin temu, skywalker89 napisał:

No i z czego oni żyją, bo z takim podejściem to chyba nie z fasoli od rolników... w najbliższych latach ekspansje powinni nasilić kupcy nie tutejsi to lokalnym trochę eldorado by się skończyło 

W trąbę ludzi robili  to do tej pory żyli i to dobrze ,ale jak tam ktoś zawiózł to tylko raz bo co innego  mówili a co innego dawali na miejscu i ludzie przestali tam wozić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

rozmawiałem z chłopakiem który dla nich skupował toteż miał podobne zdanie jak ludzie na forum  i pierdzielną tą współpracą bo to niepoważni ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
1 godzinę temu, miłosz89 napisał:

Ceny na dziś  z Kauflandu Zamość Jaś Karłowy nie będę podawał nazwy firm tylko cenę za kg. 1szy-!5:  2gi-17,48: 3ci-22 na tym widniał napis Piękny Jaś ale to nawet nie była puł-tyczka masakra. Tego nikt nie kontroluje?

Zwierzaków w woreczkach nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Miesiąc temu widziałem moczoną fasolę w jakimś sklepie w cenie 10zł/250g, to po przeliczeniu wyjdzie 40zł/kg. Tylko, że ona po namoczniu była i tak sporo drobniejsza niż sucha pól-tyczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Jak widać różnica cen Rolnik-Konsument bardzo duża. Rządzący obiecywali coś z tym zrobić i na obiecankach się skończyło, odpowiedź jest prosta Kowalskiemu się obiecuje by mu się nie narazić bo wyborca.😄 Natomiast na Firmy nakłada się to coraz wymyślniejsze daniny to one mają być w oczach konsumenta i rolnika złe pan minister nie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
11 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

4,10 zł . Sława Tomaszów

Przecież to jest kpina.. 🤬

Pewnie średnio was to interesuje ale 3 duże firmy skupujące fasole maja mieć import drobnej prawdopodobnie w styczniu. 
 

Warszawiak kupuje drobną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Między innymi dlatego dopóki doputy  będę uprawiał fasole nie sprzedam już lokalnym biznesmenom ani kilograma, nawet żeby miał na tym stracić... mam nadzieję że w najbliższej przyszłości większą część rolników z tego regionu zacznie robić podobnie 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
3 godziny temu, Drobna2021 napisał:

Przecież to jest kpina.. 🤬

Pewnie średnio was to interesuje ale 3 duże firmy skupujące fasole maja mieć import drobnej prawdopodobnie w styczniu. 
 

Warszawiak kupuje drobną? 

tak kupuje  i płaci lepiej niż nasi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Ale pewnie i tak nie więcej niż 5zl netto.. ? 

Eh.. patrzcie pszenica z 700-800, na tą chwilę na 1300-1400 licząc,  raps z 1600 na 3200 - relacja mniej więcej cen netto rok do roku.. a fasola ? Jasiek ile stał? Na załóżmy 5netto, to niby powinien 7-8-10ziko być, drobne i podobne jak były te 4-4,5 to powinny stać z 6-8zeta.. 

No ale można se tak gdybać, notowane ogólnoświatowo to to nie jest , więc skazani jesteśmy na dyktat cenowy przetwórców krajowych, bo ile zarabiają handlarze wysyłający towar za granicę to tylko oni to wiedzą..

Nie mowie 100% więcej, ale te 40-50% to powinno być oferowane na dany czas i mysle ze nikt by za bardzo już nie narzekał.. dobrze że fasola przynajmniej nie potrzebuje dużych nakładów nawozowych, bo jak coś nie pyknie to nie jesteśmy w plecy na tą chwilę 2-3k na samym nawozie jak np na burakach..

No ale jak wolą gowno z zagranicy ściągać niż ze swoimi dobrze żyć, to o czym tu mowa 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj