Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Rafcioo96    43

Farmer wasylow obnuzyl cenw pszenicy, e cene nawozów już nie, ale gdy cenę pszenicy zmieniali na wyższą to odrazu i kartka z cena nawozów tez cena do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

W Polsce fasola zwłaszcza JAŚ miała początki u nas na Zamojszczyźnie okolice Tyszowiec i w Małopolsce ,Nowy Korczyn oczywiście też okolica. Jak wiadomo te regiony rozrastały się , by można śmiało je nazwać zagłębiami fasolowymi w Polsce, Które większe ? nie wiem jest tu pole do dyskusji:P Teraz co się wydarzyło w tym roku na Zamojszczyźnie wiadomo niska wydajność, dużo odpadu  nieliczni ale też byli tacy co po prostu talerzówką potraktowali uprawę przykre to , ale " taki mamy klimat" cytując Bieńkowską :D Małopolska tam to już całkiem tragedia  każdy  przysłowiowe w plecy bo tam lało bardziej i dłużej sięgnęła ta aura nawet do Janowa Lubelskiego, Teraz puenta Dlaczego fasola ma być droga, bo zbiór niski , jak nie bardzo niski. inflacja wysoka a będzie bardzo wysoka, Na  świecie aura też nie była za ciekawa dlatego ceny innych produktów rolnych w tym roku biją rekordy co ciekawe fasola na razie nie.

Edytowano przez szot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
14 godzin temu, szot napisał:

W Polsce fasola zwłaszcza JAŚ miała początki u nas na Zamojszczyźnie okolice Tyszowiec i w Małopolsce ,Nowy Korczyn oczywiście też okolica. Jak wiadomo te regiony rozrastały się , by można śmiało je nazwać zagłębiami fasolowymi w Polsce, Które większe ? nie wiem jest tu pole do dyskusji:P Teraz co się wydarzyło w tym roku na Zamojszczyźnie wiadomo niska wydajność, dużo odpadu  nieliczni ale też byli tacy co po prostu talerzówką potraktowali uprawę przykre to , ale " taki mamy klimat" cytując Bieńkowską :D Małopolska tam to już całkiem tragedia  każdy  przysłowiowe w plecy bo tam lało bardziej i dłużej sięgnęła ta aura nawet do Janowa Lubelskiego, Teraz puenta Dlaczego fasola ma być droga, bo zbiór niski , jak nie bardzo niski. inflacja wysoka a będzie bardzo wysoka, Na  świecie aura też nie była za ciekawa dlatego ceny innych produktów rolnych w tym roku biją rekordy co ciekawe fasole na razie nie.

Na Lubelszczyźnie w tym roku 27tyś. hektarów było fasoli ogólnie w Polsce ponad 35tyś. W tamtym roku było 22tyś.

Edytowano przez Adam86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

O ile dane są prawdziwe, to wiadomo gdzie jest "zagłębie fasolowe" i kto dyktuje cenę.

'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Co tu dużo szukać i kombinować  gdzie jest zagłębię fasolowe ,

na wschodniej Lubelszczyźnie jest najwięcej punktów skupów i  firm do obróbki tego towaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
3 godziny temu, Adam86 napisał:

Na Lubelszczyźnie w tym roku 27tyś. hektarów było fasoli ogólnie w Polsce ponad 35tyś. W tym roku było 22tyś.

To ile w końcu było tej fasoli. Popraw literówke bo wychodzi masło maślane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
15 godzin temu, Adam86 napisał:

Na Lubelszczyźnie w tym roku 27tyś. hektarów było fasoli ogólnie w Polsce ponad 35tyś. W tamtym roku było 22tyś.

Zapewne miałeś na myśli że te 22 tyś było posiane w ubiegłym roku;) być morze ale w tym roku ogólnie zebrano dużo ale to dużo mniej aniżeli w ubiegłym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
3 godziny temu, szot napisał:

Zapewne miałeś na myśli że te 22 tyś było posiane w ubiegłym roku;) być morze ale w tym roku ogólnie zebrano dużo ale to dużo mniej aniżeli w ubiegłym. 

Różnica 8tyś ha rok do roku zniwelowała niższy plon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Mam 7 ton jaśka do sprzedania  jak mówicie sprzedawać czy czekać , czekam na propozycje od handlarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Różnica 8tyś ha rok do roku zniwelowała niższy plon. 

Jeśli chodzi o nasz region to być może. choć też wątpliwe ale w skali kraju to dużo mniej bo jak wcześniej pisałem w drugim zagłębiu porażka totalna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

A te dane rozumie że z agencji macie tak. Czyli w Polsce w tamtym roku było 22 tys ha a w tym jest 35 tys. No ostro, ostro w górę.. Ciekawe czy to prawda tylko. Może i tak ale nawet. W tamtym roku średni plon był na poziomie od 2,5 do 3 ton a w tym roku nie wiem czy z 1,5 tony wyjdzie. 22 000 *2,5 t = 55 000  / 35 000*1,5 t = 52 500 t 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
8 minut temu, melon10641 napisał:

Właśnie skąd te dane? 

ARiMR. A plon i w tym roku u wielu rolników przekraczał 2tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Słowo przeciwko słowu. Może na brudno przekraczał ale nie na czysto. Ale stąd się bierze średnia właśnie ze jednemu da 1 a drugiemu 2 i wyjdzie 1,5. Jeszcze rolnicy mają takie coś ze lubią upiększać swoje plony przy innych rolnikach ( nie wszyscy oczywiście). Ja z kim nie rozmawiam kto sprzedał czy też ma już przebrane to tak od 1,3 do 1,7 t. Tylko że jeszcze jak to jest po sorteksie to trzeba będzie parę procent uwalić. Mi wyszło ledwo 1,5 tony na czysto gdzie w tamtym np to miałem 3150 z ha. 

47 minut temu, Adam86 napisał:

ARiMR. A plon i w tym roku u wielu rolników przekraczał 2tony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
14 godzin temu, melon10641 napisał:

Hmm ARiMR gdzieś publikuje te dane? 

Na swojej stronie.

Screenshot_2021-12-06-08-40-48-565_com.android.chrome.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Solmaxy zrobiły sobie złą sławę i mało kto będzie ryzykował 200 tys na niesprawdzoną technologię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj