Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
king12    233

Fasola sypała za***iście w tym roku to i tak jesteśmy na duży plus względem innych upraw 😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
6 minut temu, mara napisał:

Jak co roku, obniżamy cenę i skupy się zapełnią!?

 

Obniżacie bo jak wam pan każe to sługa musi , za ciency  jesteście żeby  się Vitalpolowi  postawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Jednak grupa trzymająca władzę nad rynkiem fasolowym ma w d*pie rolników więc czemu rolnic mają ich mieć gdzie indziej ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mara    0

Podwyżki nie zmuszają rolnika do sprzedaży, obniżki tak. Sprzedałem po 8.30 i po stresie! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Mi tu jeden nietutejszy ostatnio powiedział, że fasola jest za droga I nie może być taka droga bo ludzie tylko fasole by siali, świat jest duży i na uprawie w Polsce się nie kończy.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Jak mu fasola za droga te niech se kartofli nakupi, w sklepie kilo 15zeta minimum , a to co nakupili po 8,5 i jeszcze stoi w magazynie to co umoczył , nie wydaje mi się szukają po prostu jeleni jest zmowa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
4 minuty temu, Kabanos napisał:

Jak mu fasola za droga te niech se kartofli nakupi, w sklepie kilo 15zeta minimum , a to co nakupili po 8,5 i jeszcze stoi w magazynie to co umoczył , nie wydaje mi się szukają po prostu jeleni jest zmowa i tyle.

Uuuu  to jeśli tak to trzeba to koniecznie zgłosić do prokuratury i UOKiK


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94
kubamako66 napisał:

jakie 15zł  9 zł w sklepie w hrubieszowie ;) 

IMG_20221112_164200.jpg

To pewnie już jakaś paroletnia , do Hrubieszowa na zakupy nie jeżdżę a taka cenę widziałem w Tomaszowie i Zamościu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    558
Przed chwilą, Kabanos napisał:

To pewnie już jakaś paroletnia , do Hrubieszowa na zakupy nie jeżdżę a taka cenę widziałem w Tomaszowie i Zamościu

no żółta to ona jest i zanieczyszczeń  5% to jest na pewno  polówki i zabolałe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech obniżają ceny fasoli jaś nikt nie będzie siać za zysk 2-3tyś z hektara wczoraj dostałem rozliczenie za 2h buraki cukrowych wyszło mi 28tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
3 godziny temu, a-zA-Z0-9 napisał:

Niech obniżają ceny fasoli jaś nikt nie będzie siać za zysk 2-3tyś z hektara wczoraj dostałem rozliczenie za 2h buraki cukrowych wyszło mi 28tyś 

A jaki plon netto II jeśli można wiedzieć? Dużo cenili w tym roku za kopanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3140

o, to nieźle; nawet jak na ten rok - ceny nawozów itp

znaczy buraków nadal nie rozważam bo musi to wywołać owczy pęd

ale muszę szacun wyartykułować wobec jednego z sąsiadów - w tym roku zamiast fasoli miał buraki, buraki pierwszy raz po kilku a może już nastu latach fasolowania między pszenicami. no i miał te buraki na prawdę udane

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak kolega z telatyn też dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No to będziesz miał jeszcze 2 rozliczenie. Widzę że polaryzację miałeś dobra przy tej cenie. Jak ktoś ma podstawy minimum 70 t i dobra polaryzację + dopłaty to buraki wyjdą 20+ tys z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
2 godziny temu, Zenonim napisał:

No to będziesz miał jeszcze 2 rozliczenie. Widzę że polaryzację miałeś dobra przy tej cenie. Jak ktoś ma podstawy minimum 70 t i dobra polaryzację + dopłaty to buraki wyjdą 20+ tys z ha

To nadwyżka jest po 175zl czy po 150zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Nie wszystko, tylko miał być wprowadzony system reklasyfikacji nadwyżek. 5 lub 10 % nadwyżki miało iść w cenie kontraktowych.

  • Thanks 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj